Zwiększ limit na swojej karcie American Express nawet 3 razy, gdy jest to kwota początkowa

17 lutego 2021
Category: Limitu Kredytowego

Jeśli nie masz długiej historii kredytowej, zauważysz, że trudno jest dostać karty kredytowe z dużymi limitami kredytowymi. W większości przypadków nie stanowi to problemu, ponieważ możesz po prostu spłacić kartę wcześniej, a następnie ponownie wykorzystać limit z tego miesiąca. Niestety niektóre karty wymagają zatwierdzenia minimalnego limitu kredytowego (np. Karty World MasterCard mają minimalny limit 5000 USD).

Pożyczkodawcy zwykle nie chcą jako pierwsi przedłużyć Ci dużego limitu kredytowego, ponieważ jest to dla nich zwiększone ryzyko. Natomiast jeśli zobaczą, że masz już wysokie limity, jest bardziej prawdopodobne, że podadzą Ci równie duży limit, ponieważ widzą, że go nie nadużyłeś.

American Express to jeden z emitentów, który nie boi się dawać większych limitów, być może dlatego, że pobierają od sprzedawców większe opłaty za przetwarzanie ich kart, a tym samym osiągają wyższe marże zysku i mogą tolerować większe ryzyko. W każdym razie zazwyczaj oferują wysokie limity kredytowe.

Zwiększenie limitu kredytu może również pomóc w obniżeniu ogólnego wykorzystania kredytu (zakładając, że wydasz taką samą kwotę), ponieważ zwiększa się łączny dostępny kredyt. Jest to ważny czynnik oceny FICO. Chociaż ten pozytyw można łatwo dopasować, po prostu płacąc karty kredytowe przed wysłaniem wyciągu, aby zmniejszyć kwotę zadłużenia, które jest zgłaszane do biur kredytowych.

Oprocentowanie większości kart American Express jest dość wysokie, jeśli często masz wyczerpane karty kredytowe, które nie zostały spłacone w okresie karencji, ten przewodnik NIE jest dla Ciebie.

Najlepsze w American Express jest to, że łatwo jest uzyskać akceptację limitu kredytowego do 200% aktualnego limitu. Na przykład, jeśli Twój limit wynosi 1000 USD, możesz zwiększyć go do 3000 USD. Poniżej znajduje się nasz krótki przewodnik dotyczący uzyskania tego wzrostu:

Zasady zwiększania limitu kredytowego American Express:

 • Musisz odczekać co najmniej 60 dni po otwarciu karty, zanim zażądasz zwiększenia limitu kredytowego od American Express, chyba że masz inną kartę kredytową wydaną przez American Express, która była otwarta przez co najmniej sześć miesięcy
 • Musisz odczekać sześć miesięcy pomiędzy wzrostem limitu kredytowego z American Express. Dotyczy to wszystkich Twoich kart American Express.W przypadku odmowy musisz odczekać 90 dni przed ponownym złożeniem wniosku o podwyżkęJeśli pomyślnie otrzymasz podwyższenie limitu kredytu, po sześciu miesiącach możesz ubiegać się o kolejny. Ogólnie rzecz biorąc, jest to znacznie trudniejsze do uzyskania niż pierwsza podwyżka, chyba że twoje dochody znacznie wzrosły.Wskazówki dotyczące zwiększenia limitu kredytu:
 • Zmniejsz kwotę zadłużenia, jakie masz u innych wydawców kart kredytowych. Upewnij się, że karty kredytowe są wyłączone przed wysłaniem wyciągu, w ten sposób zgłoszone saldo będzie równe 0. Typowy powód odmowyJak złożyć wniosek o zwiększenie limitu kredytu
 • Zadzwoń pod numer podany na odwrocie karty i postępuj zgodnie z instrukcjami. Żądanie podwyższenia limitu kredytu jest zwykle przyciskiem 3 lub 4 po zadzwonieniu pod numer początkowy. LUB
 • Online:
  1. Zaloguj się na swoje konto American Express
  2. Kliknij profil i preferencjeKliknij więcej opcjiW zarządzaniu kontem kliknij „Zarządzaj limitem kredytuKliknij przycisk Start, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami Składając wniosek o podwyższenie, upewnij się, że poprosiłeś o limit, który jest trzykrotnością limitu otwarcia, jeśli chcesz zwiększyć swój limit o maksymalne dozwolone. Na przykład, jeśli American Express przyznał Ci limit 3000 USD, poproś o limit w wysokości 9000 USD.

   Co zrobić, jeśli odmówisz:Jeśli odmówisz, to nie koniec świata. W końcu było to tylko delikatne zapytanie i nie miałeś nic do stracenia. W takim przypadku American Express ma obowiązek wysłać do Ciebie pismo z powiadomieniem o niekorzystnym działaniu, które będzie zawierać listę powodów, dla których odmówiono Ci podwyższenia limitu kredytowego, wraz z oceną kredytową, którą wykorzystali w decyzji.

   Jeśli to możliwe, spróbuj poprawić powody odmowy, które podali (zobacz naszą sekcję ze wskazówkami), a następnie poczekaj 90 dni, zanim spróbujesz ponownie.

   Nie wierzysz, że to działa?Dlaczego nie przeczytać ponad 73 stron historii sukcesu (pomieszanych z pewnymi porażkami, ale nikt tak naprawdę nie ponosi porażki, ponieważ nie masz nic do stracenia) w tym wątku na forum myFICO.

   Możesz dowiedzieć się, czy inni wydawcy kart podejmują łagodne lub zdecydowane działania, klikając tutaj.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy