Złoty powinien zyskiwać

Category: waluty
27 lipca, 2020

Procedura ta dała w przypadku pary EUR/USD już 300 pipsów od poniedziałkowego poranka (1, 4080). Wczoraj motorem umocnienia się dolara były solidniejsze dane na temat indeksie powierzenia konsumentów Conference Board (wzrósł on w październiku az do 50, dwóch pkt. ), a później spekulacje nt. możliwego komunikatu FED po posiedzeniu planowanym na 2-3 listopada.

Z depesz wyplywa, iż dolar zyskał po tym, jak gazeta Wall Street Journal podała, iż FED chciałby rozłożyć promocje obligacji _ na raty _, by mieć większe pole manewru i możliwość reagowania dzieki bieżącą sytuację w gospodarce krajowej. Tyle, że o takiej możliwości wspominali już wcześniej niektórzy członkowie FED (100 mld USD miesięcznie) i rynek na to zbytnio nie reagował. Stąd też zdaje się, że wytłumaczenie wydaje sie byc proste – posiedzenie FOMC dla niektórych jest już w kosztach i wolą oni zamknąć nadmierne ekspozycje _ krótkich _ w dolarze. Nie będzie to jednak tok ciągły, stąd też wydaje się, że istotność okolic 1, 38 sprawi, iż tym razem sektor znajdzie preteksty do postepu EUR/USD. Jeżeli tak się stanie, to na tym winien zyskać także złoty, wsparty dodatkowo _ jastrzębim _ komunikatem na posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej.

EUR/PLN: Rejon 3, 92 w charakterze wsparcie skutecznie się wczoraj wybronił, stąd też dzisiejszego poranka rynek próbował sforsować strefę oporu trzy, 95-3, 96. To może być aczkolwiek bardzo trudne, o ile niemożliwe. Dzienne wskaźniki nie dają ku temu mocnych argumentów, a mozliwy wpływ posiedzenia RPP, może sprawić, iż do wieczora wrócimy po okolice trzech, 92-3, 93, co wylacznie wzmocni istota wspomnianych oporów.

USD/PLN: Spadek EUR/USD wsparł notowania USD/PLN, które znacznie pospieszniej, niż można się było tego spodziewać wróciły wiecej niz poziom dwóch, 85 i próbowały dzisiaj rano sforsować okolice 2, 87. Dzienne wskaźniki wspierają koncepcję zwyżki, ale ta może być w najbliższych godzinach trudna do utrzymania. Zwłaszcza, jeżeli założymy odbicie na EUR/USD i wpływ komunikatu RPP w złotego. Do wieczora notowania dolara powinny kierować się w stronę 2, 80-2, 82.

EUR/USD: Zmniejszenie zatrzymał się dzisiaj rano przy rejonie pomocy na 1, 3770 (minimum z dwunastu października). Mialo być ono mocno bronione, niezależnie od momentu spadkowego ułożenia dziennych wskaźników. W krótkim okresie sektor ma pretekst do odbicia, które może być kontynuowane aż do 2-3 listopada (ponowny sprawdzian 1, 4150? ). Na dzisiaj silnym oporem będzie rejon 1-wsza, 3880-1, 3900.

GBP/USD: Lepsze dane o PKB w III kwartale, które poznaliśmy wczoraj, nieco oddaliły perspektywę potencjalnego zwiększenia wielkosci programu QE przez Bank Anglii i wzmocniły funta. Dzisiejszy wieczorny spadek można uznać zbytnio korektę wczorajszej zwyżki, co tym samym zmusza do wybudowania tezy na temat ponownym teście rejonu jednej, 59 w dzisiejszej sesji. Kolejne dzionki powinny z kolei przynieść skuteczną próbę ataku na 1-wsza, 60. Wsparcie to rejon 1, 5750-60.

Indeksy GPW w

Notowania spółek na GPW

Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock. pl