Zmiany we władzach Play. Nowa trójka w zarządzie

Zmiany we władzach Play. Nowa trójka w zarządzie
Category: gielda
27 lipca, 2020

W sześcioosobowym składzie zarządu spółki P4 zachodzą poważne zmiany. Dwóch dyrektorów odejdzie z końcem października, zas trzeci na koniec stycznia. Są to wlasciwie: Hans Cronberg i Bartosz Dobrzyński a takze Jacek Niewęgłowski.

Na nazwiska następców nie nalezy było długo czekać. „Spółka ogłasza również, że następców ww. panów zdecydowano powołać poprzez awansowanie doświadczonych dyrektorów, którzy znacząco przyłożyli się do osiągniętego przez Play sukcesu, a zakresy odpowiedzialności zostały w inny sposób rozłożone w zakresie zespołu zarządzającego firmą” a mianowicie czytamy po komunikacie.

Czytaj więcej: Nieomal 5 mld zł wyparowało z Play

Bartosza Dobrzyńskiego odpowiedzialnego za marketing zastąpi Michał Sobolewski. Z wiadomosci P4 wyplywa, że dysponuje ponad 20 lat doświadczenia w marketingu dla sektorów: telekomunikacyjnego, bankowego i ubezpieczeniowego. Do Play dołączył przy 2009 roku i był odpowiedzialny za marketing konsumenckiej oferty produktowej.

Prezes UKE tłumaczy stawki zbytnio roaming w UE

Hansa Axela Cronberga odpowiedzialnego za kwestie techniczne zastąpi Michał Ziółkowski. „Michał operuje w sektorze telekomunikacyjnym od czasu 20 czasów, z tego w Play od powstania firmy. Od czasu marca 2017 roku jest odpowiedzialny zbytnio najszybszą rozbudowę sieci w historii polskiej telekomunikacji” – podkreśla P4.

Jacka Niewęgłowskiego, a więc człowieka od momentu strategii, zastąpi Wojciech Danieluk. Oficjalnie zajmie stanowisko dyrektora do spraw IT i transformacji. Spółka podkreśla, że podobnie jak pozostali nominowani, posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy dla sektora telekomunikacyjnego. Az do Play przeszedł w 2008 roku sposród firmy Ericsson.

– Chciałbym podziękować Hansowi, Bartkowi i Jackowi za ich wkład w sukces Play, a jednocześnie mam przyjemność powitać doświadczonych zawodników i powitać ich w naszym zarządzie. Play to rzetelna kuźnia talentów, a popieranie ludzi sposród firmy zawsze było częścią kultury Play – komentuje Jean Marc Harion, prezes P4.

Na koniec 2017 roku z usług Play korzystało 15, dwa mln klientów, co stanowiło wtedy nieomal 29 proc. udziału w całym naszym rynku. Obecnie dysponuje siecią ponad szesc tys. własnych stacji bazowych w całej Polsce.

Masz newsa, zdjęcie badz filmik? Prześlij nam poprzez dziejesie. wp. pl