Temat: Papież Franciszek

🕓 30.07.2019
📂 Ze swiata
👁 91
🗨
Franciszek apeluje o realizację porozumienia klimatycznego  Ze świata

  • Auto papieża Franciszka sprzedane w aukcji. Imponująca kwota
  • Papieska rezydencja otwarta. Franciszek odchodzi z Castel Gandolfo
  • Kolej apeluje i wprowadza ważne zmiany. Przez Światowe Dób Młodzieży
  • Papież nie przyjął darowizny. Nie lubi cyfry 666
  • Dość wymówek i manipulacji koncernów! Płomienne przemówienie Leonardo di Caprio

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o realizację porozumienia zawartego na konferencji klimatycznej w Paryżu. Podczas zebrania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie prosił o szczególną troskę o najsłabsze narody jak i również o solidarność z nimi.

Zwracając się do odwiedzenia tysięcy wiernych obecnych w placu Świętego Piotra, Franciszek powiedział: "Konferencja klimatyczna zakończyła się właśnie w Paryżu zawarciem porozumienia przez mnóstwo określanego jako historyczne".

Obama: porozumienie klimatyczne okazją, by ocalić świat

Wielkoduszne poświęcenie

"Jego realizacja wymagać będzie zbiorowego wysiłku i wielkodusznego poświęcenia wraz z strony każdego. Życząc, by zagwarantowana była szczególna opieka o najsłabszą ludność, wzywam całą społeczność międzynarodową, żeby podążała z gorliwością obraną drogą, w duchu coraz bardziej aktywnej solidarności" a mianowicie oświadczył papież.

Ekologiczna encyklika

Warto przypomnieć, hdy w encyklice "Laudato si" (Pochwalony bądź) papież apelował o "ekologiczne nawrócenie".

Franciszek w wydanym w czerwcu dokumencie zwrócił obserwację na konieczność drastycznej obniżki emisji m. in. dwutlenku węgla poprzez zastępowanie paliw kopalnych i rozwijanie odnawialnych źródeł energii.

Historycznie porozumienie

Blisko 200 państw konwencji klimatycznej ONZ przyjęło w sobotę w Paryżu porozumienie, które ma zatrzymać globalne ocieplenie na szczeblu "znacznie poniżej 2 stopni Celsjusza". To pierwsza po historii umowa klimatyczna na temat takim zasięgu.

Aby osiągnąć ten długoterminowy cel, strony będą dążyć do uzyskania szczytu emisji gazów cieplarnianych "tak szybko, jak to możliwe", uznając, że zabierze wówczas więcej czasu krajom rozwijającym się. Potem kraje posiadają dążyć do zrównoważenia po drugiej połowie wieku emisji gazów cieplarnianych z katalogów usuwaniem, w tym pochłanianiem.

Autor: johnny85er
Związane z
Ze swiata
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Berlin - komunikacja miejska, U-Bahn, S-Bahn, historia
Komunikacja miejska w Berlinie wówczas 10 linii metra, 22 linie tramwajowe, 151 autobusowych, 6 tras promowych jak i również 15 linii S-Bahn. Takimi ostatnimi zarządza spółka-córka niemieckiej kolei Deutsche Bahn, pozostałymi…...
Nie znaleziono