Za nami rozdrazniona sesja na Wall Street

Za nami rozdrazniona sesja na Wall Street
Category: gielda
27 lipca, 2020

Środa na Wall Street zakończyła się lekkimi spadkami większości indeksów. W toku sesji kursy mocno wahały się, a zdaniem analityków jest to zatwierdzenie powrotu sluzace do większej zmienności rynku na dwóch czasach stabilnych wzrostów na giełdach.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0, 04 %, S&P 500 zniżkował na temat 0, 42 procent jak i równiez wyniósł 2. 041, 51 pkt., a Nasdaq Comp. poszedł w dół o 0, 23 procent, do 4. 716, 70 pkt.

_ – Ostatnie wzrosty i upadki są detalem szerszego zjawiska – powrotu zmienności. Posiadamy za sobą dwa okres optymistycznego branzy i wspólnicy zapomnieli, że kursy akcji mogą się mocno wahać _ a mianowicie uważa Dan Farley sposród U. S. Bank Wealth Management.

Przy firmach w USA przybyło w kwietniu 213 tys. miejsc pracy a mianowicie wynika z raportu wlasnej firmy ADP Employer Services. Analitycy oceniali, że w amerykańskiej gospodarce w kwietnio przybyło 220 tys. miejsc pracy. Oficjalne dane o ilosci nowych stanowisk pracy i stopie bezrobocia Departament Pracy NA JUKATAN poda przy piątek.

Po środę poznaliśmy również dane dotyczące sektorze nieruchomości przy USA. Zanotowano wzrost indeksu wniosków o kredyt hipoteczny MBA. Indeks wyrównany sezonowo zwyżkował w tygodniu zakończonym 30 stycznia o 1-wsza, 3 %, po uwzględnieniu czynników sezonowych. Tydzień wcześniej wskaźnik spadł o trzech, 2 %. Indeks wydaje sie byc o 36, 6 procent powyżej wartości sprzed roku.

Środa upłynęła pod emblematem publikacji indeksów PMI, określających koniunkturę w amerykańskim odcinku usługowym, projektowany przez Markit Economics. Podano m. in. wskaźnik na rzecz amerykańskiej gospodarki, który wyniósł w końcowym wyliczeniu 54, 2 pkt. w styczniu wobec 53, 3 pkt. miesiąc wcześniej. Analitycy oczekiwali wskaźnika w stopniu 54, 1 pkt.

Gwoli gospodarki NA JUKATAN ważniejszy jest jednak wskaźnik ISM, przedstawiający aktywność po usługach. Wydaje sie on porównywalny w stosunku do przedstawionego wcześniej indeksu PMI.

Wskaźnik ISM wyniósł w kwietnio 56, 7 pkt. Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 56, cztery pkt. Po grudniu miał on wartość 56, 5 pkt., po korekcie sposród 56, dwa pkt.

_ – Zmienność na rynku akcji była wyższa, do czegoz przyczyniły się greckie wybory, decyzja agencji bankowej Szwajcarii jak i równiez notowania ropy. Wycena S&P 500 wydaje sie przy górnej granicy niedawnego przedziału. Emituje się, że większość dobrych informacji wraz z sezonu wynikowego może być już przy cenach _ – ocenił Ian Williams z Peel Hunt po Londynie.

Dobre wyniki General Motors

Po środę kolejne amerykańskie firmy publikowały raporty kwartalne. Szkolenie General Motors mocno zwyżkował. Koncern motoryzacyjny zanotował przy czwartym kwartale skorygowany zarobek na akcję w wysokości 1, 19 dolara. Wynik jest wartosciowszy od konsensusu na poziomie 83 centów w akcję. Spadały akcje Chipotle Mexican Grill, które podało słabsze od momentu oczekiwań wyniki, a silnie rosły Walt Disney i Whirlpool, które przebiły przewidywania rynku.

Po czwartek publikację wyników zaplanowały m. in. Philip Morris, Activision Blizzard i Twitter, a po piątek Moody’s.

  • Indeksy giełd dzieki świecie
  • Notowania surowców dzieki świecie
  • Indeksy GPW w