Wypijamy wodę za trzy mld złotych

Category: system gospodarczy
27 lipca, 2020

Wartość sprzedaży nawadniania mineralnej na terytorium polski może w tym roku przekroczyć trzech mld zł – to 7 razy mniej, niż alkoholi. Aczkolwiek rynek h2o rośnie a mianowicie do 2011 roku zwiększy się na temat co najmniej na temat 700 mln zł, wyplywa z zestawienia.

Po ciągu kilkunastu ostatnich czasów Polska wyrosła na jednego z liderów w wytwórczosci wody mineralnej. Zajmujemy już piątą pozycję na w europie rynku. Marniej jednak wygląda spożycie na jednego mieszkańca. Statystyczny Polak wypija podwójnie mniej wody mineralnej niż Francuz i 2, piec raza mniej niż Niemiec.

*Rośnie sprzedaż *

Analitycy różnie oceniają wartość, jaką osiągnie sprzedaż w tym roku. Wstępne prognozy mówiły o cenie powyżej trzech mld złotych, jednak według szacunków naruszenie tego stopnia nie będzie łatwe. Latko w tym roku nie zaakceptowac było naprawde upalne jakim sposobem początkowo się spodziewano. Firmy nie były również usatysfakcjonowane ze sprzedaży w kwietniu i maju. Pozostaje jednakze jeszcze kilka miesięcy, które mogą poprawić roczny bilans.