USA: Na Wall Street ponownie spadki

USA: Na Wall Street ponownie spadki
Category: inne
27 lipca, 2020

Środowa sesja na Wall Street przyniosła dalszy ciąg spadków na skutek obaw na temat negocjacje budżetowe w amerykańskim Senacie. Na rzecz indeksu Dow to piąta spadkowa sesja z rzędu.

W zamknięciu po USA Dow Jones Industrial stracił o 0, czterdziesci proc., do 15. 273, 26 pkt.

S&P 500 zniżkował o 0, 27 proc., sluzace do poziomu 1. 692, 77 pkt.

Nasdaq Composite spadł o 0, 19 proc., do trzy. 761, dziesiec pkt.

„Obawy o limity długu w USA wywołały powrót awersji do ryzyka. Oczekiwania wzgledem globalnego wzrostu pogarszają się, choć dane sugerują, że odbicie po gospodarce postępuje w skromnym tempie” a mianowicie uważa Kit Juckes z biura Societe General po Londynie.

Udzialowcy śledzą też debatę przy amerykańskim Senacie na temat budżetu. Jeśli az do 30 września Kongres nie przyjmie oryginalnej ustawy budżetowej, to teoretycznie już po październiku przestaną funkcjonować niektóre agendy i programy federalne.

Zgłoszona za posrednictwem Republikanów ustawa została przyjęta w piątek w Izbie Reprezentantów większością 230 az do 189 głosów. Linia podziału przebiegała dokładnie wzdłuż partii politycznych.

Ustawa zakłada tymczasowe finansowanie rządu federalnego do połowy grudnia (by uniknąć paraliżu roboty rządu), lecz jednocześnie obejmuje redukcję funduszy na Obamacare. To oznaczałoby w dzialalnosci uchylenie bądź opóźnienie wejścia w życie reformy programu opieki leczniczej, która też ma częściowo wejść przy życie już 1 października.

Kontrolujący Senat Demokraci i Barack Obama z góry uprzedzili, że go odrzucą.

Zamówienia na dobra trwałe w NA JUKATAN w pod koniec lata wzrosły na temat 0, 1 proc. mdm, po tym jak przy lipcu spadły o 8, 1 proc. mdm wedlug korekcie. Analitycy oczekiwali, że zamówienia w sierpniu spadną o 0, 2 proc.

Zamówienia dzieki dobra trwałe z wykluczeniem środków przewozu spadły w sierpniu na temat 0, 1 proc. mdm wobec spadku o 0, 5 proc. miesiąc wcześniej po korekcie. Tutaj analitycy oczekiwali postepu o jednej, 0 proc. mdm.

Sprzedaż nowych domów w NA JUKATAN wzrosła przy sierpniu sluzace do 421 tysięcy w ujęciu rocznym – poinformował Departament Handlu. Analitycy spodziewali się, że sprzedaż nowych domów wyniesie 390 tys. Miesiąc wcześniej zauwazano 390 tys. sprzedaży domów, po wgladowi.

Ze spółek ponad dziesiec proc. zniżkował JC Penney, którego akcje są dzieki najniższym szczeblu od niemal 13 czasów. Analitycy Goldman Sachs spodziewają się, że sprzedaż po tej necie detalicznej będzie się poprawiać wolniej niż oczekiwano.

Nieco rosły akcje Amazon. com po propozycje uruchomienia dwóch nowych wzorców czytników Kindle.

Po lepszych od oczekiwań wynikach kwartalnych rosły akcje AutoZone.

Zniżkowały akcje Wal-Mart Stores z przyczyny spadku zamówień na swieze towary. (PAP)

pr/ jm/