Twój wynik FICO i które karty kredytowe oferują go bezpłatnie

17 lutego 2021
Category: Ocen Kredytowych

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Aby uzyskać wyjaśnienie naszych zasad reklamowych, odwiedź tę stronę.

Po numerze ubezpieczenia społecznego, ocena kredytowa FICO jest prawdopodobnie najważniejszą liczbą przypisywaną Amerykanom, ale wiele osób nie wie, co to jest. W tym poście wyjaśnię, dlaczego Twój wynik FICO jest tak ważny, jak jest obliczany i jak możesz dowiedzieć się, co to jest, korzystając z szybko rozwijającej się listy kart kredytowych, które podadzą Ci Twój wynik za darmo.

W tym poście

Jakie są rodzaje ocen kredytowych?

Chociaż pierwotnie był tylko jeden wynik FICO, w miarę upływu czasu firmy opracowały różne sposoby mierzenia zdolności kredytowej. Należą do nich wynik FICO 8 lub 9, a także VantageScore 3.0 i 4.0

Istnieje wiele różnic między tymi dwiema metodami. Wyniki FICO 8 i 9 oferują nieco inne wyniki dla każdego z trzech głównych biur kredytowych, podczas gdy VantageScore oferuje jedną liczbę dla wszystkich trzech biur. Inne różnice obejmują znaczenie nadawane rachunkom wysyłanym do windykacji, wykorzystanie kredytu i twarde zapytania.

Znaczenie oceny kredytowej FICO

Twój wynik FICO (produkt Fair Isaac Corporation) jest podstawą większości transakcji finansowych, które przeprowadzasz. Jeśli chcesz uzyskać pożyczkę po konkurencyjnych stopach procentowych, uzyskać zgodę na wydanie karty kredytowej lub przejść weryfikację, musisz mieć akceptowalny wynik FICO. Znajomość wyniku może pomóc Ci przewidzieć, czego możesz się spodziewać po tego rodzaju transakcjach.

Twój wynik FICO nie jest statyczny; ewoluuje wraz z Twoimi finansami i możesz je poprawić (lub uszkodzić), w zależności od stopnia Twojej odpowiedzialności fiskalnej. Jest to ważne, ponieważ oznacza, że ​​możesz z czasem wypracować wysoki wynik dzięki dobrym nawykom finansowym, nawet jeśli masz zły kredyt (lub go nie masz). Twój wynik FICO umożliwia śledzenie stanu Twoich finansów i może ostrzegać o wszelkich problemach (takich jak brak płatności lub kradzież tożsamości).

Znajomość wyniku FICO jest pomocna, jeśli chodzi o nagrody za podróże, ponieważ pozwala zorientować się, które karty kredytowe prawdopodobnie zostaną zatwierdzone, co pozwala zmaksymalizować liczbę wniosków.

Formuła FICO pozostaje prywatna, ale znamy czynniki, które wpływają na Twój wynik. (Zdjęcie dzięki uprzejmości Shutterstock)

Jak określany jest Twój wynik FICO

TPG pisał wcześniej o tym, jak tworzony jest Twój wynik FICO; oto krótkie przypomnienie:

 • 35% historii płatności
 • 30% zadłużenia15% długości historii kredytowej10% nowego kredytu10% rodzajów kredytówCzynnikami, które najbardziej wpływają na Twój wynik, są spóźnione lub nieodebrane płatności oraz wykorzystanie kredytu (stosunek wykorzystywanego kredytu do dostępnego kredytu). Długość historii kredytowej wpływa również na Twój wynik, dlatego warto pozostawić najstarsze konta otwarte, chyba że masz ważny powód, aby je zamknąć. Negatywne „uwagi (takie jak spóźniona płatność lub rachunki w windykacji) pozostają w raporcie kredytowym przez siedem lat. To dużo czasu na zapłacenie za błąd i przeszkodę w zdobywaniu punktów i mil. Na szczęście negatywne uwagi wpływają coraz mniej na Twój wynik wraz z wiekiem.

  Wiele kart kredytowych oferuje bezpłatną wersję Twojej oceny kredytowej.

  Karty kredytowe, które pokazują Twój wynik

  Dobrą wiadomością jest to, że dostęp do wyników FICO za darmo jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek, w dużej mierze dzięki programowi otwartego dostępu FICO Score uruchomionemu przez Fair Isaac Corporation. Ten program umożliwia wydawcom kart kredytowych, którzy już zakupili informacje FICO, udostępnianie ich klientom bez dodatkowych opłat.

  Następujący wydawcy kart kredytowych oferują teraz bezpłatnie Twój wynik FICO, online lub wraz z miesięcznym wyciągiem.

  American Express zapewnia swoim posiadaczom kart nie tylko edukacyjną ocenę FICO, ale także ocenę Fico 8. Ta ostatnia liczba to ocena kredytowa, której emitent używa do zarządzania kontami posiadaczy kart, i jest oparta na danych z dużej agencji ratingowej Experian. Obecni posiadacze kart mogą zalogować się na swoje konta i uzyskać dostęp do swoich wyników po prawej stronie ekranu.

  Amex ogłosił niedawno, że wszyscy posiadacze kart otrzymają swój wynik FICO za darmo.

  Bank of America zapewnia „uprawnionym klientom z konsumencką kartą kredytową dostęp do ich oceny kredytowej FICO Score 8. Wynik jest automatycznie aktualizowany co miesiąc. Aby uzyskać dostęp do swojego wyniku, zaloguj się na swoje konto i kliknij „Wyświetl swój wynik FICO.

  Barclays zapewnia bezpłatnie wynik TransUnion FICO na miesięcznym wyciągu, online lub pocztą. Barclays informuje również o zmianach w Twojej ocenie kredytowej za pośrednictwem powiadomień e-mail. Karty, które oferują tę funkcję, obejmują Barclaycard Arrival Plus® World Elite Mastercard® AAdvantage Aviator Personal Cards i Hawaiian Airlines® World Elite Mastercard®.

  Chase oferuje każdemu możliwość sprawdzenia swojej zdolności kredytowej, niezależnie od tego, czy jest posiadaczem karty, czy nie. Te wyniki pochodzą z TransUnion i dają ci VantageScore 3.0 inny niż FICO.

  Citi umożliwia przeglądanie wyników online, jeśli posiadasz określone karty z logo Citi, w tym Citi Rewards + ℠ Card Citi Premier℠ Card i Citi Prestige® Card . Mniejsza liczba kart Citi sprzedawanych pod wspólną marką zapewnia taką korzyść, ale karta Citi® / AAdvantage® Executive World Elite Mastercard® należy do tych, które to oferują . W przeciwieństwie do innych banków, Citi oferuje zdolność kredytową Equifax. Informacje dotyczące kart Citi Premier, Citi Prestige, Barclaycard Arrival Plus, AAdvantage Aviator i Hawaiian Airlines World Elite zostały zebrane niezależnie przez The Points Guy. Dane karty na tej stronie nie zostały sprawdzone ani podane przez wydawcę karty.

  Capital One zapewnia nie-FICO TransUnion VantageScore 3.0 w ramach bezpłatnej usługi zwanej Credit Wise. Te wyniki są dostępne dla każdego, niezależnie od tego, czy jesteś posiadaczem karty, czy nie.

  Discover pozwala każdemu bezpłatnie pobrać ocenę kredytową Experian FICO Score 8 raz na 30 dni za pośrednictwem karty kredytowej. Wynik jest obliczany w dniu, w którym o to poprosisz, więc zobaczysz swoją aktualną zdolność kredytową.

  First National Bank of Omaha umożliwia posiadaczom kart bezpłatne sprawdzenie wyników online.

  US Bank przekazuje do biura Twoją zdolność kredytową Transunion i dwuletnią historię kredytową za pośrednictwem usługi o nazwie CreditView. Jeśli jesteś posiadaczem karty w banku w USA, musisz zalogować się na swoje konto w banku w USA i przejść do wyciągu, korzystając z łącza „Sprawdź swoją zdolność kredytową za darmo po lewej stronie.

  Ramka zaznaczona na czerwono po lewej stronie pokazuje łącze, które prowadzi posiadaczy kart z witryny banku USA do Experian.

  Zostaniesz poinformowany, że opuszczasz witrynę banku w USA i zostaniesz przekierowany do witryny Experian, gdzie będziesz musiał zarejestrować swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail, aby wyświetlić swój wynik.

  USAA umożliwia swoim członkom dostęp do ich wyniku kredytowego VantageScore 3.0 za pośrednictwem usługi CreditCheck firmy Experian. Wynik jest aktualizowany automatycznie co miesiąc.

  Wells Fargo pozwala „posiadaczowi głównego konta kwalifikującego się konta konsumenckiego Wells Fargo z dostępnym FICO Score i zarejestrowaniu się w bankowości internetowej Wells Fargo wyciągnąć swój wynik Experian FICO 9. Posiadacze kart powinni zalogować się na swoje konto i wybrać opcję „Wyświetl swój wynik kredytowy FICO z sekcji Planowanie i narzędzia w podsumowaniu konta. Wynik jest aktualizowany „około piątego dnia roboczego każdego miesiąca.

  Dodatkowe raporty Carissy Rawson.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy