Apple pokazało nowe iPhone'y

🕓 20.06.2019
📂 Tech
👁 165
🗨
Apple pokazało nowe iPhone’y jak i również zegarek Watch Series czterech  Tech

Firma Apple zaprezentowała w środę w Cupertino trzy nowe wzory iPhone’a - XS, XS Max oraz XR. Dużym wydarzeniem była również przedstawienie premierowe inteligentnych zegarków Apple Watch Series 4, wyposażonych w szczególności w elektrokardiograf i czujnik upadków.

Apple pokazało nowe produkty podczas narady prasowej w Steve Jobs Theater w Apple Obiekt, siedzibie firmy w kalifornijskim Cupertino.

Dwa ekrany

Telefon iPhone XS wyposażono w 5, 8-calowy ekran OLED Super Retina o rozdzielczości 1125x2436 (458 ppi). Mimo większego wyświetlacza narzędzie jest mniejsze w rozmiarze od ubiegłorocznego 5, 5-calowego iPhone'a 8 Plus.

"Ceny produktów Apple mogą wzrosnąć". Słowa Trumpa wywołały strach w Azji

Nowy smartfon wykorzystuje zrobiony w technologii 7nm sześciordzeniowy procesor A12 Bionic i 4GB RAM, który posiada być o ok. 50 proc. szybszy od zastosowanego w telefonach iPhone X układu A11 Bionic. Wzór XS korzysta z układu iOS 12 i wydaje się być dostępne w wariantach spośród 64GB, 256GB lub 512GB wbudowanej pamięci.

Oprócz wersji standardowej do handlu trafi również iPhone XS Max. Wyposażono go po największy w historii firmy wyświetlacz o przekątnej sześć, 5-cala o rozdzielczości 1242x2688 (458 ppi) - większy od konkurencyjnych telefonów Samsung Galaxy Note 9. Pod spodem względem całkowitego rozmiaru telefon jest zbliżony do ubiegłorocznego iPhone'a 8 Plus.

Oba modele będą do kupienia w wariancie wyposażonym po moduł eSIM oraz slot dla fizycznej karty SIM (lub dwa fizyczne sloty SIM w wersji przeznaczonej na rynek chiński). Telefony komórkowe uzyskały certyfikat odporności adresu sieciowego 68 i zachowały podwójną tylną kamerę 12MP z optyczną stabilizacją obrazu i cztero-LED-owym fleszem. W porównaniu z iPhone'em X przy nowych aparatach zastosowano aczkolwiek większe obiektywy. Ponadto usprawniona sztuczna inteligencja ma pozwalać nowym smartfonom Apple'a w wykonywanie fotografii ze sposobnością zamiany stopnia ekspozycji tła podczas przeróbki zdjęcia.

Model XS wyceniono na 999 dolarów, a XS Max dzięki 1099 dolarów. Przedsprzedaż obu modeli rozpocznie się przy piątek 14 września, zaś wysyłka 21 września.

Tańszy iPhone

Obok nowych wzorców flagowych koncern z Cupertino zaprezentował w środę również tańszy telefon iPhone XR z aluminiowanymi krawędziami a także szklaną obudową i 6, 1-calowym ekranem LCD Liquid Retina o rozdzielczości 1792x828 (326ppi), procesorem A12 Bionic i 3GB RAM i 64GB, 128GB lub 256GB pamięci wewnętrznej.

Urządzenie wykorzystuje technologię dotyku haptycznego, która zapewnia ekranowi LCD funkcjonalność zbliżoną do zastosowanej w modelu XS możliwości 3D Touch. Telefon wyposażono w pojedynczy aparat 12MP z optyczną optymalizacją obrazu.

Model iPhone XR wyceniono na 749 dolarów. Jego przedsprzedaż rozpocznie się 19 października, a spedycja 26 października.

Superinteligentny zegarek

Główną częścią zdarzenia, obok premiery nowej serii telefonów, była prezentacja Apple Watch Series 4. Zachowała funkcje poprzedniej generacji, w tym możliwość obsługi łączności komórkowej LTE pozwalającej na wykonywanie połączeń telefonicznych. Równoczesne wbudowane czujniki mają pozwalać na monitorowanie stanu konsumenta.

Część iPhone'ów z wadą fabryczną. Apple oferuje naprawę

Jedną spośród nowych funkcji jest system zdolny do wykrywania upadków. Jeżeli po odnotowaniu takowego zdarzenia użytkownik przestanie się poruszać na co najmniej minutę, wirtualny asystent Siri automatycznie zawiadomi kontakty awaryjne o wypadku i lokalizacji użytkownika.

Ponadto Apple Watch Series 4 na bieżąco monitoruje pracę mięśnia sercowego użytkownika, co dzierży pozwalać na rozpoznawanie niewidocznych zaburzeń, np. migotania przedsionków. Dzięki wbudowanym w pokrywa elektrodom urządzenie może również pełnić funkcję elektrokardiografu. Obie funkcjonalności uzyskały certyfikację amerykańskiej Agencji Żywności i Specyfików (FDA). Apple zapewniło, hdy wszystkie gromadzone przez zegarek dane są przechowywane po urządzeniu oraz w chmurze w formie szyfrowanej.

Apple Watch Series cztery ma być dostępne po dwóch rozmiarach: 40mm jak i również 44mm (w porównaniu do dotychczasowych rozmiarów 38mm jak i również 42mm). Nowe modele były przy tym wyposażone przy większe o ponad 30 proc. wyświetlacze, zaokrąglone granice i mniejsze ramki aniżeli w Series 3. Modyfikacje objęły również mocniejsze na temat ok. 50 proc. megafony i mikrofon, który przesunięto na prawą stronę koperty w celu minimalizacji echa.

Obudowa zegarków została zrobiona z aluminium lub stali nierdzewnej (zależnie od wybranego wariantu). Dodatkowo urządzenie wyposażono w nowy graficzny połączenie użytkownika z opcją personalizacji informacji wyświetlanych na monitorze głównym oraz system wibracji haptycznych przy korzystaniu z wbudowanego suwaka.

Tegoroczne modele inteligentnych zegarków Apple'a wykorzystują system operacyjny WatchOS 5 i dwurdzeniowy, 64-bitowy firmowy procesor S4. Podług zapewnień producenta ma mężczyzna być dwukrotnie wydajniejszy przy porównaniu do poprzedniej generacji. Urządzenie zachowało do tego 18-godzinny czas działania na jednorazowym pełnym ładowaniu baterii (do 6 godz. wysiłku fizycznego).

Wersja z obsługą LTE została wyceniona w 499 dolarów (399 dolarów bez tej funkcji). Równolegle cena poprzedniej generacji zegarków Apple'a została obniżona do odwiedzenia 279 dolarów.

Przedsprzedaż urządzeń rozpocznie się w piątek 14 września - do klienta trafia tydzień później, równolegle z aktualizacją systemu WatchOS.

Przypomnijmy, że w sierpniu własne nowe produkty zaprezentował Samsung, główny konkurent Apple. Południowokoreańska firma pokazała m. in. smartfona Galaxy Note 9, zegarka Galaxy Watch i głośnik Galaxy Home.

Autor: Альгард
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Apel do górników o przyjęcie porozumienia w KW  Surowce
Górnicy z Kompanii Węglowej poznali w poniedziałek projekt porozumienia, poprzedzającego przekazanie kopalń Polskiej Grupy Górniczej. Minister energii zaapelował o akceptację porozumienia. Sprzeciwia się wstecz związek Kadra - jeden z trzynastu uczestniczących…...
Andrzej Duda o przyjęciu  w Polsce - Davos 2018  Waluty
Szykują się zmiany w strefie euro. "Porozumienie jest w wyciągnięcie ręki" Merkel na temat reformie strefy euro: Niemcy gotowe do kompromisów Morawiecki: przyjęcie euro w bliskiej przyszłości to igranie…...
Analitycy BZ WBK: emeryci wracają do pracy  Pieniądze
Projekt budżetu w 2019 rok do komisji sejmowych Koniec ze zmianą czasu? Komisja Europejska zaprezentuje propozycję W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem przewlekła przerwa Gospodarka rośnie, jednak inwestycje rozczarowały Coca-Cola…...
Ambasador Wielkiej Brytanii: nikomu nie zamkniemy drzwi przed nosem
Nie stanie się zwodzonego mostu na kanale La Manche. Cenimy to, co wnoszą do Obszernej Brytanii obywatele krajów "27", w tym Polacy. W pewno nie zamkniemy nikomu drzwi przed nosem a mianowicie…...
Amazon - ile się zarabia. Kiedy polska wersja Amazona?
Amazon zwiększy wynagrodzenia pracowników centrów logistycznych w Polsce. Od września zasadnicza stawka wzrośnie z czternaście do 15 zł zbytnio godzinę brutto, a liderów zespołów z 18 do 20 zł za godzinę brutto.…...
Alibaba i twórcy «Igrzysk śmierci» łączą siły. Chińczycy dostaną strumień hitów  Informacje
Chińska przedsięwzięcie budzi wątpliwości. Lagarde wezwała do ostrożności Wrzucił monety do silnika "na szczęście". Pasażer dostał słony rachunek Chiński gigant liderem dzięki rodzimym rynku. Apple pomijając podium Rozmowy USA-Chiny. Trump podał…...
Airbus zbuduje w Warszawie miejsca do produkcji kosmicznej  Tech
Airbus Defence and Space zbuduje w Warszawie pomieszczenia rodzaju clean room o przestrzeni 500 m kw. Są służyły do produkcji zaawansowanego technicznie sprzętu do satelitów i sond kosmicznych. Dotychczasowa infrastruktura…...
Afera Volkswagen
Media: Volkswagen może mieć następujące problemy. Nowe ustalenia w sprawie afery spalinowej Szef Audi aresztowany Były kierownik Volkswagena znaleźć kolejne problemy Zaskakujące wyniki niemieckiego giganta. Mimo afery dieslowej Skandal w Volkswagenie.…...
Nie znaleziono