Apple pokazało nowe iPhone'y

🕓 20.06.2019
📂 Tech
👁 52
🗨
Apple pokazało nowe iPhone’y jak i również zegarek Watch Series czterech  Tech

Firma Apple zaprezentowała w środę w Cupertino trzy nowe wzory iPhone’a - XS, XS Max oraz XR. Dużym wydarzeniem była również przedstawienie premierowe inteligentnych zegarków Apple Watch Series 4, wyposażonych w szczególności w elektrokardiograf i czujnik upadków.

Apple pokazało nowe produkty podczas narady prasowej w Steve Jobs Theater w Apple Obiekt, siedzibie firmy w kalifornijskim Cupertino.

Dwa ekrany

Telefon iPhone XS wyposażono w 5, 8-calowy ekran OLED Super Retina o rozdzielczości 1125x2436 (458 ppi). Mimo większego wyświetlacza narzędzie jest mniejsze w rozmiarze od ubiegłorocznego 5, 5-calowego iPhone'a 8 Plus.

"Ceny produktów Apple mogą wzrosnąć". Słowa Trumpa wywołały strach w Azji

Nowy smartfon wykorzystuje zrobiony w technologii 7nm sześciordzeniowy procesor A12 Bionic i 4GB RAM, który posiada być o ok. 50 proc. szybszy od zastosowanego w telefonach iPhone X układu A11 Bionic. Wzór XS korzysta z układu iOS 12 i wydaje się być dostępne w wariantach spośród 64GB, 256GB lub 512GB wbudowanej pamięci.

Oprócz wersji standardowej do handlu trafi również iPhone XS Max. Wyposażono go po największy w historii firmy wyświetlacz o przekątnej sześć, 5-cala o rozdzielczości 1242x2688 (458 ppi) - większy od konkurencyjnych telefonów Samsung Galaxy Note 9. Pod spodem względem całkowitego rozmiaru telefon jest zbliżony do ubiegłorocznego iPhone'a 8 Plus.

Oba modele będą do kupienia w wariancie wyposażonym po moduł eSIM oraz slot dla fizycznej karty SIM (lub dwa fizyczne sloty SIM w wersji przeznaczonej na rynek chiński). Telefony komórkowe uzyskały certyfikat odporności adresu sieciowego 68 i zachowały podwójną tylną kamerę 12MP z optyczną stabilizacją obrazu i cztero-LED-owym fleszem. W porównaniu z iPhone'em X przy nowych aparatach zastosowano aczkolwiek większe obiektywy. Ponadto usprawniona sztuczna inteligencja ma pozwalać nowym smartfonom Apple'a w wykonywanie fotografii ze sposobnością zamiany stopnia ekspozycji tła podczas przeróbki zdjęcia.

Model XS wyceniono na 999 dolarów, a XS Max dzięki 1099 dolarów. Przedsprzedaż obu modeli rozpocznie się przy piątek 14 września, zaś wysyłka 21 września.

Tańszy iPhone

Obok nowych wzorców flagowych koncern z Cupertino zaprezentował w środę również tańszy telefon iPhone XR z aluminiowanymi krawędziami a także szklaną obudową i 6, 1-calowym ekranem LCD Liquid Retina o rozdzielczości 1792x828 (326ppi), procesorem A12 Bionic i 3GB RAM i 64GB, 128GB lub 256GB pamięci wewnętrznej.

Urządzenie wykorzystuje technologię dotyku haptycznego, która zapewnia ekranowi LCD funkcjonalność zbliżoną do zastosowanej w modelu XS możliwości 3D Touch. Telefon wyposażono w pojedynczy aparat 12MP z optyczną optymalizacją obrazu.

Model iPhone XR wyceniono na 749 dolarów. Jego przedsprzedaż rozpocznie się 19 października, a spedycja 26 października.

Superinteligentny zegarek

Główną częścią zdarzenia, obok premiery nowej serii telefonów, była prezentacja Apple Watch Series 4. Zachowała funkcje poprzedniej generacji, w tym możliwość obsługi łączności komórkowej LTE pozwalającej na wykonywanie połączeń telefonicznych. Równoczesne wbudowane czujniki mają pozwalać na monitorowanie stanu konsumenta.

Część iPhone'ów z wadą fabryczną. Apple oferuje naprawę

Jedną spośród nowych funkcji jest system zdolny do wykrywania upadków. Jeżeli po odnotowaniu takowego zdarzenia użytkownik przestanie się poruszać na co najmniej minutę, wirtualny asystent Siri automatycznie zawiadomi kontakty awaryjne o wypadku i lokalizacji użytkownika.

Ponadto Apple Watch Series 4 na bieżąco monitoruje pracę mięśnia sercowego użytkownika, co dzierży pozwalać na rozpoznawanie niewidocznych zaburzeń, np. migotania przedsionków. Dzięki wbudowanym w pokrywa elektrodom urządzenie może również pełnić funkcję elektrokardiografu. Obie funkcjonalności uzyskały certyfikację amerykańskiej Agencji Żywności i Specyfików (FDA). Apple zapewniło, hdy wszystkie gromadzone przez zegarek dane są przechowywane po urządzeniu oraz w chmurze w formie szyfrowanej.

Apple Watch Series cztery ma być dostępne po dwóch rozmiarach: 40mm jak i również 44mm (w porównaniu do dotychczasowych rozmiarów 38mm jak i również 42mm). Nowe modele były przy tym wyposażone przy większe o ponad 30 proc. wyświetlacze, zaokrąglone granice i mniejsze ramki aniżeli w Series 3. Modyfikacje objęły również mocniejsze na temat ok. 50 proc. megafony i mikrofon, który przesunięto na prawą stronę koperty w celu minimalizacji echa.

Obudowa zegarków została zrobiona z aluminium lub stali nierdzewnej (zależnie od wybranego wariantu). Dodatkowo urządzenie wyposażono w nowy graficzny połączenie użytkownika z opcją personalizacji informacji wyświetlanych na monitorze głównym oraz system wibracji haptycznych przy korzystaniu z wbudowanego suwaka.

Tegoroczne modele inteligentnych zegarków Apple'a wykorzystują system operacyjny WatchOS 5 i dwurdzeniowy, 64-bitowy firmowy procesor S4. Podług zapewnień producenta ma mężczyzna być dwukrotnie wydajniejszy przy porównaniu do poprzedniej generacji. Urządzenie zachowało do tego 18-godzinny czas działania na jednorazowym pełnym ładowaniu baterii (do 6 godz. wysiłku fizycznego).

Wersja z obsługą LTE została wyceniona w 499 dolarów (399 dolarów bez tej funkcji). Równolegle cena poprzedniej generacji zegarków Apple'a została obniżona do odwiedzenia 279 dolarów.

Przedsprzedaż urządzeń rozpocznie się w piątek 14 września - do klienta trafia tydzień później, równolegle z aktualizacją systemu WatchOS.

Przypomnijmy, że w sierpniu własne nowe produkty zaprezentował Samsung, główny konkurent Apple. Południowokoreańska firma pokazała m. in. smartfona Galaxy Note 9, zegarka Galaxy Watch i głośnik Galaxy Home.

Autor: Альгард
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
GPW- prognozy Investors TFI dzięki 2017 rok
W środę, 15 lutego, w warszawskiej giełdzie wiało lekką nudą. I jedynie naprawa nastrojów w drugiej połówce sesji pozwoliła głównym indeksom GPW zakończyć dzień na niewielkim plusie. Koniem pociągowym…...
Gotówka, fintech, bankomaty - wyrok prezesa Diebold Nixdorf
Od lat mówi się o tymże, że za kilka lub kilkanaście lat gotówka może zniknąć. Zdaje się wówczas potwierdzać fakt, iż ciebie dążą do obrotu bezgotówkowego, gdyż służy to transparentności transakcji.…...
Franciszek apeluje o realizację porozumienia klimatycznego  Ze świata
Auto papieża Franciszka sprzedane w aukcji. Imponująca kwota Papieska rezydencja otwarta. Franciszek odchodzi z Castel Gandolfo Kolej apeluje i wprowadza ważne zmiany. Przez Światowe Dób Młodzieży Papież nie przyjął…...
CSIOZ zerwało umowę na przeprowadzenie systemu e-Zdrowie
Pakiet onkologiczny mnoży zapytania. Będą dodatkowe zadania, lecz czy także pieniądze? Rewolucja w aptekach. Zniknie zawód technika farmaceutycznego? Ministerstwo kontra e-papierosy. "Należy chronić dzieci i młodzież" Choroby nowotworowe…...
Co zrobić, by uniknąć napadu hakerów  Tech
W ostatnich kilku tygodniach dociera do nas coraz większą ilość wiadomości informacji o atakach hakerskich. Ich ofiarami są metrów. in. klienci banków. Doradzamy co zrobić, by ustrzec się przed nimi jak…...
Brexit - komentarze brytyjskiej alei - opinie Brytyjczyków
Choć w Londynie według wczorajszych nawałnicach nie dzierży już śladu i świeci słońce, wielu Brytyjczyków widzi ten dzień tylko w czarnych barwach. Brexit stał się faktem. Zazwyczaj pełna ludzi Oxford Street…...
Berlin - komunikacja miejska, U-Bahn, S-Bahn, historia
Komunikacja miejska w Berlinie wówczas 10 linii metra, 22 linie tramwajowe, 151 autobusowych, 6 tras promowych jak i również 15 linii S-Bahn. Takimi ostatnimi zarządza spółka-córka niemieckiej kolei Deutsche Bahn, pozostałymi…...
Apel do górników o przyjęcie porozumienia w KW  Surowce
Górnicy z Kompanii Węglowej poznali w poniedziałek projekt porozumienia, poprzedzającego przekazanie kopalń Polskiej Grupy Górniczej. Minister energii zaapelował o akceptację porozumienia. Sprzeciwia się wstecz związek Kadra - jeden z trzynastu uczestniczących…...
Nie znaleziono