Złodzieje czyhają na twoje finanse. Pięć rad, jak ochraniać się przed hakerami

🕓 12.07.2019
📂 Tech
👁 102
🗨
Co zrobić, by uniknąć napadu hakerów  Tech

W ostatnich kilku tygodniach dociera do nas coraz większą ilość wiadomości informacji o atakach hakerskich. Ich ofiarami są metrów. in. klienci banków. Doradzamy co zrobić, by ustrzec się przed nimi jak i również zadbać o bezpieczeństwo grono danych i systemów. Żeby zastosować podstawowe mechanizmy ochronne, bynajmniej nie trzeba być wysoko wykwalifikowanym ekspertem z filii IT.

1. Aktualizuj system

Bardzo często hakerzy wykorzystują powszechnie znane luki, jakie pojawiają się po systemach. Eksperci IT podkreślają, że włamania przy zastosowaniu wyrafinowanych metod przytrafiają nam się bardzo rzadko, a cyberprzestępcy polegają raczej na dobrze wykładzinom znanych i sprawdzonych „dziurach”.

Producenci systemów mają świadomość istnienia takich ubytków, dlatego też pracują stale nad tym, by je dopracować i uczynić fita kompletnym. Dlatego tak ważne jest, by systematycznie aktualizować system operacyjny oraz oprogramowanie komputerowe, by nowo wykryte luki sprawnie i szybko „załatać”.

Uważaj, cyberprzestępcy mają nowy sposób. Oszustwo "na prezesa"

2. Zabezpiecz połączenie Wi-Fi

Niezabezpieczone połączenie Wi-Fi na routerze to otwarte drzwi na rzecz dowolnego użytkownika - również potencjalnego hakera. Może on tym sposobem łatwo usłyszeć połączenie czy wydobyć hasło.

To jednak nie najpoważniejsze skutki. Jeśli ktokolwiek używając twojego IP dopuści się czynu karalnego, wszelkie konsekwencje prawne spadną właśnie na ciebie - nieświadomego właściciela niezabezpieczonej sieci.

3. Używaj silnych haseł

Każde hasło można zrozumieć. Trzeba tylko próbować. Jeśli takich prób podejmie się kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy razy, jest to wówczas dużo bardziej prawdopodobne. Taką metodę wykorzystuje właśnie najście „brute force”. Pozwala kobieta na przetestowanie wielu kompozycji haseł.

Do przechwycenia hasła, wykorzystuje się często informacje o użytkownikach, które można z łatwością uzyskać na ogólnodostępnych stronach i portalach społecznościowych. W dalekiej kolejności hakerzy sprawdzają wariacje słownikowe, a potem losowe.

Hasła powinny dlatego być unikalne i nieoczywiste. Lepiej zrezygnować z kombinacji typu: „hasło”, "1234", bądź imię i nazwisko, ksywka albo nazwę ulubionego zwierzątka. Z badań wynika aczkolwiek, że wielu użytkowników wybiera hasła, które bardzo swobodnie odgadnąć.

Korzystasz z tego portalu randkowego? Rozpatruj, mogłeś flirtować z fembotem

4. Zainstaluj antywirusa

Ale nawet najtrudniejsze hasła nie zdołają wspomóc i spełnić zadania, o ile do komputera przedostanie się wirus. Program antywirusowy wydaje się być absolutnym obowiązkiem. Eksperci rekomendują wybór tych płatnych, jednak pojawia się wiele bezpłatnych programów. Prócz klasycznego antywirusa, warto zadbać o firewall, który często znajduje się w całym pakiecie.

5. Uważaj na podejrzane maile

Codziennie odbieramy wiele wiadomości wysyłanych na skrzynkę elektroniczną. Niektóre trafią od razu do kosza, odmienne przyciągają naszą uwagę jak i również kuszą nas wygraną, fakturą, ciekawą informacją.

Podejrzany mail, nieznany nadawca i łatwy łup, to cokolwiek co powinno zwiększyć naszą czujność. Być może ktokolwiek właśnie próbuje tym pomysłem zastosować phishing. To metoda pozyskiwania haseł bezpośrednio od czasu użytkowników, która wykorzystuje specjalnie spreparowane e-maile.

W ich treści często pojawia się link, po któregoż kliknięciu, przenoszeni jesteśmy w zakamuflowaną stronę logowania, która niepostrzeżenie pobiera hasło. A stąd już prosta cenna dla złodzieja, by uzyskać dostęp do naszego elektronicznego portfela.

Autor: SpitFiR3
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Ciśnienie w oponach zimowych może się zmniejszać, ostrzeżenie
Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Wydaje się być propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i…...
Chrapanie może być groźne dla kierowców  Moto
Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy wraz z Włochami. Mieli budować świstki A1 i S3 Surowe…...
Chińscy turyści najbogatsi na globie? Wydają najwięcej  Informacje
Chińska inicjatywa budzi niejasności. Lagarde wezwała do ostrożności "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu Wrzucił monety do silnika "na szczęście". Pasażer dostał słony rachunek Chiński gigant liderem…...
Chcesz złożyć reklamację do TFI? Blajer wyjaśnia, jak wówczas zrobić  Informacje
"Biznes dla Ludzi". Odwołany lot - jakie mamy prawa? "Biznes gwoli Ludzi". Nowe otwarcie gwoli Modlina "Biznes dla Ludzi". Zmiany w związku spośród RODO "Biznes dla Ludzi". Na gry…...
Ceny ropy w USA w dół, bo w OPEC jest podział  Surowce
"Ruch jest jeden i banalny". PO apeluje do rządu w sprawie cen paliw Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne" "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Polska wstrzymała odbiór surowca Połowa ropy…...
Ceny przyhamowały. Potaniała żywność  Informacje
Inflacja nie zaakceptować odpuszcza. Ceny wyższe niźli przed rokiem Odzież jak i również elektronika potanieją. Urosną koszta produktów z ropy Będziemy więcej kupować. Czeka naszą firmę czas stabilnego wzrostu Tania…...
Ceny paliw wzrosną, prognozy BM Reflex i E-petrol  Surowce
"Ruch jest jeden i banalny". PO apeluje do rządu w sprawie wartości paliw Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne" "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Nasze państwo wstrzymała odbiór surowca Połowa…...
Ceny paliw - Pb95, Pb98, diesel, LPG, 2-8 stycznia 2017
Benzyna Pb98 za 5, 02-5, dwunastu zł/l, benzyna Pb95 zbyt 4, 70-4, 80 zł/l, diesel ON za cztery, 60-4, 73 zł/l, autogaz LPG za 2, 20-2, 28 zł/l - to prognozowane…...
Nie znaleziono