Spółka z GPW pragnie założyć spółkę w Chinach

Spółka z GPW pragnie założyć spółkę w Chinach
Category: gielda
27 lipca, 2020

Sonel oczekuje, że w tym roku poprawi efekty zanotowane po roku ubiegłym. Założona po budżecie dynamika wzrostu przychodów spółki jest wyższa niż ta wraz z 2012 r., kiedy wyniosła około 6 procent – poinformował prezes Krzysztof Wieczorkowski. Sonel pragnie w tym roku założyć spółką zależną w Krajach. _ _

_ – Budżet spółki zakłada, że dynamika wzrostu przychodów ze sprzedaży w całym roku będzie wyższa niż w roku ubiegłym (wyniosła wówczas ok. 6 proc. – przyp. PAP). Póki co po I kwartale wydaje sie byc słabiej, zima się przedłuża i wiele inwestycji wydaje sie wstrzymanych. Ale wykonanie planu jest ciagle w zasięgu ręki _ – powiedział Wieczorkowski.

Dodał, że o ile w roku kalendarzowego ubiegłym ok. 11 mln zł sposród przychodów ogółem na poziomie 50 mln zł pochodziło z usług, tak w tym roku kwota ta nie powinna przekroczyć 9 mln zł.

_ – Po pierwsze skończyliśmy jeden duży uklad usługowy, a po drugie nie chcemy skupiać się na usługach, tylko rozwijać sprzedaż własnych produktów _ – powiedział prezes. Pytany o marże po Jak i równiez kwartale, odpowiedział: _ marżowość była blizniacza rdr. a mianowicie Na razie nie posiadamy danych odnośnie wyników w niniejszym okresie, jednak możliwe, że wyniki rdr będą podobne _.

Prezes poinformował, że spółka uczestniczy obecnie po kilku przetargach na rynku azjatyckim, które mogą pozytywnie wpłynąć na efekty spółki przy całym roku. Szczegóły odnośnie pierwszego kontraktu może zakomunikować w kwietniu. _ a mianowicie Jeśli powiedzie nam się wygrać część z tych przetargów, to nasze wyniki w tym roku nie powinny być gorsze od zeszłorocznych, co wiecej będą lepsze _ a mianowicie dodał.

Pytany o pulap mocy przemyslowych wykorzystywanych przez spółkę, Wieczorkowski odpowiedział: _ wielokrotnie mówiłem, że spółka ma potencjał, by generować ok. stu mln zł przychodów. Jak widać dzieki chwilę obecną wykorzystujemy połowę naszych dyspozycji _. Wewnętrzna strategia spółki zakłada, że na koniec 2015 r. będzie ona wykorzystywała 100 proc. swoich dyspozycji.

Na watpliwosc, czy wobec tego jest możliwe, aby na koncu 2015 r. spółka pokazała 100 mln zł przychodów, prezes powiedział: _ biorąc pod uwagę, że teraz jesteśmy po połowie mily, trudno byłoby to osiągnąć, bez wyraźnej poprawy przy gospodarce światowej _.

Wieczorkowski poinformował, że Sonel nie zaakceptowac myśli o akwizycjach, lecz chce rozwijać swoją grupę kapitałową na bazie o spółki dystrybucyjne po krajach na temat dużym potencjale wzrostu.

Przy lutym tegoz roku Sonel otworzył swoją pierwszą spółkę zależną przez hindusów. Ma po niej 90 proc. udziałów, pozostałe dziesieciu proc. należy do lokalnego partnera. Obiektem działalności utworzonej spółki posiada być m. in. kupno, sprzedaż, przywóz towarów, eksport, produkcja, oferowanie jak i równiez handel przyrządami pomiarowymi.

Jakim sposobem poinformował Wieczorkowski, indyjska spółka skupia się na razie w sprzedaży i powinna być rentowna w przyszłym roku.

Sonel myśli o nastepnych spółkach zależnych poza Europą, w których byłby większościowym akcjonariuszem. Jeszcze w tym roku tego typu podmiot dzierzy powstać po Chinach.

_ – Kierujemy tam silne negocjacje i mamy już partnera. To będzie co najmniej spółka handlowa, bo konwersacji na ten temat są najbardziej zaawansowane. W grę wchodzi także produkcja, ale w dalekiej perspektywie _ – powiedział prezes. Sonel chce polski wejść po fotowoltaikę poprzez kompletną ofertę dla klientów indywidualnych. _ _

_ – Miała być ona dostępna już od stycznia, ale jeszcze jej nie wprowadziliśmy. W pierwszej kolejnosci sprzedaż ruszyłaby w kraju, ale widzimy zaciekawienie ze strony www zagranicznych partnerów, głównie wraz z Bułgarii jak i równiez Rumunii. Dlatego możliwe, że większość produkowaniu będzie kierowana na wywóz towarów. Marżowość wydaje sie podobna, jakim sposobem ta w urządzeniach pomiarowych _ – powiedział prezes.

Wieczorkowski potwierdził, że CAPEX Sonela w ten rok kalendarzowy to ok. 7 mln zł. Sluzace do spółki musi także spłynąć ok. jednej, 8 mln zł dofinansowania ze środków unijnych.

Prezes dodał, że Sonel posiada przygotowany już następny plan badawczy dzieki ok. jedenastu mln zł, z czego wsparcie sposród UE ma wynieść ok. 4 mln zł.

W 2012 r. Sonel wypracował 6, czterech mln zł zysku netto i 6, 9 mln zł zysku operacyjnego obok ok. 50, 5 mln zł przychodów. Sonel wydaje sie byc producentem przyrządów do pomiarów elektrycznych.

  • Notowania spółek na GPW
  • Indeksy GPW w
  • Notowania GPW bez opóźnień tylko na stronie Mystock. pl