Spadek kursu EUR/USD

Category: waluty
27 lipca, 2020

*Na początku wczorajszej sesji obserwowaliśmy spadek kursu EUR/PLN. Został pan jednak powstrzymany przez minione minima usytuowane w pobliżu 4, 3400. *

Poziom tenze w najbliższym czasie musi stanowić dość istotne pomoc. Bez większego spadku awersji do ryzyka na światowych rynkach, który w chwili obecnej zdaje się mało prawdopodobny pokonanie tego stopnia może być dość klopotliwe.

Po niedawnych nieudanych próbach przebicia przeszkody 4, 3400 w notowaniach złotego nastąpiło umiarkowane odreagowanie. Dzisiaj o godz. 10. 00 warsztaty EUR/PLN kształtował się w stopniu 4, 3720.

Losy polskiej waluty po najbliższym czasie zależeć będą od rozstrzygnięć na globalnych rynkach. Światowe giełdy wciąż nie chcą podążyć po ślad za surowcami i bronią się przed większymi spadkami, co jest dobrą informacją dla złotego. Ciezko jednak stwierdzić, jak długo ta obrona będzie wydajna. Nie rozstrzygnięta pozostaje sytuacja w notowaniach kursu EUR/USD, który od czasu ponad miesiąca pozostaje przy przedziale 1, 3740-1, 4340. Można jednak zauważyć, że w ostatnim czasie pasmo wahań kursu tej pary walutowej uległo zawężeniu, jak może być zapowiedzią wybicia. Z punktu widzenia zestawienia technicznej, bardziej prawdopodobne zdaje się wybicie górą, jak kłóciłoby się z ewentualną większą korektą spadkową w światowych giełdach.
Przy ostatnich dobach z Lokalny nie były publikowane żadne istotne informacje makro. Natomiast w przyszłym tygodniu kalendarz makroekonomiczny dla naszego kraju będzie bardzo zasobny. Poznamy metrów. in. inflację konsumentów (CPI), dynamikę wynagrodzeń oraz dynamikę produkcji przemysłowej. Dane te będą dotyczyć czerwca. Mimo że wskaźniki te są dość ważne przy ocenie bieżącego postaci polskiej ekonomii, to aczkolwiek dla notowań złotego istotniejsze będą informacje napływające z rynków obcych.

W czasie dzisiejszej sesji azjatyckiej kurs EUR/USD oddał cały wzrost, który miał miejsce na początku wczorajszych notowań w USA. Po zwyżce do 1, 4070, zszedł on az do 1, 3955. Wahania te nie miały zbyt intensywnych fundamentalnych podstaw. Nie stały za nimi z pewnością zmiany rynkowych nastrojów, które w trakcie sesji amerykańskiej i azjatyckiej były dość stabilne (czego wyrazem jest zakończenie notowań głównych indeksów przy pobliżu poziomów z ostatniego zamknięcia). Przy pewnym zakresie osłabienie euro względem dolara można tłumaczyć pogłoskami odnosnie tematu tego, że Międzynarodowy Kasa zapomogowa Walutowy przewodzi rozmowy wraz z co najmniej dziesieciu państwami wschodnioeuropejskimi na temat programów pomocy.
Według nieoficjalnych informacji MFW został poproszony o pomoc przez Bułgarię, Macedonię i Chorwację. Poza tym państwa, które otrzymywały już pomoc sposród Funduszu, zwróciły się sposród prośbą o przyspieszenie wypłat kolejnych transz pożyczek. Informacje te mogą świadczyć o dalszych klopotach wschodnioeuropejskich gospodarek. Kłopoty tych państw są złą informacją również na rzecz państw zachodniej Europy, które są w tym regionie dość mocno zaangażowane finansowo, stąd też osłabienie euro.

Na początku dzisiejszej sesji europejskiej spadek kursu EUR/USD był kontynuowany. O godz. dziesieciu. 00 zbyt euro płacono ok. jednej, 3910 USD. Najbliższe zasadnicze wsparcia w notowaniach naszej pary walutowej to jednej, 3880 a takze 1, 3830. Z danych empirycznych jakie dzis poznamy wpływ na szkolenie EUR/USD może mieć przedstawiany o godz. 14. trzydziestu z NA JUKATAN bilans handlu zagranicznego i publikowany na temat godz. kolejny. 55 rejestr nastroju konsumentów Uniwersytetu Michigan.
Ostatnio uwaga inwestorów zwrócona była na zenit G8. Wczoraj przedstawiciele największych rozwiniętych gospodarek i Rosji spotkali się z reprezentantami największych rozwijających się państw (G5). Przy komunikacie, przedstawionym po tymze spotkaniu, wedlug ostatnimi spekulacjami, nie było wzmianki na temat roli dolara w światowej gospodarce. Wraz z kwestii związanych z rynkiem walutowym znalazły się tutaj zapewnienia członków G5, iż nie będą oni dewaluować swych walut obcych.

  • Notowania spółek dzieki GPW
  • Indeksy GPW w
  • Indeksy giełd dzieki świecie
  • Notowania GPW wyjawszy opóźnień jedynie w serwisie Mystock. pl
  • Forex: sprawdź kursy walut przez internet
  • O kryzysie finansowym ogladaj w serwisie szczególnym