RPP bez wpływu w rynek złotego

Category: waluty
27 lipca, 2020

*USD/PLN *Nowoczesna decyzja RPP nie wpłynęła w żaden sposób dzieki rynek. Wartosc pieniądza została pozostawiona w dotychczasowym poziomie, co było zgodne sposród oczekiwaniami większości analityków i inwestorów, a więc tym samym przez zbyt zdyskontowane. Dotychczasowe notowania cechują się jak na razie nieznacznym osłabieniem rodzimej waluty względem dolara, jak jest wedlug części pochodną aprecjacji amerykańskiej waluty w branzy międzynarodowym. Zbyt sprawą utworzenia wczoraj dołka w obszarze 3. dwadziescia doszło tu do ukształtowania niewielkiej formacji wzrostowego kanału. Obecnie swoim zakres to ok. trzech. 21 – 3. 26 i pojawienie się naszej formacji na dynamicznym spadku sugeruje możliwość kontynuacji trendu wzrostu wartości złotego. Sygnałem do zakończenia aktualnej korekty byłoby przeklucie wsparcia obok 3. 21. Jeśli chodzi o krótkoterminowe opory, to podaży spodziewałbym się po obecnej sytuacji przy wartosci ok. trzy. 2450 a mianowicie 3. 25. Wzrost w te okolice jest możliwy również dlatego, że nowoczesnym osłabieniem złotego naruszona została już
przyspieszona linia trendu spadkowego. Jakim sposobem na razie sektor jest dlatego w fazie korekty minionego spadku. Jej dotychczasowa głębokości nie przesadza jednak większego zagrożenia gwoli całego trendu aprecjacji złotego, z jakim mamy stycznosc od okolic połowy listopada (poziom trzy. 24 to zaledwie rejony 23, 6% zniesienia).

*EUR/PLN *Złoty umacnia się dziś względem euro, jednakże tutaj również są to ruchy stosunkowo spokojne. Obecnie wsparciem wydaje sie cena trzy. 8240. Jeśli z ludzi okolic krajowa waluta zaczęłaby tracić, to realnym stałoby się ukształtowanie prawego przedramienia formacji odwróconej RGR. Wówczas przekroczenie linii szyi (ok. 3. 87) byłoby sygnałem, który miałby szanse zapoczątkować nieco większe osłabienie krajowej waluty jak i równiez realnym w krótkim okresie byłby rozwój w kierunku trzech. 93 – 3. 95. Jeśli aczkolwiek wspomniane pomoc zostałoby przekroczone, wówczas liczyć należałoby się z ponownym testem sasiedniego miasta zeszłotygodniowych minimów przy trzy. 8050. Katalogów przełamanie sugerowałoby dalszy spadek ceny ó do poziomu 3. 7350.

*PLN BASKET *Ciekawie zachowuje się w krótkim terminie koszyk względem krajowej waluty. Od wczoraj koszty oscylują tuż nad poziomem krótkoterminowej, około tygodniowej miarki trendu wzrostowego. Istotnym oporem wydaje się w krótkim terminie koszt ok. 3. 5550, dokad zlokalizowany jest zeszłotygodniowy szczyt. Jego przełamanie załamałoby już niejako wiecej niz miesięczną sekwencję coraz niżej położonych wierzchołków, co nastepnie mogłoby sygnalizować już wyczerpywanie się potencjału podaży. Można więc zakładać, że póki poziom 3. 5550 nie zaakceptowac został przełamany, to nadal można mówić o utrzymywaniu przewagi poprzez posiadaczy rodowitej waluty. Wskazane jest zauważyć, że kurs aktualnie porusza się niemalże po wspomnianej linii trendu, zatem jakieś bardziej gwałtowne szarpnięcie kursu w dół pod spodem poziom w porzadku. 3. 5250 już miałoby szanse zachęcić podaż az do skierowania cen w stronę zeszłotygodniowych minimów, czyli sasiedniego miasta 3. 4935.

*GBP/PLN *Presja kupujących złotego wciaz widoczna jest na parze funta względem krajowej waluty. Wczoraj można było mówić o napadu na około 2-tygodniową linię trendu wzrostowego, która w tym układzie jest tu również dolnym ograniczeniem formacji symetrycznego trójkąta. Dzisiaj wsparcie to jest ponownie testowane. Jako filtr uznać można jednakze okolice wczorajszych minimów, czyli 5. 6370 i przekroczenie tego stopnia winno zachęcić już kolejnych chętnych do kupna rodowitej waluty. Zagrożona byłaby wówczas strefa 5. 59 a mianowicie 5. 60, czyli minima całego trendu spadkowego w średnim okresie. Obecnie posiadacze złotego w tej parze nadal utrzymują przewagę, natomiast o do niej wyczerpaniu świadczyłoby przełamanie najbliższego oporu, innymi slowy 3-tygodniowej miarki trendu spadkowego (górne ograniczenie trójkąta), które znajduje się aktualnie tuz przy cenie piec. 7050. W dodatku miejsca długie pozycje po złotym wydają się w tej chwili bezpieczne.

*CHF/PLN *Złoty pozostaje również na poziomach zbliżonych sluzace do rekordowych względem franka szwajcarskiego. Przypomnę aczkolwiek, że przekroczenie chociażby wczorajszego dołka tuz przy 3. 4635 niekoniecznie powinien wywołać bardzo silną wyprzedaż franka, albowiem kurs porusza się tutaj od około trzech tygodni w zakresie spadkowego kanału jak i równiez obecne utrwalenie krajowej waluty może prowadzić jedynie az do poziomu dolnego ograniczenia formacji, które wyszukuje się obok cenie 2. 45 jak i równiez tam już można się spodziewać ponownej kontry popytu. Nie przerabia to aczkolwiek w żaden sposób twierdzenia, że póki kurs kursuje w zakresie wspomnianego kanału (2. 45 a mianowicie 2. 50), posiadacze rodzimej waluty mają nadal przewagę. Dopiero wybicie się z formacji górą miałoby szansę stanowić zapowiedź pojawienia się jakiś większej korekty biezacej fali aprecjacji złotego. Póki co, po krótkim terminie zanosi się bardziej w jej kontynuację.