RP będzie zbierał podpisy pod spodem wnioskiem o odwołanie Gronkiewicz-Waltz

Category: rózne
27 lipca, 2020

Zarząd Ruchu Palikota zdecydował, że przyłączy się do inicjatywy Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej dot. zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz – poinformował w środę szef RP Janusz Palikot.

„Hanna Gronkiewicz-Waltz straciła zdolność patrzenia na sprawy Warszawy poprzez pryzmat służby ludziom jak i równiez miastu, zas patrzy dzieki nie tylko i wyłącznie politycznie, jako na sposób hartowania pozycji NA w Warszawie” – uzasadniał w środę na briefingu w Warszawie Janusz Palikot.

Jakim sposobem przekonywał, ta opinia jest coraz bardziej rozpowszechniona w stolicy i dlatego Ruch zdecydował się podjąć ryzyko pomocy Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. „To ważna decyzja, robimy to na rzecz odrebnego komitetu niż własny, by mieć gwarancję, że dojdzie do zebrania 140 tys. podpisów i skutecznego wniosku o referendum” – powiedział Palikot.

Zapowiedział, że od czasu czwartku działacze RP będą zbierali w przygotowanych przez WWS drukach podpisy wśród mieszkańców Warszawy.

Palikot pytany, kto, w przypadku gdyby się udało odwołać Gronkiewicz-Waltz, będzie kandydatem RP na prezydenta Warszawy, powiedział, że „bardzo poważnie wydaje sie byc rozważana kandydatura Andrzeja Rozenka.

„Ale trwają jeszcze rozmowy z pozostalymi potencjalnymi rekrutantami, mam dzieki myśli ewentualnie Ryszarda Kalisza i opcjonalnie Piotra Guziała” – poinformował lider Aliansu Palikota.

Ruch Palikota zarzuca Gronkiewicz-Waltz „bałagan inwestycyjny metrów. in. obok budowie II linii metra”, „nieprawdopodobne partyjniactwo i uwłaszczenie bardzo wielu stanowisk w urzędzie miasta”, „powoływanie gigantycznej cyfry pełnomocników” i „traktowanie urzędu jako miejsca do zatrudniania działaczy WEDLUG, a nie zaakceptowac do służenia mieszkańcom”.

W ub. tygodniu lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej i wojewoda Ursynowa Piotr Guział zapowiedział, że od tego tygodnia rozpocznie się zbieranie podpisów ponizej wnioskiem na temat referendum ws. odwołania prezydent Warszawy.

Według niego prezydent miasta nie zaakceptowac chce rozmawiać z warszawiakami i nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego podejmuje decyzje, które w nich uderzają. Pod koniec kwietnia WWS zażądała od czasu Gronkiewicz-Waltz wycofania się z podwyżki wartosci biletów lacznosci miejskiej wprowadzonej z początkiem tego roku oraz tejze, która dzierzy obowiązywać od czasu 2014 r.

Kolejne wymogi Wspólnoty to obniżenie opłat za gospodarowanie śmieciami a takze wycofanie się z decyzji dotyczących m. in. prywatyzacji kuchni jak i równiez stołówek oswiatowych oraz redukcji etatów przy placówkach oświatowych. (PAP)

mzk/ sdd/ eaw/ jra/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy