Prosper Personal Loan Review

Prosper Personal Loan Review
16 października 2020
Category: Ocen Kredytowych

Stawki dobrze prosperujących kredytów osobistych są wysokie w przypadku pożyczkobiorców z dobrym kredytem

Jako pionier w dziedzinie pożyczek społecznościowych, Prosper jest jednym z największych i najbardziej znanych internetowych pożyczkodawców w kraju i sfinansował ponad 1 milion pożyczek na konsolidację zadłużenia, projekty remontowe, pierścionki zaręczynowe i nie tylko. Prosper działa jako swego rodzaju pośrednik, a faktyczne finansowanie zapewnia WebBank. Prosper ma również oddział poświęcony pożyczkom medycznym o nazwie Prosper Healthcare Lending. W Prosper możesz pożyczyć do 40 000 USD, a pożyczkodawca zezwala na składanie wniosku ze wspólnym wnioskodawcą. Pożyczki mogą być dostępne dla tych, którzy mają uczciwy kredyt, więc pożyczkobiorcy, którzy nie mają idealnego kredytu, mogą odnieść sukces z Prosper.

 • Zakres RRSO 7,95% do 35,99%
 • Zalecany minimalny wynik kredytowy 640
 • Kwota pożyczki od 2000 do 40 000 USD
 • Okres pożyczki Trzy lub pięć lat
 • Plusy i minusy
 • Opłaty

Elastyczny proces finansowania

Dopuszczalne są wspólne wnioski

Pożycz dwie pożyczki jednocześnie

Wysoki maksymalny APR

Dobry kredyt nie gwarantuje niższej stawki

Ścisłe konsekwencje opóźnień w płatnościach

 • Opłata za udzielenie kredytu: od 2,41% do 5,00% kwoty kredytu
 • Opłata za zwłokę : 15 USD lub 5,00% niezapłaconej kwoty miesięcznej, w zależności od tego, która z tych kwot jest większa
 • Opłata za nieudaną płatność : 15 USD

Zalety prosperujących pożyczek

 • Elastyczny proces kredytowy : Pożyczki Prosper są finansowane przez wielu inwestorów indywidualnych i korporacyjnych. Każdy inwestor ma własne standardy ryzyka, więc pożyczkobiorcy z uszkodzonym kredytem, ​​niższymi ratingami prosperujących i dłuższymi ramami czasowymi mogą nadal uzyskać zgodę na zaciągnięcie pożyczki. W końcu spłata pożyczki może być dla inwestora bardziej opłacalna ze względu na wyższe oprocentowanie – o ile będziesz trzymać się umowy pożyczki i opłacać rachunki.
 • Dopuszczalne wspólne wnioski : wspólny wniosek może ułatwić pożyczkobiorcom uzyskanie bardziej przystępnych warunków, jeśli drugi wnioskodawca ma dobrą zdolność kredytową wynoszącą co najmniej 600 i spełnia kilka innych kwalifikacji. Wspólny wnioskodawca mógłby również pomóc w poprawie wskaźnika zadłużenia do dochodów. Inni pożyczkodawcy, tacy jak Upstart i Discover, nie zezwalają na wspólnych pożyczkobiorców.
 • Pożycz dwie pożyczki na raz : jeśli z powodzeniem spłacasz pierwszą pożyczkę przez co najmniej sześć miesięcy, możesz wziąć drugą pożyczkę za pośrednictwem Prosper. Musisz tylko być na bieżąco z pierwszą pożyczką i upewnić się, że całkowita pożyczona kwota nie przekracza 40 000 USD. Z lepszych stóp procentowych mogą skorzystać również pożyczkobiorcy korzystający z programu „Stały Prosper”.

Wady Prosper Loans

 • Wysokie maksymalne RRSO : Maksymalna RRSO 35,99% Prospera jest podobna do tego, którą obciążają najdroższe karty kredytowe typu subprime, i jest zgodna z tym, co inni pożyczkodawcy pożyczkodawców osobistych stosują maksymalną RRSO. Na przykład LendingPoint i OneMain Financial mają maksymalny APR 35,99%, ale oba mają zalecaną ocenę kredytową, która jest niższa niż ta, którą Prosper sugeruje pożyczkobiorcom. Może to ułatwić zakwalifikowanie się i otrzymanie pożyczki osobistej od innych pożyczkodawców, których stawki są zgodne z stawkami Prospera.
 • Dobry kredyt nie gwarantuje niższej stopy procentowej : jeśli jest to Twoja pierwsza pożyczka w Prosper lub masz nadzieję na pożyczkę długoterminową, otrzymasz wyższą stopę procentową niż w przypadku ponownego pożyczkobiorcy lub pożyczki tylko na trzy lat. Nawet osoby z oceną „A” (druga najwyższa ocena) mogą zobaczyć oprocentowanie pożyczki na północ od 13%, a osoba z oceną kredytową 800 może skończyć z APR 12,94%, jeśli miał kilka zaległości w ostatnie trzy lata. Wcześniejsze  
 • Opłata za udzielenie pożyczki: Prosper odlicza wysoką opłatę początkową od 2,4% do 5% od każdej oferowanej pożyczki, a opłata ta zależy od Twojej oceny Prosper. Jeśli więc złożysz wniosek o pożyczkę w wysokości 5000 USD, od 120 do 250 USD zostanie pobrane z Twojej pożyczki przed jej zdeponowaniem. Nie jest to niezwykłe w przypadku pożyczkodawców internetowych, ale są pożyczkodawcy, którzy nie pobierają żadnych opłat za rozpoczęcie działalności.
 • Ścisłe konsekwencje opóźnień w spłacie : Jeśli spóźnisz się ze spłatą pożyczki więcej niż jeden dzień, Prosper zastrzega sobie prawo do wysłania Cię do osoby trzeciej lub agencji windykacyjnej. Prosper pobiera również opłatę za opóźnienie w wysokości 15 USD lub 5% kwoty pożyczki, w zależności od tego, która z tych kwot jest wyższa. Wcześniejsze 

Stawki i warunki pożyczki osobistej Prosper

Prosper oferuje stałe oprocentowanie od 7,95% do 35,99% RRSO. Możesz pożyczyć osobistą pożyczkę i spłacać ją w ciągu trzech lub pięciu lat. Inni pożyczkodawcy pożyczek osobistych mogą oferować krótsze lub dłuższe terminy, a także inne, więc jeśli potrzebujesz innego planu spłaty, porównaj innych pożyczkodawców.

Ile możesz pożyczyć z Prosper?

Możesz pożyczyć do 40 000 USD, czyli mniej niż zatwierdzą niektórzy pożyczkodawcy. Z drugiej strony, jeśli szukasz niewielkiej pożyczki osobistej, aby sfinansować małe projekty i naprawy, nowe urządzenia lub inne zakupy, możesz pożyczyć zaledwie 2000 USD. Wcześniejsze 

Pamiętaj tylko – opłata początkowa zmniejszy kwotę, którą otrzymasz, gdy środki zostaną wypłacone. Zastanów się nad pożyczeniem nieco większej kwoty, aby pokryć tę opłatę i otrzymać potrzebną kwotę pożyczki.

Prosper Personal Loan Fees

Jedną z największych wad pożyczki Prosper są opłaty. Ponieważ wiele opłat jest procentowych, im więcej pożyczasz, tym wyższe są potencjalne opłaty. Prosper pobiera cztery opłaty: 

 • Opłata za udzielenie pożyczki: od 2,41% do 5% kwoty pożyczki, w zależności od oceny dobrobytu, i pobierana z funduszy pożyczki przed ich wypłatą
 • Opłata za zwłokę : 15 USD lub 5% płatności, w zależności od tego, która kwota jest większa, gdy płatność jest opóźniona o więcej niż jeden dzień
 • Opłata za obsługę czeku: 5% Twojej płatności lub 5 USD, w zależności od tego, która z tych kwot jest niższa, w przypadku płatności czekiem (przelew ACH jest bezpłatny)
 • Opłata za niewystarczające środki : 15 USD za każdą płatność, która się nie powiodła (upewnij się, że Twoje konto bankowe może pokryć płatność)

Podobnie jak wielu pożyczkodawców, Prosper nie pobiera przedpłaty, więc możesz spłacić swoją pożyczkę osobistą w dowolnym momencie przed upływem terminu.

Jak uzyskać pożyczkę osobistą od Prospera

Prosper oferuje wstępną kwalifikację, dzięki czemu możesz sprawdzić, jakie mogą być stawki i warunki Twojej pożyczki osobistej, zanim oficjalnie złożysz wniosek. Ta wstępna kwalifikacja również nie zaszkodzi Twojej zdolności kredytowej, ponieważ służy jedynie do miękkiej kontroli kredytowej.

Podobnie jak wielu pożyczkodawców, Prosper korzysta z własnego, zastrzeżonego systemu Prosper Score, za pomocą którego ocenia Twoją ocenę Prosper w zakresie od AA (najmniej ryzykowne, jeśli chodzi o spłatę) do HR (najbardziej ryzykowne). Wynik i ocena wpływają na zmienne, takie jak stosunek zadłużenia do dochodów, liczba zapytań, dostępny kredyt i sposób obsługi poprzednich pożyczek Prosper. W rezultacie Prosper może inaczej oceniać Twoją zdolność kredytową niż FICO czy biuro informacji kredytowej przy ustalaniu stóp procentowych.

Prosper współpracuje z pożyczkobiorcami o szerokim zakresie ocen kredytowych, w tym kredytobiorców o uczciwej zdolności kredytowej. Aby jednak uzyskać zgodę na pożyczkę Prosper, potrzebujesz: 

 • Zalecana ocena kredytowa FICO co najmniej 640
 • Wskaźnik zadłużenia do dochodów poniżej 50% i pewna forma dochodu
 • Co najmniej trzy otwarte linie kredytowe w raporcie kredytowym (np. Karty kredytowe)
 • Brak upadłości w ciągu ostatnich 12 miesięcy
 • Mniej niż pięć zapytań o kredyt w ciągu ostatnich sześciu miesięcy

Aby sprawdzić, czy się kwalifikujesz, wejdź na Prosper.com i kliknij „Sprawdź swój kurs”. Podaj swoje dane osobowe i odpowiedz na pytania, ile chcesz pożyczyć i co planujesz zrobić z pożyczką. Następnie wybierz ofertę i warunki pożyczki. Jeśli jesteś zadowolony z warunków kredytu, możesz złożyć oficjalny wniosek. Jeśli uzyskasz zgodę, Twoja pożyczka zostanie sfinansowana i wypłacona poprzez bezpośrednią wpłatę na Twoje konto w ciągu jednego do trzech dni roboczych. Wcześniejsze 

Jeśli masz zdolność kredytową około 640 lub wyższą i wskaźnik zadłużenia do dochodów mniejszy niż 50%, możesz mieć duże szanse na zabezpieczenie pożyczki osobistej za pośrednictwem Prospera. Prosper oferuje również możliwość wstępnej kwalifikacji i złożenia wniosku ze wspólnym wnioskodawcą, więc nawet jeśli Twoja ocena kredytowa nie jest najlepsza, będziesz wiedzieć, czy kwalifikujesz się sam, bez szkody dla swojego wyniku, i nadal masz możliwość złożenia wniosku z kimś bok. Wielu pożyczkodawców nie zezwala na podpisywanie przez osoby podpisujące umowy lub wspólne pożyczki, więc jest to wyjątkowa zaleta Prospera.

Zakres możliwych RRSO Prospera jest jednak wyjątkowo szeroki i może sięgać około 36% RRSO, co nie jest niczym niezwykłym w przypadku banku internetowego lub pożyczkodawcy typu peer-to-peer, ale z pewnością na wyższym poziomie. Z kolei większość banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych ma znacznie niższy pułap stóp procentowych. Więc nawet jeśli masz mniej niż idealny kredyt, prawdopodobnie nie zostaniesz obciążony więcej niż 18% lub 25%. Są też inni pożyczkodawcy oferujący niższe stawki, więc przeprowadź badania, zanim zdecydujesz, czy Prosper jest dla Ciebie odpowiedni.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy