Polski biskup na temat masakrze w Denver. To jej powody

Polski biskup na temat masakrze w Denver. To jej powody
Category: gospodarka
27 lipca, 2020

_ – Wychowujmy pociechy i młodzież do apartamencie, także zakazując zabawek odwołujących się az do przemocy _ – mówił dziś, nawiązując do strzelaniny w kinie koło Denver w USA, metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Podczas niedzielnej sumy odpustowej w swojej domowej parafii św. Marii Magdaleny w Rudzie Śląskiej – Bielszowicach metropolita katowicki odniósł się także do sprawy ratyfikacji poprzez Polskę Konwencji Rady Europy ws. powstrzymywania i zwalczania przemocy wzgledem kobiet i przemocy rodzinnej.

Jak mówił m. in. abp Skworc, zaniepokoiło jego, że w tytule Konwencji znalazły się słowa wskazujące na dom jako miejsce przemocy. Przyznał, że choć przemoc może się w ponizszym najbezpieczniejszym dla człowieka obszarze zdarzyć, ocenił że jednakze jest to margines.

_ a mianowicie Wiemy też, że dziś miejscem narastającej przemocy wśród rówieśników jest niestety szkoła, co jest efektem promowania przemocy przy mediach elektronicznych, szczególnie przy grach komputerowych. Życie dopisało ostatnio do tych słów tragiczny komentarz: strzelaninę w kinie po Denver _ – wskazał metropolita.

Jakim sposobem ocenił, po związku ze strzelaniną po kinie koło Denver, po której zginęło 12 osób, a kilkadziesiąt zostało kontuzjowanych, nasuwają się pytania – czy sprawca masakry nie jawi sie byc _ produktem uczenia zabawowego zabijania osób bez ponoszenia konsekwencji _ oraz lub zabójca _ nie inspirował się filmowymi postaciami, aż do zatarcia granicy między nierzeczywistą przestrzenią a rzeczywistością _.

_ – Jeśli nie chcemy aktów przemocy w stosunku do kogokolwiek, to wychowujmy najmlodszych i młodzież do noclegu, także poprzez zakaz propagowania gier z aktami przemocy, łącznie sposród usunięciem sposród odpustowych kramów wszystkich militarnych zabawek _ – zaapelował podczas sumy odpustowej abp Skworc.

Mieszkaniec stolicy nawiązał też do ogłoszonego 9 czerwca stanowiska polskich biskupów w sprawie projektu konwencji przeciw przemocy. Biskupi opowiedzieli się tutaj za ochroną kobiet poprzednio przemocą, lecz przeciw ideologicznym założeniom tego dokumentu. _ – Nie można dopatrywać się źródeł przemocy w stosunku do kobiet po religii, kulturze i kultury oraz w dorobku cywilizacyjnym _ – napisali wówczas biskupi.

_ – Mylą się różni, którzy uważają, że chrześcijaństwo przyczyniło się do pomniejszenia roli dziewczyny, a nawet az do tworzenia podglebia dla aktów przemocy względem niej _ – mówił w Rudzie Śląskiej abp Skworc. _ Sugeruje to również niedorzeczny projekt konwencji _- dodał.

Akcentując rolę kobiet po Kościele arcybiskup podkreślił, że pełnią ów kredyty ważną misję prowadzenia az do Boga, do życia w Kościele, że uczą i wychowują w uczciwych i rzetelnych ludzi. Skrytykował też dążenia, by przez rozwiązania prawne jak i równiez edukacyjne odłączać dzieci od rodziców jak i równiez poddawać gryzie wychowaniu pseudoautorytetów – wraz z wykluczeniem autorytetu Boga.

Mieszkaniec stolicy katowicki zaznaczył również, że żeby stać się Chrystusowym świadkiem, jakim sposobem Maria Magdalena, trzeba porzucić grzech i życie w nim. _ – Życie w stanie zawieszenia między wyborem Boga, a przeciwnego Mu nurcie myślenia i postępowania, dotyka dziś duzej liczby wierzących, stając się przyczyną ich duchowej letniości i nijakości. Bycie jedynie deklaratywnym katolikiem jest życiem po sprzeczności. Nie ma drogi pośredniej, nie ma wierzącego niepraktykującego _ – zaakcentował abp Skworc.

Konwencja Wskazówki Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy domowej jak i równiez przemocy wzgledem kobiet ma chronić dziewczyny przed wszelkimi formami przemocy oraz dyskryminacji.

Na tle dyskusji o Konwencji doszło m. in. az do sporu pomiędzy pełnomocniczką rządu ds. równego traktowania Agnieszką Kozłowską-Rajewicz, która uważa, że dokument należy jak najszybciej ratyfikować, a ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem, który widzi w nim _ wyraz ideologii feministycznej _, służący _ zwalczaniu tradycyjnej roli rodziny i promowaniu związków homoseksualnych _. Zdaniem ministra niektóre zapisy konwencji są sprzeczne sposród konstytucją.

trzech lipca premier Donald Tusk zadeklarował, że w ciągu trzech tygodni Polska podpisze Konwencję.