Piosenka „Ko, ko, ó spoko” oficjalnym przebojem polskiej reprezentacji na EURO 2012

Category: rózne
27 lipca, 2020

Utwór „Ko, ko, Euro spoko” zespołu Jarzębina został wybrany na oficjalny przebój polskiej reprezentacji dzieki Euro 2012. Laureata zatrudnili widzowie w czasie środowego koncertu „Hit Biało- Czerwonych” w Warszawie.

Jarzębina to zespół ludowy sposród Kocudzy niedaleko Janowa Lubelskiego. Zespół składa się wraz z samych kobiet w stulecia 32 a mianowicie 82 lata. Kobiety tworzą swój zespół już od momentu 23 latek, a na swoim koncie mają duzo nagród. Jarzębina jest jednym wraz z najbardziej znanych śpiewających rodzajów wschodniej Lokalny. Ich piosenka „Ko, ko, Euro spoko” najbardziej spodobała się polskim widzom i stała się oficjalnym przebojem polskiej reprezentacji na ó 2012.

„Ko, ko, ó spoko” a takze utwory, które zajęły drugie i trzecie miejsce, czyli „Czyste szaleństwo” w zrealizowaniu Libera i Ino Ros oraz „Piłkarska piosenka” zespołu Qumple, będą wykonywane poprzednio każdym meczem reprezentacji Lokalny na EURO 2012.

Artyści zaprezentowali się widzom w trakcie koncertu „Hit Biało-Czerwonych”, który odbył się w środę na warszawskim Podzamczu. Laureatów wyłoniono spośród dziesięciu wykonawców, którzy zaśpiewali swoje piłkarskie przeboje w pierwszej części tego muzyczno – sportowego wydarzenia. Na temat, która piosenka zostanie oficjalnym przebojem reprezentacji Polski, zadecydowali widzowie TVP 1 a takze słuchacze Radia Zet, którzy wysyłali sms-y na wlasnych faworytów podczas transmitowanego za posrednictwem te media koncertu „na żywo”.

Oprócz zespołu Jarzębina, Libera jak i równiez Ino Ros oraz zespołu Qumple, o miano oficjalnego przeboju reprezentacji polskiej, walczyli także: zespół Chemia z piosenką „Jedyne, czego chcę”, zespół Feel z piosenką „Zwycięstwa smak”, Kabaret OT. TO sposród piosenką „Razem damy radę”, Maryla Rodowicz z piosenką „Dalej Orły”, MC Sobieski z piosenką „Polska walcząca”, Poparzeni Kawą Trzy sposród piosenką „Piłkar-SKA”oraz Wilki sposród piosenką „Idziemy na mecz”.

Laureata ogłoszono w pozostalej części wydarzenia, podczas której trener reprezentacji Polski Franciszek Smuda ogłosił szeroki skład drużyny narodowej na UEFA EURO 2012. „Myślę, że emocje i napięcie szybciej będę się wzmacniać, zwłaszcza, kiedy już poznaliśmy kazde nazwiska polskiej reprezentacji. Myślę, że możemy za tych propozycji trzymać kciuki. Pierwsza sprawa, to żebyśmy wyszli wraz z grupy, zas druga sprawa, to marzenia, że jeżeli będziemy silnie trzymać kciuki, będziemy mieć trochę szczęścia, to może ten puchar, który przyjechał do Stolicy polski, dostanie się w ręce naszego kapitana” – mówiła tuż na ogłoszeniu składu reprezentacji Polski prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent zaprosiła także warszawiaków na multimedialny pokaz fontann poświęcony ó 2012, który odbędzie się w czwartek o godz 21.

Koncert „Hit Biało – Czerwonych” organizowany był przez Radio ZET, Lokalny Związek Piłki Nożnej, System 1 Tv Polskiej i Stołeczną Estradę. Wieczór poprowadzili Klaudia Carlos i Maciej Kurzajewski wraz z TVP 1-wsza oraz Rafał Olejniczak wraz z Radia Zet. Po przy jednym spotkaniu pierwszy kibice usłyszą oficjalny przebój polskiej reprezentacji – „Ko, ko, Euro spoko” – już 21 maja na stadionie Cracovii podczas „Wielkiego Sprawdzianu Piłkarskiego Biało-Czerwoni”. Później już piosenka ta zabrzmi 8 czerwca Dzieki Stadionie Narodowym w Warszawie zanim meczem otworzenia Mistrzostw Europy, gdzie zagrają Polacy i Grecy. (PAP)

Podobne informacje na www.2012euro.pap.pl

dog/sp/