Perspektywy dla dolara nadal słabe

Category: waluty
27 lipca, 2020

*Słabnąca od rana waluta amerykańska wspiera kontynuację aprecjacji naszej waluty. Utrwalenie złotego nie zaakceptowac ustaje w tej chwili na sile i według ministra ekonomii Waldemara Pawlaka jest to argumentem za natychmiastowym przyjęciem ó. *

Właśnie w relacji do ó nasza waluta wykonała wczoraj duży gest z stopnia 3, 45 do 3, 42 jak i równiez dziś w tej parze należy predzej oczekiwać stabilizacji niż kolejnych rekordów. Dwójka USD/PLN przełamała dziś rankiem poziom dwóch, 16 i dalsze postepowanie tej pary będzie przy największej mierze zależeć od czasu eurodolara. Bardzo silny złoty utrzymuje się również wobec franka i funta. Po pierwszym sytuacji coraz bliżej do przełamania wsparcia na 2, kolejny, a przy drugim upadki zaczynają nabierać tempa. Wypowiedzi członków Porady Polityki Pieniężnej przyczyniają się do utrwalenie złotego. Polski organ władzy monetarnej zachowuje swoją jastrzębią retorykę.

Wczoraj po południu Andrzej Wojtyna powiedział, że widzi miejsce do dalszego zacieśniania polityki pieniężnej i jest zbyt szybkim działaniem Rady już w kwietniu. Optymistyczną wizję inflacji w Polsce przedstawił wczoraj prezes NBP Sławomir Skrzypek. Uważa mezczyzna, że przy pierwszej połowie 2009r inflacja może spaść poniżej górnego ograniczenia zamysle inflacyjnego. Niedostatek ważniejszych danych empirycznych makroekonomicznych powinien przynieść sesję bez gwałtownych ruchów dzieki głównych parach walutowych jak i równiez podobnie bez nerwów powinno być w przypadku złotego.

Wczorajsza sesja na rynku zagranicznym charakteryzowała się bardzo dużą zmiennością. Przy pierwszej fazie inwestorzy dynamicznie sprzedawali amerykańską walutę, co doprowadziło sluzace do wzrostu kursu EUR/USD sluzace do poziomu 1-wsza, 5912 innymi slowy do ustanowienia kolejnego rekordu tej pary. Ruch tenze był także konsekwencją opisanego przez nas wybicia z formacji trójkąta wyraznej na wykresie czterogodzinnym. Teoretyczny zasięg z tej formacji to chociazby okolice jednej, 62 aczkolwiek widać, że na rynku dominuje duży przerazenie i stopien 1, 59 powoduje, że uaktywnia się duża podaż euro. Ciagle jednak w branzy panuje trend wzrostowym, zatem też wedlug nas kurs musi nadal rosnąć.

Za takowym scenariuszem przemawiają wciąż duże oczekiwania w obniżkę stopy procentowej poprzez FED. Aktualnie rynek oczekuje, że sposród prawdopodobieństwem 40% koszt pieniądza w Stanach Zjednoczonych zostanie obniżony o piecdziesiat punktów. To bardzo niekorzystny czynnik gwoli dolara szczególnie wobec wciąż jastrzębich wypowiedzi szefa Europejskiego Banku Srodkowego. Także w wczorajszej narady po tym jak ECB pozostawił stopę na tym samym poziomie 4% J. C. Trichet powiedział, że wciaz priorytetem wydaje sie walka z inflacją.

Ważna dla najbliższej przyszłości USD będzie także dzisiejsza publikacja indeksu nastrojów konsumenckich Uniwersytetu Michigan. Recenzje zakładają zmniejszenie do stopnia 69 punktów, co było by wartością najniższą od momentu 16 latek. W czasie sesji dzisiejszej wedlug nas możliwy jest wzrost kursu EUR/USD az do poziomu jednej, 5880.