Paski magnetyczne: jak działają paski magnetyczne na kartach kredytowych

Paski magnetyczne: jak działają paski magnetyczne na kartach kredytowych
16 października 2020

Pasek magnetyczny na karcie może być „zapisany” lub zakodowany z informacją, ponieważ małe cząsteczki żelaza, które tworzą pasek, mogą być namagnesowane w różnych kierunkach przez urządzenie wytwarzające silne pole magnetyczne.

Jeśli często podróżujesz, możesz napotkać specyficzny problem z kartami-kluczami do pokoi hotelowych: czasami, kiedy przesuwasz kartę, aby otworzyć drzwi do pokoju, po prostu nie działa. Trochę zakłopotany, próbujesz przesunąć go jeszcze kilka razy, ale za każdym razem, gdy światło miga na czerwono i pozostajesz uwięziony na zewnątrz swojego pokoju.

Karta dostępu do pokoju

Następnie udajesz się do recepcji i przekazujesz swoje obawy personelowi. Z uśmiechem „Całkowicie wiem, dlaczego twoja karta nie działa”, pytają: „Czy położyłeś smartfon lub aparat obok karty dostępu?” Kiwasz nieśmiało głową. kilka kluczy na komputerze i zwraca je tobie. Ponownie próbujesz użyć tej samej karty-klucza i tym razem działa!

Więc co się tutaj dzieje? Dlaczego umieszczenie smartfona / aparatu obok karty dostępu zakłóca jej zdolność do otwierania drzwi?

Przed omówieniem tej odpowiedzi przyjrzyjmy się najpierw, jak działa karta z paskiem magnetycznym.

Co to jest karta z paskiem magnetycznym?

Karta z paskiem magnetycznym, zwana również kartą przeciągniętą lub paskiem magnetycznym, to plastikowa karta z przymocowanym na jej powierzchni paskiem magnetycznym. Ten pasek jest wykonany z drobnych elementów na bazie żelaza, których magnetyzm można modyfikować i dlatego można go używać do przechowywania informacji. Pasek magnetyczny jest podobny do magnetycznej taśmy do nagrywania, którą można znaleźć na taśmie wideo lub kasecie muzycznej.

Typowa karta z paskiem magnetycznym

Karty z paskiem magnetycznym są szeroko stosowane w hotelowych kartach-kluczach, aby zapewnić dostęp do pokoju, oraz karty kredytowe / debetowe do obsługi zakupów. Są również powszechnie używane jako dowody tożsamości przy wejściu do pomieszczeń firmowych i kampusów uniwersyteckich do różnych celów.

Jak działa karta z paskiem magnetycznym?

Pasek magnetyczny na karcie może być „zapisany” lub zakodowany z informacją, ponieważ małe cząsteczki żelaza, które tworzą pasek, mogą być namagnesowane w różnych kierunkach przez urządzenie wytwarzające silne pole magnetyczne. To urządzenie to solenoid, który jest w zasadzie cewką nawiniętą w ciasno upakowaną helisę.

Drut jest owinięty wokół metalowego rdzenia o wysokiej przepuszczalności, który wytwarza silne pole magnetyczne, gdy przepływa przez niego prąd. To urządzenie koduje wymagane informacje na pasku, który jest następnie wklejany na plastikowej karcie.

Jak działa czytnik pasków magnetycznych?

Kiedy karta z paskiem magnetycznym jest przesuwana do przodu i do tyłu nad głowicą czytnika, w cewkach czytnika kart indukowane jest napięcie.

Czytnik kart również składa się z solenoidu – tego samego komponentu, który jest używany do zapisywania informacji na pasku magnetycznym. (Zdjęcie: Flickr)

Napięcie to może być wzmacniane i rejestrowane elektronicznie, które jest ostatecznie odczytywane przez komputer (lub procesor zainstalowany w czytniku) w celu uwierzytelnienia użytkownika (w przypadku dowodów osobistych) lub transakcji (w przypadku kart kredytowych / debetowych) .

Demagnetyzacja karty z paskiem magnetycznym: Dlaczego karty hotelowe są usuwane, gdy są umieszczane obok telefonów komórkowych?

Karty dostępu do pokoi hotelowych są często kasowane, jeśli zostaną umieszczone obok telefonu komórkowego. Jednak na szczęście to samo nie dotyczy kart kredytowych ani żadnych innych kart do transakcji bankowych i ma ku temu dobry powód.

Widzisz, paski magnetyczne są klasyfikowane na podstawie ich koercji, która jest w zasadzie miarą ich zdolności do wytrzymywania zewnętrznego pola magnetycznego. Istnieją karty o dużej koercji lub HiCo, które są kodowane i mogą wytrzymać obecność bardzo silnego pola magnetycznego (rzędu 4000 Oerstedów), a są karty o niskiej koercji lub LoCo, które są kodowane z niskim natężeniem pole magnetyczne (

Karty-klucze do pokoi hotelowych to karty LiCo.

Jak możesz sobie wyobrazić, karty LoCo są bardziej odpowiednie do zastosowań krótkoterminowych, takich jak tymczasowy dostęp do pokoi hotelowych. Takie karty-klucze do pokoi muszą być bardzo często kodowane / kasowane; dlatego oszczędność kosztów jest bardzo ważna dla takich firm. Karty LoCo są łatwe w produkcji i wymagają jedynie źródła pola magnetycznego o niskim natężeniu do zakodowania na nich danych.

Z drugiej strony można je łatwo usunąć przez przedmioty wytwarzające pole magnetyczne, takie jak telefon komórkowy, aparat fotograficzny, a nawet kawałek magnesu.

Z drugiej strony bankowe karty kredytowe to karty HiCo. Jak można się było spodziewać, są drogie w produkcji, wymagają silnego pola magnetycznego do zakodowania na nich danych i są bardzo odporne na większość magnesów (urządzenia elektroniczne są rodzajem magnesów), z którymi ludzie mają kontakt.

Dlatego możesz schować kartę kredytową i smartfon do kieszeni, ale nie możesz tego zrobić z kartą dostępu do pokoju!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy