Naprawa kredytu zrób to sam: napraw zły kredyt samodzielnie w 6 łatwych krokach

Naprawa kredytu zrób to sam: napraw zły kredyt samodzielnie w 6 łatwych krokach
16 października 2020
Category: Będziesz Mógł

Data modyfikacji: 16 czerwca 2020 r

Jeśli miałeś zaległą pożyczkę studencką, lata wysokiego salda na kartach kredytowych, konta windykacyjne, a nawet egzekucję, niestety prawdopodobnie masz poniżej średniej lub zły kredyt.

Przy słabych kredytach możesz nie być w stanie uzyskać zgody na nowe produkty kredytowe, takie jak karty kredytowe. Chociaż nadal możesz mieć możliwość zaciągnięcia kredytu samochodowego lub kredytu hipotecznego, zapłacisz znacznie wyższe odsetki ze względu na niską zdolność kredytową. W porównaniu z pożyczkobiorcą, który ma dobry kredyt, ktoś ze słabym kredytem może zapłacić 50 000 dolarów więcej odsetek od kredytu hipotecznego. Przez całe życie możesz zapłacić ponad 200 000 $ więcej niepotrzebnych odsetek tylko z powodu złego kredytu.

Dobrą wiadomością jest to, że – co powinieneś wiedzieć, jeśli czytasz przez jakiś czas Money Under 30 – że możesz samodzielnie naprawić swoją zdolność kredytową. Wymaga to po prostu odrobiny wiedzy i cierpliwości. Oto sześć kroków w kierunku zbudowania lepszego kredytu.

Popraw swój kredyt; jest całkowicie darmowy dzięki Experian Boost

Zbuduj swoją historię kredytową, oszczędzając z Self

1. Zastanów się, na czym stoisz

Zanim zaczniesz samodzielnie naprawiać kredyt, będziesz chciał otrzymać kopie swoich pełnych raportów kredytowych ze wszystkich trzech biur (Experian, TransUnion i Equifax).

Raz w roku raporty można otrzymać naprawdę bezpłatnie na stronie www.annualcreditreport.com lub dzwoniąc pod numer 1-877-322-8228. Inne strony internetowe mogą twierdzić, że oferują bezpłatne raporty, ale Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzega, że ​​oferty te są często mylące.

Możesz także wypróbować bezpłatne aplikacje do śledzenia zdolności kredytowej Credit Karma lub Credit Sesame, aby dowiedzieć się, na czym stoisz.

Ocena kredytowa waha się od 300 do 850. Wynik od 700 do 740 punktów, w zależności od zastosowanej metody punktacji, jest uważany za „dobry kredyt” i zazwyczaj wystarcza, aby kwalifikować się do najlepszych kart kredytowych i najniższych stóp kredytu hipotecznego.

2. Jeśli znajdziesz błędy, zakwestionuj je

Następnym krokiem w naprawie kredytu jest zakwestionowanie nieprawidłowych informacji w raporcie kredytowym.

Błędy nie są częste, ale zdarzają się. Oczywiście, czasami zły kredyt to tylko twoja wina. Nie powinieneś próbować argumentować, że informacje są dokładne, ale jeśli widzisz błędy – nawet małe – warto je wyczyścić. Oto jak:

Gdy masz już pod ręką kopię pełnego raportu kredytowego, sprawdź informacje o swojej tożsamości (numer PESEL, pisownię nazwiska i adresu) oraz historię kredytową.

Przejrzyj listę kart kredytowych, niespłaconych długów i głównych zakupów. Jeśli zauważysz jakieś błędy lub wątpliwe elementy, zrób kopię raportu i zaznacz błąd.

Następnie zbierz wszelkie informacje, których potrzebujesz, aby utworzyć kopię zapasową, takie jak wyciągi z konta bankowego, i zrób ich kopie. To jest ważne! Biura kredytowe nic nie zrobią bez dowodów.

Napisz list do określonej agencji informacji kredytowej, w którym zostanie wykazany fałsz, niezależnie od tego, czy jest to Experian, Equifax czy TransUnion. Wyjaśnij błąd i dołącz kopię zaznaczonego raportu wraz z dokumentacją. Chociaż niektóre biura umożliwiają teraz zgłaszanie sporów online, nie jest złym pomysłem wysłanie tego listu listem poleconym i zatrzymanie kopii dla siebie. Agencja zgłaszająca ma 30 dni od otrzymania Twojego listu na odpowiedź. Federalna Komisja Handlu udziela porad dotyczących kontaktowania się z biurami kredytowymi w przypadku rozbieżności. Oto numery kontaktowe i strony internetowe trzech biur kredytowych:

  • Experian : 1-888-397-3742 – www.experian.com
  • TransUnion : 1-800-916-8800 – www.transunion.com
  • Equifax : 800-685-1111 – www.equifax.com

3. Zatrzymaj krwawienie

Gdy uporasz się z błędami w raporcie kredytowym, nadszedł czas, aby upewnić się, że nadal nie wydajesz więcej, niż możesz sobie pozwolić każdego miesiąca.

Dlaczego to takie ważne? Dzieje się tak, ponieważ istnieją tylko trzy proste rzeczy, które można zrobić, aby naprawić zły kredyt:

  1. Płać wszystkie rachunki na czas
  2. Spłata zadłużenia (zwłaszcza zadłużenia na karcie kredytowej)
  3. Unikaj ubiegania się o kredyt

Ale zanim będziesz mógł to zrobić, musisz się upewnić, że nie wydajesz więcej, niż zarabiasz – potrzebujesz budżetu.

Na początek przejrzyj swoje zeznania podatkowe z ostatnich dwóch lat, aby zorientować się, ile pieniędzy faktycznie zabierasz do domu w ciągu roku.

Od bieżącego dochodu odejmij swoje regularne miesięczne wydatki (czynsz lub kredyt hipoteczny, opłaty za samochód oraz ubezpieczenie domu, samochodu i ubezpieczenia zdrowotnego).

Następnie oszacuj swoje miesięczne nawyki związane z wydatkami na inne wydatki, takie jak gaz, artykuły spożywcze i rozrywka. Ustal limit, w oparciu o swoje dochody, tego, co możesz wydać w każdej z różnych kategorii wydatków. Na przykład, jeśli zazwyczaj wydajesz 400 USD miesięcznie na artykuły spożywcze, staraj się trzymać 300 USD miesięcznie na artykuły spożywcze, wprowadzając zmiany, takie jak kupowanie marek generycznych, używanie kuponów i opieranie się zakupom pod wpływem impulsu.

4. Płacić wszystkie rachunki w terminie

Jeśli chcesz naprawić zły kredyt, musisz zacząć płacić wszystkie miesięczne rachunki na czas, okres!

Jeśli zalegasz z jakimkolwiek rachunkiem, jak najszybciej daj się złapać. Terminowe płatności są najważniejszym czynnikiem wpływającym na Twoją zdolność kredytową. Krótko mówiąc, Twój kredyt nie poprawi się, dopóki nie będziesz mógł konsekwentnie płacić każdego rachunku na czas.

Jedną z wad jest to, że nie otrzymujesz kredytu na podstawowe rachunki, takie jak miesięczny telefon i media. Experian Boost może w tym pomóc. Ta bezpłatna usługa łączy Twoje konto bankowe z Experian w celu monitorowania miesięcznych płatności. Korzystając z tej usługi, klienci cieszyli się średnio 13-punktowym wzrostem wyniku FICO.

5. Spłać saldo karty kredytowej

Przejmij kontrolę nad swoimi kartami kredytowymi, spłacając ich salda.

Jeśli masz jakieś zaległe salda, zrób miejsce w swoim budżecie, aby spłacać te długi krok po kroku, co miesiąc, aż znikną.

Poznaj swoje limity kredytowe i dołóż wszelkich starań, aby nie przekraczać maksymalnego poziomu podczas ładowania przedmiotów.

Dzieje się tak, ponieważ biura kredytowe analizują obciążenie długiem jako wskaźnik. Jeśli obciążysz 500 USD na karcie z limitem 1500 USD, wykorzystałeś 33 procent, co jest lepsze dla twojego wyniku kredytowego niż pobranie tej samej kwoty na karcie z limitem 1000 USD (50 procent), z których oba są lepsze niż osiągnięcie maksimum (100 procent).

Spłać te karty kredytowe, ale nie anuluj ich. Całkowita kwota dostępnego kredytu wpływa na Twój wynik, nawet jeśli nie jesteś nic winien.

6. Nie staraj się o nowy kredyt

Wreszcie, oprzyj się pokusie otwarcia nowej karty kredytowej, nawet jeśli sklep oferuje zniżkę na zakup za to.

Za każdym razem, gdy ubiegasz się o kredyt jest wymieniony w raporcie kredytowym jako „trudne zapytanie”, a jeśli w ciągu dwóch lat będziesz mieć ich zbyt wiele, Twoja ocena kredytowa ucierpi. Ogólnie rzecz biorąc, konsument z dobrym kredytem może ubiegać się o kredyt kilka razy w roku, zanim zacznie to wpływać na jego zdolność kredytową. Jeśli jednak zaczynasz już z kredytem poniżej średniej, te zapytania mogą mieć większy wpływ na Twój wynik i opóźnić ostateczny cel, jakim jest obserwowanie wzrostu Twojej zdolności kredytowej.

Kiedy opadnie kurz, zastanów się nad wyjątkowym sposobem budowania kredytu, takiego jak Jaźń. Self oferuje cztery różne rodzaje pożyczek, z których każdy spłacasz co miesiąc. Pod koniec okresu Self odeśle Ci początkowy okres pożyczki pomniejszony o odsetki i niewielką opłatę za wniosek. Każdego miesiąca dokonujesz płatności, będą zgłaszać dobre zachowanie biurom kredytowym, a twoja zdolność kredytowa i profil prawdopodobnie poprawią się. Początkowy wniosek może obniżyć twoją zdolność kredytową, ale jeśli dokonasz wszystkich płatności (do siebie) na czas, powinna wzrosnąć.

Experian Boost to kolejny sposób na zdobycie przewagi przez osoby ze słabą lub ograniczoną historią kredytową. W wielu przypadkach osoby te będą miały pozytywny, spójny zapis terminowych płatności za media, ale płatności te nie są uwzględnione w ich profilu kredytowym. Experian Boost umożliwia użytkownikom dołączenie tej historii płatności do swojej oceny kredytowej. A co najważniejsze – jest całkowicie darmowy.

Zastrzeżenie – wyniki mogą się różnić. Niektórzy mogą nie widzieć lepszych wyników lub szans na akceptację. Nie wszyscy pożyczkodawcy używają plików kredytowych Experian i nie wszyscy pożyczkodawcy używają wyników, na które wpływa Experian Boost .

streszczenie

Zacznij od przejrzenia raportów kredytowych, aby dowiedzieć się, na czym stoisz.

Jeśli zauważysz jakieś błędy, zakwestionuj je z biurami informacji kredytowej. Następnie skoncentruj się na spłacie zadłużenia na karcie kredytowej i terminowym regulowaniu każdego rachunku. W międzyczasie nie staraj się o nowy kredyt. Zasadniczo, aby naprawić kredyt, musisz ograniczyć jego wykorzystanie.

Poprawa zdolności kredytowej może zająć miesiące, a nawet kilka lat, ale jeśli planujesz zakup nowego domu lub zaciągnięcie innego dużego długu, warto.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy