Napisz list, aby usunąć opóźnioną płatność z raportu kredytowego

17 lutego 2021
Category: Twój Raport

Ważne jest, aby terminowo regulować rachunki. Ale każdy jest człowiekiem i popełnia błędy. Możliwe, że pozwoliłeś wymknąć się co najmniej jednemu przypomnieniu o rachunku i nie zapłaciłeś w terminie. To uszkodzi twój raport kredytowy i wynik. Na szczęście możesz popracować nad usunięciem opóźnionej płatności ze swojego kredytu. Możesz to zrobić za pomocą listu dobrej woli.

Wysłanie wierzycielowi listu o dobrej woli może przekonać go do usunięcia informacji o opóźnionych płatnościach z raportu kredytowego. Ale list powinien być dobrze napisany i szczery. Wiedza o tym, jak napisać ten list oraz gdzie i kiedy go wysłać, może mieć duże znaczenie.

Dlaczego chcesz usunąć sygnały ostrzegawcze dotyczące opóźnień w płatnościach

Kiedy nie zapłacisz rachunku lub długu w terminie, wysyła to niewłaściwą wiadomość do twojego wierzyciela. Ignorowanie lub zapominanie o zaległych przypomnieniach może spowodować wysłanie Cię do windykacji. brak płatności może spowodować zamknięcie konta lub zmniejszenie limitu kredytowego.

Załóżmy, że w końcu zapłacisz cały rachunek i usuniesz ciśnienie zbierania z talerza. Może to nadal wywołać bardziej rozległe konsekwencje. Wierzyciel może zgłosić Twoją spóźnioną płatność lub pobranie do biur informacji kredytowej. To plami jeden, dwa lub wszystkie trzy raporty kredytowe (masz oddzielny raport kredytowy dla każdego z trzech biur obsługujących karty kredytowe – Experian, Equifax i TransUnion).

Te negatywne oceny mogą pozostać w twoich raportach kredytowych nawet przez siedem lat. Mogą również obniżyć twoją zdolność kredytową. Utrudnia to zakwalifikowanie się do nowych kont finansowych lub dodatkowych linii kredytowych. Pewnego dnia możesz potrzebować nowego kredytu na zakup lub przebudowę domu, sfinansowanie samochodu, sfinansowanie czesnego dziecka lub na inne cele.

Jeśli przegapiłeś płatność lub zostałeś wysłany do windykacji, przejrzyj swoje trzy raporty kredytowe za darmo na stronie Annualcreditreport.com. Sprawdź, czy nie ma pominiętej płatności lub odbioru. Jeśli tak, czas podjąć działania i spróbować usunąć informacje o opóźnionych płatnościach lub informacje o kolekcji z tych raportów.

Jak może pomóc list dobrej woli

List dotyczący dobrej woli to dokument, który możesz napisać i wysłać do wierzyciela, pożyczkodawcy, banku lub agencji windykacyjnej, która zainicjowała znak opóźnionej płatności w raportach kredytowych. Celem listu jest poproszenie tej organizacji o dokonanie korekty wartości firmy. Oznacza to usunięcie informacji o opóźnionych płatnościach lub windykacji z trzech raportów kredytowych. Prosisz o litość i wyrozumiałość.

Pamiętaj, że wierzyciel może nie spełnić Twojej prośby. Twoje szanse mogą zależeć od jego zasad i lokalizacji. Lokalne przepisy wymagają od wierzycieli zachowania czarnych znaków w stanie nienaruszonym. Ale jeśli złożysz uczciwy i otwarty apel za pomocą dobrze napisanego i starannie skonstruowanego listu, masz większą szansę na usunięcie tych czerwonych flag z twojego kredytu.

Przepraszam

Twoja sprawa jest lepsza, jeśli potrafisz wykazać, że opóźniona płatność nie była całkowicie z Twojej winy lub pod Twoją kontrolą. Na przykład, że Twoja firma miała zwolnienie i straciłeś pracę. Albo ukochana osoba zmarła. Albo byłeś hospitalizowany lub w jakiś sposób niedysponowany. To może pomóc w wyjaśnieniu twojego spóźnienia.

Upewnij się, że jesteś dokładny, uprzejmy i skruszony. List nie powinien zawierać niepotrzebnych szczegółów. I nie powinien przekraczać jednej strony. Wydrukuj go na papierze i prześlij pocztą tradycyjną do wierzyciela. Załącz papierowe kopie każdego z trzech raportów kredytowych, z zakreślonymi oznaczeniami opóźnionej płatności / windykacji. Aby upewnić się, że otrzymają Twój pakiet, wyślij go listem poleconym i poproś o potwierdzenie odbioru.

Dobra wiadomość dotycząca listu dobrej woli jest taka, że ​​nie musisz kontaktować się z żadnym z trzech biur kredytowych. Jeśli wierzyciel zgodzi się na Twoją prośbę, wykona tę pracę za Ciebie i postara się wyeliminować niechciane oceny. Każde biuro informacji kredytowej musi jednak wyrazić na to zgodę.

Usuń opóźnioną płatność: przykładowy list z dobrą wolą

Oto szablon, którego możesz użyć do napisania listu dobrej woli:

[Nazwa wierzyciela]

[Adres wierzyciela]

Odp .: Numer konta [wstaw tutaj]

Szanowny [nazwa wierzyciela, pożyczkodawcy, banku lub agencji windykacyjnej]

Jestem Twoim zadowolonym i lojalnym patronem od [wstaw rok]. Przez te lata bardzo mi się podobały [produkty lub usługi], które dostarczyłeś. Chciałem ci podziękować za to, że moje doświadczenie klienta było przyjemne.

Niestety, w [miesiąc / rok nieodebranych płatności] przegapiłem należną ci płatność. Mam dobrą historię terminowego regulowania rachunków na wielu moich kontach, w tym na Twoim, jak pokazują załączone raporty kredytowe. Ale w tamtym konkretnym czasie przeżywałem [szczerze wyjaśnij, jakie czynniki i okoliczności spowodowały, że się rozproszyłeś, zapomniałeś, przeoczyłeś lub nie mogłeś pozwolić sobie na szybkie wysłanie płatności].

Biorąc pod uwagę moje dobre wyniki, chciałem poprosić o współpracę z agencjami kredytowymi w celu usunięcia negatywnego znaku płatności z moich trzech raportów kredytowych (zakreślonych w załączonych dokumentach). Obiecuję, że nigdy więcej nie przegapię płatności. Zdaję sobie sprawę, jak ważne jest utrzymanie dobrego kredytu i możesz być pewien, że w przyszłości nie zrobię niczego, co mogłoby zagrozić mojej zdolności kredytowej.

Dziękuję za poświęcony czas, cierpliwość i rozwagę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy