"Gra o tron" znika spośród torrentów. Piraci na celowniku HBO

🕓 28.08.2019
📂 Media
👁 106
🗨
HBO walczy z piratami, którzy nielegalnie udostępniają «Grę na temat tron»

HBO mobilizuje energii w walce z dyskusyjnym piractwem, którego ofiarą spada m. in. „Gra na temat tron”. Nadawca nie tylko z większą mocą wyklucza nielegalne odcinki serialu wraz z sieci, ale rozsyła również ostrzeżenia do dostawców propozycji internetowych.

Według portalu TorrentFreak. com, HBO rozpoczęło współpracę z antypiracką przedsiębiorstwem IP-Echelon, która wysyła setki ostrzeżeń do osób, które podejrzewane są o zabronione udostępnianie „Gry o tron”.

Komunikaty do dostawców usług internetowych zawierają adresy IP użytkowników podejrzewanych o współdzielenie się „Grą o tron” przez serwis BitTorrent. Jego użytkownicy dzielą się ze sobą swoimi plikami zbytnio pośrednictwem strony, ale sam BitTorrent niczego nie magazynuje na swoich serwerach.

W monitach HBO prosi dostawców internetu, by kontaktowali się z klientami jak i również „podjęli odpowiednie kroki po celu zapobieżenia dalszemu przydzieleniu lub udostępnianiu nielegalnych treści”.

Ponadto, zawiadomienia mogą mieć zachęcić dostawców usług sieciowych do informowania swoich odbiorców o legalnych sposobach oglądania „Gry o tron” – takich informacji nie ma w stronach z torrentami.

-Zachęcamy do poinformowania abonenta, że program HBO być może być łatwo oglądany jak i również streamowany na wielu urządzeniach legalnie, dzięki dodaniu HBO do jego pakietu telewizyjnego - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo, HBO niedawno zaskakująco szybko usuwa torrenty prowadzące do odcinków „Gry o tron” w internecie, często dzieje się wówczas w ciągu kilku minut po ich opublikowaniu - podał TorrentFreak.

Zazwyczaj, strony z torrentami ignorują sądowe wezwania, ale wyszukiwanie na jednej z największych witryn internetowych takie - Kicku a mianowicie pokazało, że 100 odnośników do torrentów z dwoma pierwszymi odcinkami szóstego okresu „Gry o tron” jest usunięte.

To demonstruje, że partner HBO nadzoruje sytuację w czasie faktycznym oraz, że zawiadomienia prawne są traktowane poważnie.

Na celowniku nadawcy odrzucić są jednak tylko witryny z torrentami. HBO zdecydowało się uderzyć także przy dostawców wideo jak YouTube.

Znany jest traf Hiszpana, który dzięki własnym źródłom, publikował spoilery tyczące przyszłych odcinków „Gry o tron”. Jego filmy zostały usunięte z YouTube’a spośród tytułu naruszenia praw autorskich, ostatni zniknął w przeciągu zaledwie kilku godzin. Stało się tak, mimo że nie używał on fotografii czy fragmentów wideo pochodzących z serialu. Oczywiście wolno w tej sytuacji postawić pytanie, na ile prawa autorskie mogą być interpretowane.

HBO w oświadczeniu przesłanym serwisowi Business Insider napisało tak: „HBO mocno chroni swój program, ale uważa za niepotrzebne publiczne omawianie własnej taktyki walki z piratami”.

Kanał nie zawsze był tak ofensywnie nastawiony przeciw piratom - przynajmniej w publicznych deklaracjach. W 2013 jego programming president Michael Lombardi powiedział: „Jest to swego rodzaju komplement. [Piractwo jest] działaniem coś, co pojawia się, gdy ma się niezwykle udany show w subskrypcji internetowej”

Nowe, bardziej ofensywne podejście HBO może stanowić skutkiem wprowadzenia usługi HBO Now - oferty internetowe na żądanie, która odrzucić wymaga wykupienia abonamentu telewizyjnego. Ruch ten był postrzegany jako sposób ograniczenia piractwa, ponieważ polegał on na wyjściu z ofertą do jednostek, którzy nie chcą wykupywać drogiego pakietu telewizji kablowej.

Ale pomysł ten nie zadziałał. Rok według wprowadzeniu HBO Now, „Gra o tron” była wciąż produkcją telewizyjną numerem jeden co do nielegalnego dostępu. Wszelkie znaki wskazują, że w ogóle skala piractwa rośnie.

Dodajmy, że w Naszym kraju usługi HBO Now odrzucić ma. Spółka oferuje tylko HBO GO dostępne u operatorów, chociaż coraz częściej w pakiecie z samym internetem, bez konieczności wykupywania pakietu telewizyjnego.

Tagi: Gra o tron HBO piraci serial, IP-Echelon, torrenty Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze istnieją prywatnymi opiniami Użytkowników. Żeby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Statut i zasady obowiązujące w Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

 • Piotr Kuczyński: "Jestem gniewny. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

 • Jeśli ktokolwiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

 • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

 • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

 • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

 • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie

Autor: futureshorts
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Głosowanie w sprawie CETA. Apel do polskich europosłów
Ratyfikacja umowy gospodarczo-handlowej CETA między UE a Kanadą nadal się nie dokonała. Głosowanie ma odbyć się podczas środowego posiedzenia Parlamentu Europejskiego. W Warszawie już dzień wcześniej odbyły się protesty. W demonstracji środowisk…...
Górnicy boją się zwolnień. «Sytuacja wydaje się tragiczna» Informacje
Trzynaście central górniczych związków zawodowych zaapelowało do premiera Donalda Tuska o spotkanie ws. trudnej sytuacji górnictwa węgla kamiennego w Naszym narodzie. Przekonują, że bez działań rządu na Śląsku ma możliwość grozić likwidacja…...
GUS: poprawiła się koniunktura przy przemyśle i w handlu
W lutym poprawiła się koniunktura w przemyśle - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny. Ogólny klimat koniunktury po przetwórstwie przemysłowym wyniósł 4, 5, podczas gdy po styczniu 2, 7. Oceny sytuacji…...
GUS: ceny w sklepach spadają, mniej mieszkań w strukturze, sprzedaż hurtowa w górę Informacje
Główny Urząd Statystyczny podał przy czwartek najważniejsze dane dotyczące kondycji polskiej gospodarki. Bezrobocie spada. Po maju do 12, pięć proc. Nowe zamówienia przy przemyśle na eksport w maju…...
«Grexit będzie katastrofą? Jak uczy historia, prawdopodobnie nie» Ze świata
Grecja znów w tarapatach. Tusk apeluje o nadzwyczajne spotkanie Grecja zbiera pochwały. Za postępy w adaptacji reform Strajk dziennikarzy. Nie zaakceptować chcą reformy emerytalnej Plany reformy emerytalnej wyciągnęły jednostek na…...
Grecja znów stoi nad przepaścią? «Kryzys polityczny zniszczy nasza gospodarkę» Ze świata
Drony pomagają zmagać się z oszustami podatkowymi Ateny zakończyły program pomocowy. Grecy dalecy od świętowania Pierwsza taka wyspa w obszarze. Władze stawiają na "zielone zasilanie" Janis Warufakis w TVN24 BiS…...
«Grecja twardo potraktowana przez Europę może zwrócić się w odniesieniu do Rosji» Ze świata
Drony pomagają walczyć z oszustami podatkowymi Ateny zakończyły program pomocowy. Grecy dalecy od świętowania Pierwsza taka wyspa w rejonie. Władze stawiają na "zielone zasilanie" Janis Warufakis w TVN24 BiS: "Udają…...
GPW- prognozy Investors TFI dzięki 2017 rok
W środę, 15 lutego, w warszawskiej giełdzie wiało lekką nudą. I jedynie naprawa nastrojów w drugiej połówce sesji pozwoliła głównym indeksom GPW zakończyć dzień na niewielkim plusie. Koniem pociągowym…...
Nie znaleziono