Maciej Jakubowski został podsekretarzem formy w MEN

Category: rózne
27 lipca, 2020

Maciej Jakubowski, ekonomista i socjolog, specjalista od momentu badań ukladu edukacji jak i równiez rynku pracy, został powołany dzieki stanowisko podsekretarza stanu po Ministerstwie Edukacji Narodowej – informację na temat nominacji podało MEN dzieki swojej stronie internetowej.

Jak podaje resort, Jakubowski powazny będzie w ministerstwie za strategię odmian systemowych przy edukacji i za efektywność finansowania oswiaty, w tym efektywność wsparcia programu edukacji sposród funduszy europejskich.

Maciej Jakubowski ma 37 lat. Wydaje sie byc doktorem nauk ekonomicznych i absolwentem socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Studiował także dzieki University of Pittsburgh (Pensylwania, USA) a takze Ludwig-Maximilians-Universitaet (Monachium, Niemcy). Był również stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w Robert Schuman Centre for Advanced Studies, European University Institute (Florencja, Włochy).

Zainteresowania zawodowe Macieja Jakubowskiego to zwlaszcza polityka edukacyjna oraz badania empiryczne z zakresu ekonomii edukacji i sektora zatrudnienia, statystycznych technik ewaluacji programów publicznych i efektów decentralizacji.

Od 2006 r. adiunkt na Wydziale Nauk Gospodarczych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2004 r. pracował jako analityk w sztabie zarządzającym międzynarodowym badaniem PISA przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) z siedzibą przy Paryżu. Pracę zawodową zaczynał we współpracy z przedsiebiorstwami badań społecznych i badań rynku, koordynował też jak i równiez realizował system badań społecznych w administracji samorządowej na warszawskim rynku. W czasach 2001-2005 był doradcą w Federacji Inicjatyw Oświatowych, zas w latach 2004-2010 a mianowicie ekspertem po Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych (CASE).

Brał udział i kierował projektami dotyczącymi edukacji i rynku pracy dzieki zlecenie naszych instytucji rządowych i samorządowych oraz m. in. Agencji bankowej Światowego, United Nations Development Programme, Global Development Network. Reprezentował Polskę w projekcie OECD „Development of value-added models in education systems”. Od 2005 r. pracował w zespole badawczym opracowującym wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD) przy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Jest współautorem metody EWD gwoli gimnazjów.

Wydaje sie autorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu edukacji, gospodarki i socjologii. Jego pasją jest sport: bieganie, pływanie, narciarstwo jak i równiez wspinaczka, zas także muzyka i podróże. (PAP)

dsr/ mlu/