Kursy walut. Gwałtowna reakcja złotego na dane z AMERYCE

Category: waluty
27 lipca, 2020

Nowoczesne popołudnie przyniosło istotne osłabienie złotego. Około godziny 18 euro kosztowało 4, trzydziestu złotego, dolar 3, 35 złotego, zas frank szwajcarski trzy, 48 złotego. Rano zbytnio waluty te płacono o kilka groszy mniej.

Zdaniem starszego analityka wraz z Domu Maklerskiego TMS Brokers Bartosza Sawickiego powodem obserwowanego w ostatnich godzinach osłabienia złotego były bardzo porzadne dane wraz z amerykańskiego rynku pracy.

– _ One utwierdzają nas po przekonaniu, że już we wrześniu Fed ograniczy tempo skupu aktywów, co oczywiście negatywnie powinien oddziaływać dzieki rynki długu państw wschodzących, do których zalicza się Polska. To powoduje odpływ kapitału wraz z tych rynków i osłabienie walut ludzi państw _ – wyjaśnił Sawicki.

Sprawdź, jak dziś wyglądały notowania złotego Dolacz wykresy do Twojej witryny www

Zaznaczył, że było to przyczyną nie tylko osłabienia złotego do dolara, ale także wobec euro. – _ Kurs EUR/PLN długo nie zagościł na poniżej czterech, 30. Złoty, podobnie jak czeska korona, forint, rupia indyjska, czy peso meksykańskie pozostawać będzie pod presją _ – ocenił Sawicki.

Według niego możliwa jest kolaudacja kursu, bowiem przyszły tydzień nie będzie obfitował w ważne sytuacje rynkowe. Niemniej jednak dobre informacje z NA JUKATAN nadal będą odbijać się echem, którego efektem będzie kontynuacja umacniania się dolara do głównych walut a takze walut państw wschodzących.

_ – Złoty będzie tracił na wartości do euro; spodziewamy się wzrostu w kierunku 3, 45, choć ów poziom predzej nie zostanie przełamany _ – dodał.

Złoty pod presją. Jakie mozliwosci czeka polską walutę?

Diler walutowy sposród Raiffeisen Polbank Rafał Uss także uważa, że po najbliższym czasie złoty może być pod presją, między innymi za sprawą mocniejszego dolara i niejasnej kwestii politycznej przy Portugalii. – _ Ewentualne zmiany dzieki giełdach mogą mieć wpływ na euro, a skutkiem tego na złotego _ – skomentował Uss. Według niego pierwszy miejsce oporu na rzecz pary EUR/PLN jest na poziomie 4, 31-4, 32.

_ – Jeżeli złoty nie zaakceptowac obroni tego poziomu, funkcjonuje realna okazja na dalsze osłabienie złotego w kierunku cztery, 37 _ – dodał. _ Dziś po lepszych niż oczekiwano danych z rynku pracy po USA złoty stracił zarówno do dolara, jak i do euro _ – powiedział Uss.

Jakim sposobem zauważył, bardziej wartosciowe od spodziewanych dane wraz z USA mogą przyczynić się do tego, że amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) zdecyduje się na obnizenie lub zakończenie programu QE3 (skup aktywów), co przyczyniłoby się do wzrostu stóp procentowych w USA i tym samym podniosłoby atrakcyjność inwestycji po dolara kosztem walut na temat wysokiej realnej stopie procentowej, w tym złotego.

_ – Najważniejsze wiadomosci już napłynęły, jesteśmy wedlug posiedzeniu RPP oraz EBC oraz wedlug publikacji informacji z amerykańskiego rynku pracy. Zaczął się okres wakacyjny. Po najbliższych dniach kurs złotego powinien kształtować się przy przedziale 4, 27-4, 32 _ – skomentował Uss.

W piątek opublikowano wiadomosci za czerwiec dotyczące amerykańskiego rynku pracy. Stawka bezrobocia wyniosła 7, 6 proc. Cyfra miejsc pracy po sektorach pozarolniczych wzrosła na temat 195 tys., a przy sektorze prywatnym o 202 tys. Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 7, 5 proc. oraz tegoz, że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 165 tys., a przy sektorze prywatnym wzrośnie o 175 tysięcy.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj diagramy do Twej strony internetowej