Który rodzaj inwestycji zwykle niesie ze sobą najmniejsze ryzyko?

17 lutego 2021
Category: Będziesz Musiał

Jeśli chodzi o pytania dotyczące inwestowania i finansów osobistych, odpowiedzi mogą być bardzo subiektywne. Pytanie „który typ inwestycji niesie ze sobą najmniejsze ryzyko może dać odpowiedź, że „to zależy od tego, kto dokonuje inwestycji.

Możesz także dostać się do puszki robaków, które każdy inaczej postrzega typy inwestycji (lepsze lub gorsze od innych).

W tym poście, współautor Andy Shuler omawia niektóre z typowych typów inwestycji, które możesz rozważyć, a konkretnie umieszcza je w kontekście „najmniej ryzykownego typu mentalności. Chcielibyśmy usłyszeć Twoje przemyślenia w komentarzach poniżej, jeśli się zgadzasz lub nie.

Wiele razy będę mówił o sposobach maksymalizacji potencjalnych zysków i to zawsze powinno być Twoim celem nr 1 przy inwestowaniu, ale szczera prawda jest taka, że ​​czasami posiadanie pieniędzy w klasie aktywów, która może mieć niższy postrzegany zwrot, jest właściwie najbezpieczniejsza opcja.

Na przykład, jeśli rynek staje się wyjątkowo niestabilny, przeniesienie części pieniędzy do bezpieczniejszych funduszy, takich jak konto oszczędnościowe o wysokiej dochodowości lub CD, lub do obligacji, może być postrzegane jako mniej ryzykowne.

Ale co w ogóle oznacza „mniej ryzykowne? Myślę, że dla większości ludzi oznacza to mniejszą procentową szansę, że wydarzy się coś negatywnego. To prawdopodobnie brzmi jak całkiem oczywista odpowiedź.

Ale chcę rzucić wyzwanie temu naprawdę szybkiemu – w moich oczach ryzyko to robienie czegoś, co może zagrozić potencjalnemu pozytywnemu wpływowi sytuacji.

Tak więc, ryzyko na giełdzie można naprawdę postrzegać na dwa różne sposoby – czy „ryzyko, że twoje pieniądze znajdą się na rynku krach? Czy też istnieje „ryzyko, że Twoje pieniądze będą znajdować się w gotówce, gdy rynek się odbije lub wystartuje?

Oba brzmią dla mnie ryzykownie i szczerze mówiąc, sytuacje, których chciałbym całkowicie uniknąć, jeśli to możliwe, tak jak jestem pewien, że ty też. Niezależnie od tego, mam zamiar wymienić pięć typów inwestycji, które moim zdaniem są świetnymi opcjami do zabezpieczenia Twoich zakładów, ponieważ niosą ze sobą najmniejsze ryzyko utraty wartości.

 1. Wysokodochodowe konto oszczędnościowe
  • To zdecydowanie najmniej ryzykowna „inwestycja, jaką możesz mieć. Większość wysokodochodowych rachunków oszczędnościowych pozwoli Ci zarobić od 2 do 2,5% RRSO, co nie jest takie złe, biorąc pod uwagę fakt, że prawdopodobnie zarabiasz 0,01% odsetek na swoim bieżącym rachunku oszczędnościowym, tak jak kiedyś być z moim piątym trzecim kontem. Tak, wiem, że oczekiwany zwrot z tego tytułu naprawdę nie jest zbliżony do wielu alternatyw, ale otrzymujesz gwarantowany zwrot, czego nie można powiedzieć o innych rodzajach inwestycji.
  • Obligacje oszczędnościowe

   • Chociaż obligacja oszczędnościowa pozwala na zakup obligacji po obniżonej cenie w stosunku do wartości w momencie wykupu, będzie wymagała, aby Twoje pieniądze były w zasadzie „uwiązane w tej obligacji przez bardzo długi okres, na przykład 20 lat, a czasami nawet dłużej.
   • Istnieje wiele rodzajów obligacji, które można kupić, które zapewnią silny, gwarantowany zwrot, ale najważniejsze jest to, że będziesz musiał czuć się komfortowo z koncepcją nie dotykania tych pieniędzy przez bardzo długi czas, aby zdać sobie sprawę z prawdziwych więzy. Certyfikat depozytu (CD)

    • Płyta CD jest podobna do koncepcji obligacji, ponieważ twoje pieniądze będą zablokowane przez określony czas, ale jest to znacznie krótszy czas niż obligacja oszczędnościowa. Mam Obligację Oszczędnościową wymienioną na 2, a CD na 3, ale w moich oczach są one naprawdę remisem. Ryzyko sprowadza się do tego, czy czujesz się komfortowo z faktem, że nie będziesz musiał dotykać tych pieniędzy. Jeśli możesz zagwarantować, że nie będziesz go potrzebować, wówczas bon oszczędnościowy jest mniej ryzykowny.
    • Obecnie Ally oferuje 2,5% RRSO za 12-miesięczną płytę CD. Kiedy naprawdę się nad tym zastanowisz, może to być świetna, bezpieczna alternatywa, jeśli denerwujesz się giełdą lub potencjalnie próbujesz po prostu zmaksymalizować swoje zyski w przypadku celu krótkoterminowego, takiego jak wpłata zaliczki na dom. Fundusze giełdowe (ETF)

     • Chociaż fundusze ETF niosą ze sobą ryzyko, są one znacznie mniej ryzykowne niż wybieranie pojedynczych akcji na giełdzie. Myślę, że fundusze ETF to świetny sposób na rozpoczęcie przygody z inwestowaniem, ponieważ ich ryzyko jest teraz rozłożone na wiele różnych firm, a nie na jedną konkretną firmę.
     • Na przykład możesz kupić ETF, taki jak SPY, który wskazuje na indeks S&P 500, który da ci pewną ekspozycję na 500 różnych firm. Może to również ograniczyć Twoje korzyści, ale jeśli Twoim celem jest po prostu zminimalizowanie ryzyka / spadku, może to być dla Ciebie świetna opcja. Akcje dywidendowe

      • Akcje dywidendowe są naturalnie bezpieczniejsze niż inne rodzaje inwestycji, ponieważ prawdopodobnie będą nadal wypłacać kwartalną wypłatę dywidendy. Tak, z pewnością nie jest to gwarancja, że ​​wypłaty dywidendy będą rosły z każdym kwartałem, a nawet będą kontynuowane, ale jest to zwykle celem wszystkich spółek, które wprowadzą dywidendy do swoich akcjonariuszy.
      • Poza tym bycie w akcjach dywidendowych jest niezwykle płynne. W dowolnym momencie możesz sprzedać swoje prawa własności do tej firmy, jeśli czujesz, że w przyszłości może dojść do pewnych zawirowań. Przyznaję, że akcje dywidendowe na pewno są ryzykowne, tak jak w przypadku każdej akcji, ale fakt, że ma dywidendę, zdecydowanie daje mi dodatkowe poczucie komfortu.Zachęcam cię do przyjrzenia się, jak firma radzi sobie normalnie, i zwrócenia szczególnej uwagi na niedawny wzrost dywidend, jeśli ma to być jeden z głównych powodów, dla których powinieneś inwestować w te akcje. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie pięć z tych opcji nie wiąże się z dużym ryzykiem, o ile wiesz, w co się pakujesz i jesteś przygotowany. Jak w przypadku prawie wszystkiego, zalecam przeprowadzenie analizy kosztów i korzyści, nawet jeśli tylko w głowie, aby zrozumieć swoje cele.

       Na przykład, Wysokooprocentowane Konto Oszczędnościowe może być dla Ciebie idealne, jeśli chcesz tylko uzyskać 2% zwrotu i jesteś gotowy, aby kontynuować swój dzień.

       Jeśli chcesz mieć szansę na większe zyski, być może akcje z dywidendą lub ETF są drogą do zrobienia, ale musisz również zrozumieć, że będzie to również wiązało się z większym ryzykiem spadku.

       Ogólna praktyczna zasada jest taka, że ​​im jesteś młodszy, tym bardziej powinieneś być ryzykowny, ponieważ będziesz miał czas, aby to nadrobić, jeśli sprawy przybierają zły obrót.

       W 100% zgadzam się z tą radą, ale musisz poznać siebie .

       Wiele osób uważa, że ​​mają wysoką tolerancję na ryzyko, a następnie sprzedają swoje akcje, gdy rynek spadnie i przegapią zwrot z powrotem – lub innymi słowy, kupili drogo i sprzedali tanio.

       To, moi przyjaciele, najgorsza rzecz, jaką możecie zrobić. Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, ile jesteś w stanie znieść, a to pomoże ci dostosować swoje działania do emocji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy