Kto płaci za nieautoryzowane transakcje?

17 lutego 2021

Jedną z największych obaw, jakie ludzie mają przy podawaniu danych karty kredytowej, jest ryzyko nieautoryzowanych transakcji. Ale tego typu ładunki mogą się zdarzyć w wielu różnych okolicznościach, a wyniki i rozwiązania są tak samo różne.

Takie rzeczy, jak kradzież karty kredytowej lub oszustwo, często prowadzą do nieautoryzowanych transakcji, chociaż mogą się zdarzyć inne sytuacje, w których Twoja karta będzie używana bez Twojej zgody.

Przy tak wielu sposobach korzystania z kart kredytowych istnieje wiele osób, które mogą być odpowiedzialne za nieautoryzowane obciążenia, w wyniku czego jedna z następujących trzech stron będzie musiała zapłacić za problem:

 1. Twój bank / wystawca karty kredytowej
 2. Ty; lubStrona trzecia.Większość ludzi zdaje sobie sprawę z ochrony oferowanej przez banki i innych wydawców kart kredytowych, ale zawsze istnieje obawa, że ​​może być konieczne uregulowanie opłat na koncie.

  Tutaj przyjrzymy się każdej z powyższych stron i kiedy mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności za nieautoryzowane obciążenia.

  Banki i wydawcy kart kredytowych

  Wystawca Twojej karty kredytowej chroni Cię przed większością nieautoryzowanych transakcji, zwłaszcza w przypadku kradzieży i oszustw.

  Witryna MoneySmart przedstawia szereg scenariuszy, w których odzyskanie pieniędzy powinno być proste, w tym gdy używana jest sfałszowana, wygasła lub anulowana karta, jeśli sprzedawca nieprawidłowo obciążył Twoje konto i jeśli już poinformowałeś swój bank o zgubieniu karty , skradzione lub w inny sposób narażone.

  Oprócz polityki banku, podmioty obsługujące karty, takie jak American Express, MasterCard i Visa, również zapewniają zerową odpowiedzialność za korzystanie z karty, co oznacza, że ​​zwrot pieniędzy powinien być możliwy, gdy coś pójdzie nie tak.

  ty

  Chociaż większość nieautoryzowanych transakcji jest objęta wspomnianymi powyżej zasadami ochrony, istnieją pewne warunki, które musisz spełnić, aby udowodnić, że nie autoryzowałeś transakcji.

  Centrum Prawne ds. Kredytów Konsumenckich zaleciło sprawdzenie, co liczy się jako autoryzowana transakcja przed założeniem, że pieniądze będą łatwe do odzyskania.

  Zasadniczo, jeśli przedstawiłeś swoją kartę do zapłaty, podpisałeś pokwitowanie karty kredytowej lub podałeś dane swojej karty kredytowej przez telefon lub online, możesz zostać obciążony opłatami bezpośrednio związanymi z tą czynnością.

  Problem polega jednak na tym, że jest teraz więcej sposobów płatności kartą i więcej miejsc do przechowywania danych.

  Jeśli masz konto iTunes, PayPal lub inne konto internetowe, na którym przechowywane są dane Twojej karty kredytowej, każdy, kto uzyskuje dostęp do Twojego komputera, może również pobierać opłaty za pomocą Twojej karty.

  Ostatnio w mediach pojawiło się wiele historii o dzieciach gromadzących ogromne rachunki za karty za pośrednictwem tych witryn. Problem polega na tym, że jeśli jest to członek rodziny, a dałeś mu pozwolenie na korzystanie z komputera lub innych urządzeń, trudniej jest udowodnić, że transakcje były nieautoryzowane.

  Pewien mężczyzna w Wielkiej Brytanii zgłosił nawet, że jego syn oszukuje karty kredytowe w nadziei na odzyskanie 3700 funtów (5349 AU), które przypadkowo wydano na aplikacje do gier.

  Strona trzecia

  W niektórych przypadkach sprzedawca lub inna strona trzecia będzie musiała pokryć koszty transakcji, na które się nie zapisałeś.

  Jeśli na przykład sprzedawca przyzna się do błędu ze swojej strony, może pomóc w rozwiązaniu sytuacji, cofając opłaty.

  Na przykład Apple pomógł innej parze z Wielkiej Brytanii odzyskać 1700 funtów, które ich pięcioletni syn zgarnął na iPadzie.

  Podobnie, zmuszenie członka rodziny do spłaty opłat, które nałożył na twoją kartę kredytową, jest opcją, która oznacza, że ​​nauczy się czegoś, a ty nie stracisz kieszeni.

  MoneySmart zauważa również, że nawet jeśli ponosisz odpowiedzialność prawną za opłaty – jak może to być w niektórych scenariuszach tutaj – „kwota, za którą jesteś odpowiedzialny, podlega pewnym limitom.

  Nieautoryzowane transakcje kartą kredytową i kod ePayments oraz

  Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) niedawno zaktualizowała Kodeks ePayments, który ma pewien wpływ na nieautoryzowane transakcje.

  Ten kod, odnoszący się do wszystkich elektronicznych płatności konsumenckich, ma na celu ułatwienie wszystkim zaangażowanym

  „Kod ePayments zapewnia kluczową ochronę konsumentów w przypadku oszustw i nieautoryzowanych transakcji oraz odgrywa ważną rolę w regulowaniu płatności elektronicznych w Australii – podkreślił ASIC w oświadczeniu dotyczącym nowej wersji.

  Prezes ASIC Greg Medcraft powiedział, że zaktualizowany kod może być łatwo odczytany przez posiadaczy kart, aby pomóc lepiej zrozumieć ochronę i odpowiedzialność w przypadku transakcji elektronicznych, w tym nieautoryzowanych.

  „Nasz nowy Kodeks określa najlepsze praktyki w zakresie ochrony konsumentów, jest neutralny pod względem produktu i jest napisany prostym językiem. Zachęci konsumentów do zaufania do naszych systemów płatności elektronicznych – powiedział.

  Wraz z wprowadzeniem większej liczby opcji bankowości elektronicznej i płatności pojawia się szereg nowych scenariuszy, które mogą prowadzić do nieautoryzowanych transakcji. Jednak świadomość tego, kiedy możesz ponieść odpowiedzialność i co możesz zrobić, aby zachować ochronę, pozwoli Ci zawsze wiedzieć o obciążeniach karty.

  Roland BleyerZałożyciel Creditcard.com.au. Roland ma rozległą wiedzę na temat kart kredytowych w Australii. Znany jako ekspert od kart kredytowych, był prezentowany w telewizji i w różnych publikacjach. Niektóre popularne oferty w naszej witrynie obejmują obecnie niską stawkę ANZ. Zawsze popularne bez opłaty rocznej w pierwszym roku, niski wskaźnik zakupu i 0% transfer salda. Zapoznaj się również z ofertą HSBC w zakresie transferu salda 0% bez opłaty za przelew salda oraz rocznego zwolnienia z opłaty każdego roku, gdy spełniasz kryteria wydatków.

  Możesz być zainteresowany

  Zakupy

  Bezodsetkowe karty kredytowe a płatność z dołu i opłata pocztowa

  5 najlepszych ofert kart kredytowych dla osób często podróżujących we wrześniu – 150 000 dodatkowych punktów Qantas

  Najlepsze oferty kart kredytowych z transferem salda 0% we wrześniu

  Polecane karty kredytowe typu Balance Transfer

  Karta kredytowa ANZ o niskim oprocentowaniu – przelew 0% salda

  Brak opłaty rocznej w pierwszym roku

  0% rocznie przez pierwsze 22 miesiące od transferów salda. 1,5% opłaty za BT. Przywraca 20,24% rocznie Niski współczynnik zakupów 12,49% rocznie i niska roczna opłata za kartę w wysokości 58 USD. Do 3 bezpłatnych dodatkowych posiadaczy kart.

  Niski współczynnik zakupu 12,49% rocznie i 58 USD opłaty rocznej. Do 3 bezpłatnych dodatkowych posiadaczy kart. Wszelkie niezapłacone saldo na koniec 22 miesięcy powraca do 20,24% rocznie 1,5% opłaty za przeniesienie salda.

  Kurs kupnaPrzeniesienie saldaRoczna opłataZłóż wniosek do 30 września 20

  Karta kredytowa Bendigo Bank o niskim oprocentowaniu

  Opłata roczna 0 USD w pierwszym roku + karta podarunkowa do supermarketu Woolworths o wartości 150 USD

  Zdobądź kartę podarunkową Woolworths Supermarket o wartości 150 USD, jeśli wydasz 1000 USD w ciągu 60 dni. 0% za 6 miesięcy od salda przelewów od otwarcia konta. Możliwość korzystania z Google Pay, Apple Pay i Samsung Pay.

  Karta podarunkowa do supermarketu Woolworths o wartości 150 $ po min. wydać. Niskie oprocentowanie zakupów i zaliczek gotówkowych. Brak opłaty rocznej w pierwszym roku. Do 55 dni bez odsetek na zakupy. Złóż wniosek do 30 września 20

  Kurs kupnaPrzeniesienie saldaRoczna opłataZłóż wniosek do 30 września 20

  Karta kredytowa HSBC Platinum – oferta transferu salda 0%

  Długi transfer salda 0% + zwrot opłaty rocznej

  Bezpłatne krajowe ubezpieczenie podróżne (w tym ubezpieczenie wynajmu samochodu) i międzynarodowe. 2 wejściówki do salonów rocznie. Zwrot opłaty rocznej każdego roku, gdy wydasz 6000 USD.

  Bezpłatne krajowe ubezpieczenie podróżne (w tym ubezpieczenie wynajmu samochodu) i międzynarodowe. 2 wejściówki do salonów rocznie. Roczna opłata zwracana co roku klientom, którzy wydali 6000 USD na zakupy w ciągu 12 miesięcy. Kwalifikuje się do Apple Pay. Bezpłatne dodatkowe posiadacze kart. Złóż wniosek do 30 września 20

  Kurs kupnaPrzeniesienie saldaRoczna opłataPolecane karty kredytowe Rewards

  Czarna karta kredytowa ANZ Frequent Flyer

  100 000 dodatkowych punktów Qantas + 75 dodatkowych kredytów statusu i zwrot 150 $

  Gdy wydasz 3000 USD na kwalifikujące się zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy. Dodatkowo otrzymasz 75 dodatkowych kredytów statusu i dodatkowe 30000 punktów Qantas, jeśli zachowasz swoją kartę przez ponad 12 miesięcy. Dwa zaproszenia do Qantas Lounge rocznie. Międzynarodowe ubezpieczenie podróżne.

  100 000 dodatkowych punktów Qantas i 150 USD z powrotem na nową kartę, jeśli wydasz 3000 USD na kwalifikujące się zakupy w ciągu pierwszych 3 miesięcy. Dodatkowo otrzymasz 75 dodatkowych kredytów statusu i dodatkowe 30000 punktów Qantas, jeśli zachowasz swoją kartę przez ponad 12 miesięcy. Dwa zaproszenia do Qantas Lounge rocznie. Międzynarodowe ubezpieczenie podróżne.

  Stawka za 1 dolaraPunkty bonusoweRoczna opłataZłóż wniosek do 11 listopada 20

  Karta kredytowa Westpac Altitude Black

  150 000 dodatkowych punktów wysokości

  Gdy wydasz 4000 USD na kwalifikujące się zakupy w ciągu 90 dni. Bezpłatne ubezpieczenie podróży zagranicznych. Zdobądź 1,25 punktu wysokości za każdego wydanego 1 dolara. 2x wejściówki do saloników rocznie. 150 000 punktów bonusowych zapewnia obecnie 500 $ zwrotu gotówki lub do 700 $ e-kart podarunkowych z nagrodami wysokości. Obowiązują OWU.

  150 000 dodatkowych punktów wysokości, jeśli wydasz 4000 USD na kwalifikujące się zakupy w ciągu 90 dni. Bezpłatne ubezpieczenie podróży zagranicznych. Dwie wejściówki do poczekalni rocznie. 150 000 punktów bonusowych zapewnia obecnie 500 $ zwrotu gotówki lub do 700 $ e-kart podarunkowych z nagrodami wysokości. Obowiązują OWU.

  Stawka za 1 dolaraPunkty bonusoweRoczna opłata„Wspaniale, że podjąłeś wysiłek, aby odpowiedzieć bezpośrednio do mnie. Świetna obsługa. „Gai

  „Dzięki za odpowiedź, właśnie o to prosiłem. Skontaktowałem się z Bankiem i czekam teraz na odpowiedź. „Philipp

  „Dziękuję za pełną i szybką odpowiedź. Bardzo przydatna usługa. „Ernie

  „Jeszcze raz dziękuję Roland. Niech cię Bóg błogosławi. „Vladimir

  „Dziękuję za szybką odpowiedź na moje pytanie i podzielenie się wiedzą; to jest doceniane. „Rachel

  „Nie mogę ci wystarczająco podziękować za odpowiedzi i żałuję, że nie dowiedziałem się o tej witrynie przed zakupem kart kredytowych. „Sahera

 3. O nas
 4. KontaktWarunki i prywatnośćJak zarabiamy pieniądzeCreditCard.co.nzPrawa autorskie 2005-2020 Credit World Pty Ltd

  Lvl 26, 1 Bligh St, Sydney 2000 CreditCard.com.au. Wszelkie prawa zastrzeżone. Marka i logo CreditCard.com.au są znakami towarowymi firmy. Obsługiwany przez Credit World pty Ltd

  ABN: 11 128 435 861

  ACL: 397589

  AFCA: 45459

  Ogólne zastrzeżenie: Porównujemy szeroką gamę kart na rynku australijskim. Zarówno to, co możemy śledzić, jak i inne karty, których nie śledzimy. W sumie ponad 250 australijskich kart. Stanowi wysoki odsetek rynku kart kredytowych. Chociaż nadal nie ma na liście kart. Staramy się wymieniać jak najwięcej kart i zawsze jesteśmy otwarci na dodawanie kolejnych. Podane informacje o produkcie nie mogą być uważane za wyczerpujące i mogą nie zawierać wszystkich istotnych dla Ciebie funkcji. Używanie terminów „najlepszy lub „najlepszy nie jest oceną produktów i podlega naszymWarunkom użytkowania. Na tej stronie udzielamy pomocy kredytowej i pośredniczymy. Nie oferujemy produktów finansowych. Przed złożeniem wniosku przeczytaj Oświadczenie dostawcy o ujawnieniu produktu. Porównując produkty z kartami kredytowymi, powinieneś rozważyć zasięgnięcie własnej niezależnej profesjonalnej porady i osobistej sytuacji finansowej. Stopy procentowe, opłaty i prowizje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Podejmowane są uzasadnione wysiłki, aby zachować dokładne informacje. Jednak informacje są przedstawiane bez gwarancji. Po kliknięciu przycisku „Przejdź do oferty będziesz mieć możliwość przejrzenia warunków karty kredytowej na stronie internetowej wystawcy karty kredytowej. Mimo że zapewniamy informacje i pomoc dotyczącą kart kredytowych w Australii,nie sugerujemy ubiegania się o jakikolwiek konkretny produkt od żadnego z wymienionych dostawców kart kredytowych. CreditCard.com.au może otrzymać prowizję w przypadku ubiegania się o karty kredytowe w wyniku linków wychodzących na tej stronie. Zapoznaj się z naszymiprzewodnik kredytowyaby uzyskać więcej informacji.

  Filtruj swoje oszczędności

  Dostosuj filtry, aby zobaczyć, ile możesz zaoszczędzić, przenosząc saldo na nową kartę kredytową

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy