Księga wieczysta jakie mozliwosci innego, stan prawny – jak innego. Konkluzja do sądu

Księga wieczysta jakie mozliwosci innego, stan prawny – jak innego. Konkluzja do sądu
Category: gospodarka
27 lipca, 2020

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu złożyła do Sądu Rejonowego gwoli Warszawy-Mokotowa w Warszawie wniosek o wpisanie ostrzeżenia o niezgodności treści księgi wieczystej wraz z rzeczywistym stanem prawnym – podała prokuratura. Do Wrocławia trafiło dziewięć postępowań ws. nieruchomości warszawskich.

Rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej Ewa Bialik poinformowała PAP w czwartek, że konkluzja prokuratury został złożony 23 sierpnia.

Dodała, że prokurator generalny Zbigniew Ziobro czesto wskazywał potrzebę prawnego zabezpieczania bezprawnie przejmowanych nieruchomości. Przypominała, że przy poniedziałek wydał wytyczne co do zasad kierowania postępowań przygotowawczych o przestępstwa udzielania pożyczek o zakresie lichwiarskim oraz o przestępstwa oszustwa skutkujące utratą za posrednictwem pokrzywdzonych prawa własności nieruchomości.

Jak wyjaśniła, zgodnie z tymi wytycznymi przy sprawach, gdzie przedmiotem przestępstwa jest nieruchomość, prokuratorzy powinni także składać pozwy mające na celu przywrócenie uprawnienia własności nieruchomości.

Powinny ów lampy, jak dodała, zawierać komentarze o ubezpieczenie roszczenia poprzez np. wpis ostrzeżenia po księdze wieczystej.

Centralne Gabinet Antykorupcyjne od kwietnia br. kontroluje decyzje reprywatyzacyjne w stolicy polski. Kontrola odnosi sie do prawidłowości woli z czasów 2010-16, głównie co do zwrotów gruntów stolecznych i nieruchomości przejętych dekretem Bieruta wraz z 1945 r. Kontrolą objęto m. in. dokumentację dotyczącą postępowań administracyjnych prowadzonych za posrednictwem Biuro Produkcji Nieruchomościami dotyczących nieruchomości, m. in. w Śródmieściu.

Do Wrocławia z Prokuratury Okręgowej w Warszawie zostało przekazanych dziewięć postępowań dotyczących nieruchomości warszawskich. Dotyczą ów kredyty m. in. nieruchomości tuz przy ul. Chmielnej 70 – obecnie Plac Defilad 1 – oraz ul. Kazimierzowskiej 34..

Prokuratorzy badają, czy usiłowano doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez przedlozenie w błąd co do praw do spadku po byłych właścicielach nieruchomości. Badana wydaje sie byc również prawidłowość działania funkcjonariuszy publicznych – między odmiennymi z Biura Gospodarki Nieruchomości Urzędu m. st. Stolicy polski czy sposród Ministerstwa Finansów. Postępowania dotyczą różnych okresów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy