Krok po stronę porozumienia?

Category: waluty
27 lipca, 2020

Szanse na porozumienie wciąż małe

We wczorajszym wystąpieniu ws. podniesienia limitu zadłużenia USA prezydent Barack Obama jeszcze raz wezwał obie strony sporu do zawarcia kompromisu. Przestrzegł, że rezultaty obecnego deficytu porozumienia mogą być katastrofalne nie tylko dla Ameryki, ale i takze dla całej światowej produkcji. Pomimo, że apel prezydenta był skierowany głównie przeciwko Republikanom, którzy w jego ocenie nie chcą dojść do kompromisu to z jego strony www pojawił się sygnał, który może podnieść wciąż małe szanse dzieki uzyskanie porozumienia.

Chodzi głównie o poparcie przez Obame planu przygotowanego przez przywódcę demokratycznej większości w Senacie, Harry’ego Reida. Proponuje mezczyzna podniesienie zakresu długu i redukcję wydatków rządowych na temat 2, szóstej biliona dolarów, ale bez podnoszenia podatków, czego wcześniej usilnie domagał się prezydent. To spory ukłon po stronę republikańskiej części Kongresu, który daje nadzieje na osiągniecie porozumienia przed 2 sierpnia i pozytywnie przekłada się na rynki finansowe.

Między odmiennymi dzięki wstecz dziś na temat poranku główna para walutowa testuje pulap 1, 45. Także odmienne bardziej odwazne aktywa zyskują na wartości. Jednak patrząc na to z drugiej strony w zamierzeniu takowego posunięcia prezydent oprócz chęci podniesienia zakresu może ukrywać chęć uniknięcia przyjęcia sugestii jaką przedstawił wczoraj republikański przewodniczący Izby Reprezentantów John Boehner. Zaproponował on albowiem rozwiązanie w dwóch krokach niewielkiego polepszenia limitu w tym momencie i następne za szesc miesięcy. Na tek krok jednak nie chcą się zgodzić Demokraci, gdyż dysputa w tym temacie rozciągnęłaby się dzieki gorący sezon kampanii prezydenckiej. Dlatego też ciężko stwierdzić, czy poczyniony wczoraj chód przez Baracka Obame przybliży USA sluzace do rozwiązania sporu.

Wystąpienie Obamy wspiera złotego

Wczorajsze wystąpienie prezydenta Stanów Zjednoczonych wspomogło ryzykowniejsze aktywa. Poprawiły się bowiem nastroje i troche uspokoiły obawy o to, że limit zadłużenia nie zaakceptowac zostanie podniesiony na czas. Sprawa ten po czasowym uspokojeniu nastrojów wokół Grecji, stał się zagadnieniem numer jeden, żywo dyskutowanym przez polityków i inwestorów.

Choć periodu na stwierdzenia jest coraz mniej to pojawił się cień mozliwosci, że jednak uda znaleźć się wyjście z zawiklanej gry, po którą Ameryka jeszcze _ nie grała _. Dlatego dziś od czasu rana dzieki wartości zyskują ryzykowne aktywa, między pozostalymi polski złoty. O poranku za poszczególnego dolara nalezy zapłacić dwa, 7470 zł, zaś zbyt jedno ó 3, 9895 zł.

Dziś informacje z Lokalny

Wtorek przyniesie mnie sporą dawkę publikacji makroekonomicznych. O godzinie 10: 00 poznamy wiadomosci z polskiej gospodarki. W pierwszej kolejnosci będą dotyczyć sprzedaży szczególowej. Analitycy spodziewają się odczytu na poziomie 11, 8% r/r, czyli niżej o 2% niż po poprzednim okresie.

W tym samy czasie ogłoszony zostanie pulap stopy bezrobocia. Tutaj konsensus rynkowy zakłada spadek z 12, 2% do wartości 11, 8%. Następnie o godzinie szesnascie: 00 napłynął dane wraz z USA.

Zapoznamy wtedy sprzedaż nowych domów, która według szacunków posiada sapać o 2 tys. do pulapu 317 tys., a także indeks zaufania konsumentów wg. Conference Board. Dla tegoz wskaźnika analitycy zakładają spadek z wartości 58, piec pkt az do 57, 9 pkt.

  • Najważniejsze dane w twej skrzynce mejl!
  • Wskaźniki makroekonomiczne w
  • Forex: sprawdź kursy walut obcych online