Katowice: Filologie, architektura i logistyka najbardziej oblegane

Katowice: Filologie, architektura i logistyka najbardziej oblegane
Category: inne
27 lipca, 2020

„Logistyka” w Uniwersytecie Gospodarczym, „architektura jak i równiez urbanistyka” w Politechnice Śląskiej, „filologia politura angielska z j. chińskim” dzieki Uniwersytecie Śląskim – to kierunki z największą liczbą chętnych dzieki miejsce po woj. śląskim. Rekord to 15. osób.

Przy Uniwersytecie Śląskim od kilku lat rekordy popularności bije uruchomiona w 2010 roku w ramach „filologii angielskiej” specjalność tłumaczeniowa z językiem chińskim. W pierwotnym naborze o jedno miejsce starało się 11. kandydatów, w tym roku 14, 9. „Studenci tego kierunku oprócz języka angielskiego uczą się także chińskiego oraz umiejętności tłumaczenia. Koncerny wschodnie, które mają swoje filie w Polsce, bardzo często pytają o naszych absolwentów” a mianowicie powiedział PAP rzecznik akademii Jacek Szymik-Kozaczko.

Podczas tegorocznej rekrutacji dużym powodzeniem cieszyły się także nowe specjalności proponowane w ramach „filologii angielskiej”, w tym metrów. in. specjalność tłumaczeniowa sposród językiem japońskim, a także „projektowanie uciechy interaktywnej” oraz „lokalizacja komputerów i aplikacji (SPRINT-WRITE)”. Po pierwszym sytuacji liczba chętnych na 1 miejsce siega 13, piec, w drugim – jedenastu, 2.

Wysoką pozycję zajął także sztandarowy kierunek „katowickiej filmówki”, to znaczy wydziału radia i tele-wizji – „realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia” wraz z 11, 9 chętnymi w miejsce.

Uczelnią, której szkola wyzsza od lat cieszą się wśród absolewntów szkół ponadgimnazjalnych dużym zainteresowaniem wydaje sie byc Politechnika Śląska w Gliwicach. W tym roku numerem jeden wydaje sie byc „architektura i urbanistyka” sposród 4, trzy osobami dzieki miejsce. Kierunek ten od kiludziesięciu lat zajmuje w pierwszej kolejnosci miejsca w toku naboru. Dzieki kolejnych miejscach znalazły się „informatyka” – 3, 1, „budownictwo” a mianowicie 2, dziewiec, „architektura wnętrz” – dwóch, 8, zas także „biotechnologia i logistyka”.

Studia inżynierskie na nurcie „logistyka” okazały się najpopularniejszym trendem w tym roku na Uniwersytecie Ekonomicznym po Katowicach. O jedno miejsce stara się 4, 6 osób. Na drugim rejonie znalazł się kierunek zamawiany – „analityka gospodarcza” z 3, cztery chętnymi dzieki miejsce. Dużym zainteresowaniem cieszą się także „finanse i rachunkowość” – 3, 3 oraz nowy kierunek prowadzony w języku angielskim a mianowicie „international business” – 1, 8.

Jak poinformował rzecznik Uniwerstytetu Gospodarczego Marcin Baron rekrutacja pozwoliła na zapełnienie limitów obszarów na wszelkich kierunkach. Nie zaakceptowac przewidują innego naboru.

W przypadku Politechniki Śląskiej oraz Uniwersytetu Śląskiego liczba wolnych miejsc nie jest wciaz znana. Politechnika Śląska poinformowała, że inny nabór zacznie się 30 lipca, natomiast Uniwersytet Śląski podał, że lista kierunków objętych innym naborem bedzie ogłoszona wedlug 16 lipca. (PAP)

ktp/ ula/