Jak i kiedy używać karty kredytowej

Jak i kiedy używać karty kredytowej
16 października 2020
Category: Limitu Kredytowego

Karty kredytowe mogą być przydatnymi narzędziami, które pomagają wyrównać miesięczny przepływ gotówki i zapewniają uspokajające uczucie dostępu do kredytu na deszczowy dzień. Ale tego rodzaju finansowe korzyści zdrowotne działają tylko wtedy, gdy ostrożnie zarządzasz wykorzystaniem kredytu.

Oto kilka podstawowych wskazówek, jak to zrobić:

 • Zapłać na czas saldo karty kredytowej
 • Spłacaj co miesiąc tyle salda karty kredytowej, ile możesz sobie pozwolić
 • Użyj wyciągu z karty kredytowej jako miesięcznej kontroli stanu finansów
 • Zbuduj swoją zdolność kredytową
 • Twórz (i trzymaj się) swojego budżetu
 • Skorzystaj z programów nagród
 • Kiedy sfinansować duży zakup kartą kredytową
 • Kiedy przenieść saldo karty kredytowej
 • Kiedy używać karty kredytowej do płatności awaryjnych

Zapłać na czas saldo karty kredytowej

Terminowe płatności mają kluczowe znaczenie dla budowania pozytywnej historii kredytowej, a brakujące płatności mogą zepsuć Twoją zdolność kredytową na lata. Upewnij się, że rozumiesz swoje terminy, aby nie dodawać opłat za opóźnienia do salda. Możesz również rozważyć umieszczenie minimalnych płatności w płatności automatycznej. Spłacanie minimalnej miesięcznej spłaty może nie pomóc w spłacie długu, ale przynajmniej zapewni spójność historii płatności.

Spłacaj co miesiąc tyle salda karty kredytowej, ile możesz sobie pozwolić

Optymalnym celem budżetowym jest spłata całego salda karty kredytowej co miesiąc, zwłaszcza jeśli otwierasz swoje pierwsze konto karty kredytowej. W ten sposób unikniesz płacenia odsetek na karcie.

Jeśli nie możesz spłacić salda w całości, postaraj się spłacić więcej niż minimalna miesięczna rata. Pomoże to zmniejszyć odsetki naliczane co miesiąc od salda.

Użyj wyciągu z karty kredytowej jako miesięcznej kontroli stanu finansów

Regularne przeglądanie wyciągu pozwala lepiej zrozumieć miesięczne wydatki, jednocześnie chroniąc przed oszustwami lub błędami, które mogą uszkodzić kredyt.

Po otrzymaniu wyciągu sprawdź, czy rozpoznajesz wszystkie swoje obciążenia, a gdy już to zrobisz, sprawdź, w jaki sposób wykorzystujesz kredyt. Jeśli spełnienie minimalnych płatności każdego miesiąca staje się trudne, możesz rozważyć ograniczenie wykorzystania karty kredytowej w następnym miesiącu, aby pomóc Ci wrócić na właściwe tory. Ale jeśli z łatwością spłacasz saldo w całości, możesz poprosić o zwiększenie limitu kredytowego, co może poprawić Twoją zdolność kredytową.

Zbuduj swoją zdolność kredytową

Oto kilka wskazówek, jak zbudować swoją zdolność kredytową:

 • Płać rachunki na czas: Pomyślne płatności są rejestrowane w raporcie kredytowym i stanowią do 35 procent Twojej zdolności kredytowej.
 • Miej oko na swój wskaźnik wykorzystania kredytu: wskaźnik wykorzystania kredytu, jeden z największych czynników wpływających na Twoją zdolność kredytową, jest obliczany na podstawie salda kredytów i pożyczek, które obecnie jesteś winien, i podzielenia ich przez całkowite limity Twoich linii kredytowych. Optymalny wskaźnik wykorzystania kredytu to mniej niż 30 procent. Na przykład, jeśli masz jedną kartę kredytową z limitem 1000 USD i obecnie jesteś winien 250 USD, Twój współczynnik wykorzystania kredytu wynosi 250/1000 (25 procent). Dwa sposoby na utrzymanie niskiego wskaźnika wykorzystania kredytu to utrzymywanie niskiego salda karty kredytowej i zwiększanie limitów kredytowych. Użyj obu taktyk, gdy masz pewność, że możesz ostrożnie zarządzać wydatkami kredytowymi i płatnościami.
 • Pozostaw swoją kartę kredytową otwartą: Nawet jeśli spłacisz całe saldo karty, pozostawienie otwartej karty może przedłużyć wiek karty kredytowej i historii kredytowej. Z kolei wiek kredytu stanowi 10 procent zdolności kredytowej. Ale sprawdź warunki karty i nadal monitoruj swoje miesięczne wyciągi, aby upewnić się, że nie ma żadnych kar związanych z utrzymaniem zerowego salda na karcie.

Utwórz budżet

Niektórzy doradcy finansowi zalecą unikanie używania karty kredytowej w celu opłacenia potrzebnych rzeczy, takich jak czynsz, artykuły spożywcze lub media, podczas gdy inni będą zachęcać Cię do dodawania tych pozycji do salda, abyś mógł spieniężyć program lojalnościowy karty kredytowej.

Niezależnie od tego, którą drogą się wybierasz, kluczem do zdrowego zachowania karty kredytowej jest dokładne oszacowanie, ile możesz sobie pozwolić na obciążenie karty kredytowej każdego miesiąca i nieprzekraczanie tej kwoty. Najlepszym sposobem dokonania takiej oceny jest śledzenie wydatków w ramach budżetu.

Istnieje wiele narzędzi do zarządzania pieniędzmi, które mogą zautomatyzować budżetowanie, w tym Chase Budget Builder. Wyszukaj narzędzia do zarządzania pieniędzmi, aby znaleźć takie, które odpowiada Twoim potrzebom i wykorzystaj je do ustalenia spójnego podejścia do wydatków.

Skorzystaj z programów nagród

Karty kredytowe z programami lojalnościowymi umożliwiają uzyskanie zwrotu gotówki lub wymianę punktów na rabaty lub karty podarunkowe. Niektóre programy obejmują premie za określone rodzaje wydatków (np. Artykuły spożywcze lub paliwo), a punkty można wymienić na zniżki na podróże i sklepy.

Jeśli czujesz, że wygodnie spłacasz comiesięczne płatności kartą kredytową i jesteś w stanie obciążyć swoją kartę kredytową wyższymi opłatami, możesz skorzystać z programów nagród, przenosząc część swoich regularnych miesięcznych wydatków na kartę kredytową. Jeśli to zrobisz, postaraj się, aby miesięczne płatności kartą kredytową były równe co najmniej wysokości tych miesięcznych wydatków, aby nie dać się zwieść fałszywemu poczuciu bezpieczeństwa finansowego i zacząć żyć ponad swoje możliwości.

Kiedy sfinansować duży zakup kartą kredytową

Zanim wejdziesz do sklepu, aby dokonać dużego zakupu, upewnij się, że znasz limit kredytowy swojej karty i jej APR (Annual Percentage Rate). Znajomość tych rzeczy może pomóc Ci określić, czy korzystanie z karty jest najlepszą opcją finansowania.

Kiedy przenieść saldo karty kredytowej

Jeśli masz trudności ze spełnieniem minimalnych kwot płatności za swoją kartę kredytową z powodu dodatkowych odsetek i opłat, pomocne może być przeniesienie salda na kartę, która oferuje 0-procentową APR na okres wprowadzający. Posiadanie tego okresu wolnego od stóp procentowych może być świetną zachętą do zbudowania planu spłaty zadłużenia w określonym czasie.

Możesz to zrobić, wprowadzając do swojego budżetu miesięczną płatność na kartę przelewu salda, która jest wystarczająco duża, aby spłacić całe przeniesione saldo przed końcem 0-procentowego okresu wprowadzającego.

Kiedy używać karty kredytowej do płatności awaryjnych

W nagłych wypadkach karty kredytowe mogą być przydatne do opłacenia podstawowych usług. Zanim jednak zwiększysz zadłużenie na karcie kredytowej, rozważ negocjowanie rachunków, aby stworzyć opcje finansowania lepsze niż korzystanie z karty kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy