Idea Pula ma prezesa. Koniec bezkrólewia

Idea Pula ma prezesa. Koniec bezkrólewia
Category: gospodarka
27 lipca, 2020

Sześć miesięcy musiał czekać dzieki zatwierdzenie swego nowego posady w Mysl Banku Tobiasz Bury. dziesiec kwietnia dostał oficjalny pozwolenie pisemne od KNF i teraz jest już pełnoprawnym prezesem.

Na początku października ub. roku wraz z stanowiska prezesa Idea Agencji bankowej zrezygnował Jarosław Augustyniak. Zastępcę znaleziono predko z grona zarządu banku. Został przedtem Tobiasz Bury. Przez pół roku funkcjonował jako „pełniący obowiązki”.

Ostatecznie okazało się, że przejmie najwyższy stołek w spółce, która nie zaakceptowac będzie szukać nikogo wraz z zewnątrz. Zatwierdzenie na prezesa dostał jednak dopiero po pół r. oczekiwania – 10 04.

Obecny prezes jest związany z Idea Bankiem od czasu września 2016 roku. Przy zarządzie agencji bankowej zasiada od czasu stycznia 2017 roku, natomiast obowiązki prezesa zarządu pełni od października 2017 roku kalendarzowego.

Dostrzez też: Jakim sposobem nauczyć się oszczędzać?

Jako członek i wiceprezes zarządu sprawował nadzór ponad spółkami zależnymi banku, zarządzał obszarem nadzoru właścicielskiego i konsolidacji, natomiast także sprawował nadzór morzem obszarem obsługi klienta i kontroli jakości.

W przeszłości zarządzał sieciami sprzedaży i pełnił funkcję członka zarządu w Grupie PZU. Doświadczenie menedżerskie zdobywał w trakcie pracy po The Boston Consulting Group, gdzie realizował projekty na rzecz czołowych banków i przedsiebiorstw ubezpieczeniowych na terytorium polski oraz w Europie.

Bury wydaje sie byc absolwentem Szkoły Głównej Komercyjnej w Warszawie w kierunkach Zarządzanie i Reklama oraz Międzynarodowe Stosunki Ekonomiczne. Posiada tytuł MBA wydany przez Kellogg School of Management przy Northwestern University w Chicago. Ukończył także prestiżowy Advanced Management Oprogramowanie w Harvard Business School, Harvard University Boston.

Efekty były gorsze, ale jednorazowo

Idea Bank miesiąc wstecz podsumował finansowo 2017 rok kalendarzowy. Zysk netto znacząco spadł z 441 do 231 mln zł. Złożył się na to metrów. in. zmniejszenie wyniku wraz z prowizji, który był na temat 9 proc. niższy niż rok wcześniej. Jednocześnie wynik z tytułu odsetek wzrósł w tej samej skali.

Zarząd banku podkreśla, że porównanie zysków przy ostatnich dwóch latach nie jest jednak az do końca pewne. Wszystko poprzez zdarzenia jednorazowe, które zaburzają ogólny obraz.

Mowa metrów. in. o sprzedaży 25 proc. akcji Idea Leasing, odpisie z tytułu straty wartości spółki zależnej a mianowicie Open Finance, aktualizacji wartości wrocławskiego biurowca Sky Tower oraz rozliczeniu sprzedaży GetBack.

Jak pokazuje zarząd Koncepcja Banku, rezultat netto bez wymienionych zdarzeń jednorazowych wyniósłby 151 mln zł. Byłby więc zbliżony do tego wraz z 2016 roku. Dochody z działalności powtarzalnej wzrosły o 9 proc.