Huawei stawia w Polskę. Nasz kraj wśród 20 państw ważnych gwoli chińskiego firmy

Huawei stawia w Polskę. Nasz kraj wśród 20 państw ważnych gwoli chińskiego firmy
Category: gospodarka
27 lipca, 2020

Polska znajduje się w grupie 20 najważniejszych dla Huawei krajów, w których koncern chce uczestniczyć przy rozwoju jak i równiez budowie cyfrowej infrastruktury – zadeklarował szef zarządzający Huawei Polska Tonny Bao.

– Rynek telekomunikacyjny w Polsce wciąż się rozkreca, a Huawei ma dzieki nim silną pozycję. Uzywane przez nas ambicje są duże, dlatego będziemy wciaz intensywnie pracować nad dalszym rozwojem przedsiebiorstwa. Liczę też na swieze partnerstwa tematyczne i kontrakty – powiedział Tonny Bao w trakcie Huawei eco-Connect Poland 2018.

a mianowicie Nasza strategia zakłada, że na rodzimych rynkach, takich jak Polska, w podobny sposób w przypadku publicznych działań, tworzymy otwarty ekosystem do współpracy biznesowej. Natomiast przez to przyczyniamy się az do wzrostu lokalnych przedsiębiorstw a mianowicie powiedział Bao.

– Zamierzam kontynuować strategię firmy zakładającą ciągłe inwestycje w komputery takie jak cloud computing, Internet Rzeczy, Big Data, mobilna sieć szerokopasmowa, sztuczna inteligencja czy 5G. Tylko przy 2017 roku kalendarzowego jako Huawei zainwestowaliśmy po badania i rozwój ponad 11 mld dol. W 2018 roku mamy podobne plany – dodał szef zarządzający Huawei Polska.

Zobacz też: KGHM zainwestuje w Polsce dziesieciu mld zł:

Huawei od lat współpracuje w Polsce sposród operatorami telekomunikacyjnymi, takimi jak Polkomtel, Orange, P4, T-mobile i Exatel, dostarczając im sprzęt najnowszej generacji.

Poza tym rozwiązania przedsiebiorstwa są również szeroko stosowane w sektorze publicznym. Argumentem na to wydaje sie szereg ukonczonych projektów, metrów. in. na rzecz PKP Rodzimych Linii Kolejowych, PKP SA, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Zwiazanych z kultura i NFZ.

– Zechcemy, aby Nasz kraj była jednym z europejskich liderów technologii 5G. Dlatego przyłączyliśmy się sluzace do zainicjowanej za posrednictwem Ministerstwo Cyfryzacji Strategii 5G dla Naszego kraju. Pozwoli to na szeroką współpracę pomiędzy państwem, jednostkami naukowymi jak i równiez przedsiębiorcami dla wdrożenia na terytorium polski sieci piątej generacji. Huawei chce aktywnie w tym uczestniczyć i wspierać rozwój krajowej gospodarki – zaznaczył Tonny Bao.

Huawei to czołowy podmiot po dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w świecie.