Grupa AB sprowadzi do Polski przynajmniej kilka respiratorów

Grupa AB sprowadzi do Polski przynajmniej kilka respiratorów
Category: gielda
27 lipca, 2020

„Widzimy tragedię we Włoszech czy Hiszpanii, gdzie mnóstwo pacjentom można było pomóc. Chcemy uniknąć sytuacji, aby polscy medycy musieli dokonywać wyboru, kogo podłączyć az do respiratora, zas kto nie zaakceptowac będzie miał tej możliwości. Dlatego uruchomiliśmy budowane przez lata międzynarodowe kontakty, zaangażowaliśmy wiele osób, a efektem naszej robocie są zamówione właśnie respiratory, za które już zapłaciliśmy. Będziemy informować na bieżąco o katalogów przekazywaniu. Pragniemy sprowadzić przynajmniej kilka sztuk. Pracujemy ponad tym, aby było pierwotnego jak najwięcej” – powiedział prezes Andrzej Przybyło, cytowany w komunikacie.

Pierwsze urządzenia trafią do szpitala zakaźnego we Wrocławiu, zlokalizowanego przy ul. Koszarowej.

„Grupa AB przedstawia postawę obywatelską godną odnotowania i naśladowania. Zdajemy osobiscie sprawę, jak właściwie niemożliwe jest aktualnie dokonanie swiezego zamówienia respiratorów, gdyż to nie pieniądze są obecnie problemem, jednak fizyczny brak ich dostępności. Będzie to już zresztą czwarta darowizna od AB, odpowiadająca oczekiwaniom naszego szpitala w czasie obecnej pandemii. Totez niezmiernie cieszymy się, że możemy liczyć na AB. Dziękujemy zbyt wysiłek organizacyjny oraz pieniezny, gdyż mamy świadomość, iż fala zachorowań wciąż wzbiera, a jej szczyt dopiero przed nami” – powiedział zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego dywanom. J. Gromkowskiego Jan Mularczyk, cytowany po komunikacie.

Wcześniej w czerwcu br. Grupa AB przekazała szpitalowi przy ul. Koszarowej – przy wsparciu przedsiebiorstw Lenovo i Motorola a mianowicie laptopy na rzecz lekarzy sposród pierwszej miarki i smartfony dla pacjentów-seniorów, będących po pełnej izolacji od krewnych osób. Kolejnymi darowiznami AB – w odpowiedzi na dalsze nieodzowne potrzeby zgłaszane przez lekarzy – były transporty wody butelkowanej jak i równiez artykułów spożywczych, podano także.

„Apelujemy sluzace do innych firm oraz poszczególnych osób o połączenie wraz z nami sił w pozyskiwaniu respiratorów, zas także lamp dezynfekujących dla polskich szpitali. Mamy uruchomione kontakty w Europie i w Chinach, dokad jesteśmy w stanie, dzięki determinacji i zabiegom negocjacyjnym, zdobywać te urządzenia w bardzo efektywny sposób. Razem będziemy mogli ocalić więcej osób” – podkreślił Andrzej Przybyło.

Grupa AB jest jednym z największych podmiotów prowadzących działalność dystrybucyjną przy branży IT w obszarze Środkowej Swiata obejmującym Polskę, Czechy jak i równiez Słowację. AB S. A. jest spółką notowaną w branzy głównym GPW od 2006 roku.