FICO wkrótce zmieni punktację kredytową

FICO wkrótce zmieni punktację kredytową
16 października 2020
Category: Kredytowa Może

FICO wkrótce zmieni punktację kredytową. Oto dlaczego to ma znaczenie

Około 40 milionów Amerykanów prawdopodobnie odnotuje spadek zdolności kredytowej o 20 lub więcej punktów. Równa liczba powinna wzrosnąć o tyle samo. Courtneyk / Getty Images ukryj podpis

Około 40 milionów Amerykanów prawdopodobnie odnotuje spadek zdolności kredytowej o 20 lub więcej punktów. Równa liczba powinna wzrosnąć o tyle samo.

Twoja ocena kredytowa może określić, czy możesz kupić samochód, znaleźć pracę lub wynająć mieszkanie. To ważna sprawa. I tak jest: wyniki kredytowe wielu Amerykanów wkrótce się zmienią – nawet jeśli nic nie robią.

Zmiany będą rozległe. Według Joanne Gaskin, wiceprezes ds. Wyników i analiz w FICO, firmie znajdującej się w samym sercu FICO, około 40 milionów Amerykanów prawdopodobnie spadnie o 20 punktów lub więcej, a taka sama liczba powinna wzrosnąć o tyle samo. system punktacji kredytowej.

Mniej więcej co pięć lat FICO aktualizuje sposób określania ocen kredytowych. Tym razem największa zmiana dotyczy tego, jak traktuje pożyczki osobiste, mówi Gaskin.

Life Kit

Zwiększ IQ swojej karty kredytowej

Jak zapłacić za studia

Spłacaj pożyczki studenckie w inteligentny sposób

Pożyczki osobiste rosną szybciej niż jakakolwiek inna kategoria zadłużenia konsumenckiego; Amerykanie są im winni ponad 300 miliardów dolarów. W poczcie, internecie i telewizji można znaleźć najróżniejsze oferty pożyczek osobistych. Wielu obiecuje obniżyć oprocentowanie poprzez konsolidację zadłużenia karty kredytowej w jedną pożyczkę.

Gaskin mówi, że po raz pierwszy FICO wyodrębnia pożyczki osobiste jako odrębną kategorię, aby określić, czy pożyczkobiorcy korzystają z nich w sposób odpowiedzialny.

Dlaczego to ma znaczenie?

Powiedzmy, że spłacasz wszystkie swoje karty kredytowe pożyczką osobistą. W starym systemie twoja zdolność kredytowa może wzrosnąć. Ale zgodnie z nowym podejściem FICO spojrzy wstecz na okres czasu – nawet dwa lata – aby sprawdzić, czy wykorzystałeś pożyczkę, aby zmniejszyć zadłużenie karty kredytowej o wysokim oprocentowaniu, czy też używasz plastiku aż do wcześniej, uruchamianie nowych sald odnawialnych i zwiększanie zadłużenia.

„Odkryliśmy, że potencjalnie plik kredytów tego konsumenta niesie ze sobą większe ryzyko, niż było to pozorne” – mówi Gaskin.

Life Kit

Bądź panem swojego budżetu

Jeśli Twoje finanse są w dobrej kondycji i masz już dobrą zdolność kredytową, prawdopodobnie zauważysz poprawę swojego wyniku, mówi. Ale Gaskin twierdzi, że ci, których wyniki spadną, to zazwyczaj ludzie z niższego zakresu punktów FICO, około 580 i poniżej. (Wyniki FICO wahają się od 300 do 850).

To nie jest dobra wiadomość dla ludzi, którzy mają problemy finansowe, mówi Marisabel Torres z Centrum Odpowiedzialnego Kredytowania. „Wygląda na to, że karzymy ludzi za znalezienie się w złej sytuacji”.

Torres mówi, że ludzie, którzy już mają niskie wyniki, najprawdopodobniej zobaczą, że ich wyniki spadną jeszcze niżej – a to pogorszy nierówności w systemie kredytowym. Dzięki pożyczkom osobistym osoby z dobrym kredytem mogą kwalifikować się na dobre warunki. Ale Torres mówi, że drapieżni pożyczkodawcy żądają od ludzi o niższych dochodach bardzo wysokich stóp procentowych.

Jak kupić dom

8 wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze na kredycie hipotecznym

„Wiele drapieżnych produktów koncentruje te oferty w dzielnicach o niższych dochodach, skierowanych do społeczności kolorowych, zwłaszcza tych, które mają bardziej ograniczone możliwości finansowania i kredytu” – mówi Torres. „W końcu wpadają w sidła i wpadają w cykliczny dług”.

Mówi, że to niesprawiedliwe, że teraz, poza tym, wielu otrzyma niższą zdolność kredytową niż wcześniej.

W przypadku niektórych pożyczek, zwłaszcza hipotek mieszkaniowych, pożyczkodawcy zwykle używają starszych wersji wyniku FICO, więc nowa wersja nie będzie miała wpływu na wszystkie rodzaje pożyczek.

Gaskin mówi, że celem najnowszego wyniku FICO jest dostarczenie pożyczkodawcom lepszych informacji, aby mogli udzielić kredytu większej liczbie pożyczkobiorców po lepszych stopach procentowych.

Chociaż nie możesz kontrolować sposobu działania systemu scoringowego, istnieją kroki, które możesz podjąć, aby poprawić swoją zdolność kredytową. „Nie spóźniaj się regularnie” – mówi Sara Rathner z serwisu finansów osobistych NerdWallet. „Spłacaj wszystkie swoje zobowiązania na czas każdego miesiąca. To ogromne”.

Wyjść z długu

Rx za dług medyczny

Rathner mówi, że wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że często nierozsądne jest zamykanie kont starszych kart kredytowych. „Tak wielu ludzi myśli o 'uporządkowaniu swojego kredytu' jak o Marie Kondo-ing w swoim portfelu” – mówi.

Ale Rathner zauważa, że ​​jeśli chodzi o karty kredytowe, może to pomóc w utrzymaniu starszych kont przez długi czas. Dzięki temu konsumenci zyskują bardziej ugruntowaną historię kredytową.

Rathner mówi, że jeśli starsza karta obciąża Cię roczną opłatą, często możesz skłonić wystawcę do przejścia na kartę bez opłat, zachowując jednocześnie nienaruszoną rozszerzoną historię kredytową.

Ona oferuje kolejną wskazówkę: nie używaj więcej niż jednej trzeciej dostępnego kredytu na wszystkich swoich kartach kredytowych. Jeśli przekroczysz ten próg, może to zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy