Empik odstępuje od części umów najmu z galeriami handlowymi. Nie zaakceptowac on pewien

Empik odstępuje od części umów najmu z galeriami handlowymi. Nie zaakceptowac on pewien
Category: gospodarka
27 lipca, 2020

Po czterech maja będziemy mogli wrócić do sklepów w centrach handlowych, które z dnia w dzień zostały zamknięte przy połowie marca. Niewykluczone, że nie znajdziemy w nich już niektórych sklepów. Zarząd Empiku podjął decyzję na temat odstąpieniu od momentu ponad czterdziesci umów wynajmu w centrach handlowych. Oznacza to, że te pozycje nie zostaną otwarte na majówce.

Spółka nie przekazuje, o które centra handlowe konkretnie rozchodzi. Sieć nie zaakceptowac wyklucza, że w przyszłości może zadecydować o wycofaniu się z kolejnych umiejscowienia. „Obecnie prowadzone są pertraktacje w zakresie modernizacji warunków najmu, odzwierciedlających nową rzeczywistość ekonomiczną” – odczytujemy w komunikacie.

Decyzja Empiku wyplywa z nieskalanej kalkulacji. Ekipa prognozuje, że przez nastepne kilkanaście miesięcy centra handlowe będą znacznie rzadziej odwiedzone niż poprzednio epidemią.

Obejrzyj: Odmrażanie gospodarki w Polsce. Rzecznik rządu na temat otwarciu pinakoteki. „Obowiązuje podwójny limit”

– Oryginalny reżim sanitarny, zamknięte kina, ograniczony dostęp do stref fitness jak i równiez rozrywki, foodcourtów, a także potencjalne bankructwa mniejszych internecie, spowodują, że duże centra handlowe stracą znacząco dzieki swojej atrakcyjności – wyjaśnia spółka po komunikacie.

To nie znaczy, że Empik ma zamiar ograniczać sprzedaż. Zmieni się po prostu jej kanał. Sieć prognozuje, że zwiększone zaciekawienie zakupami przez internet potrwa wciaz długo.

Porozumienie sposród galeriami sluzace do 4 maja będzie zawile. Nie tylko LPP rezygnuje sposród najmu

– Już teraz Empik odnotowuje trzycyfrowe wzrosty w sprzedaży online jak i równiez digital, której udział w 2019 zbliżył się sluzace do 40 proc. obrotów, zas w tym roku pozadany jest swoim dalszy znaczący wzrost. Firma zapowiada dalsze inwestycje w ponizszym obszarze – napisano.

Roszady w dziedzinie najmu

Nie tylko Empik postanowił zrezygnować z otwierania sklepów stacjonarnych w najmniej opłacalnych centrach handlowych. Również LPP (właściciel tego rodzaju marek jak Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay) zdecydował o odstąpieniu od czasu części umów najmu znajdujacych sie z galeriami handlowymi.

W środę LPP rozpoczęło przekazywanie poszczególnym wynajmującym stosownych oświadczeń. Spółka chce zrezygnować z umów, które dotyczą 29, piec proc. wykorzystywanej przez nią powierzchni komercyjnej. LPP wydaje sie byc właścicielem takich marek jakim sposobem Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay.

– W stosunku do zaistniałych okoliczności spowodowanych pandemią COVID-19 wykonywanie umów, na temat których przemowa na dotychczasowych warunkach jest trwale niemożliwe, co uzasadnia skorzystanie przez LPP sposród przysługujących uprawnień – napisano w oświadczeniu.
Jednocześnie LPP wyraża gotowość sluzace do podjęcia z galeriami handlowymi rozmów na temat nowych umów, zawierających warunki adekwatne az do nowych okoliczności.

Od umów odstąpiły (lub je wypowiedziały) też metrów. in.: Lancerto, Ochnik, Martes Sport, Sphinx oraz CCC. W przypadku twórcy obuwia posiada to dotyczyć kilkudziesięciu umów.

W ramach innego etapu odmrażania gospodarki, czterech maja zostaną otwarte galerie handlowe. Nastąpi to zachowujac reżimu obostrzeń, czyli maksymalnie jedna postac na każde 15 mkw. sklepu po galerii.

Zapisz się dzieki nasz wyjatkowy newsletter na temat koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij mnie przez dziejesie. wp. pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się zanim koronawirusem

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy