Dochód netto Atrium z wynajmu w Polsce wzrósł do 55, 1 mln euro przy I poł. 2019 r.

Dochód netto Atrium z wynajmu w Polsce wzrósł do 55, 1 mln euro przy I poł. 2019 r.
Category: gielda
27 lipca, 2020

„Wartość rynkowa dwadziescia nieruchomości handlowych Atrium w naszym kraju wynosi jednej, 7 mld euro, co obecnie swiadczy 64% całego portfela 32 obiektów na starym kontynencie Środkowo-Wschodniej, wartego łącznie dwa, 7 mld euro. Stoleczny portfel ekipy jest wart 1 mld euro jak i równiez stanowi 36% całkowitej wartości rynkowej, generując 23% profitu netto sposród najmu ekipy, który w konkretnym okresie wyniósł 92, czterech mln euro” – czytamy także przy komunikacie.

Współczynnik komercjalizacji według danych EPRA dla obiektów z naszego portfela pozostał na wysokim poziomie 95, 7%, podano także.

W minionym półroczu wg spółki „poczynione zostały znaczne postępy w realizacji strategii grupy obejmującej koncentrację na ważnych obiektach po dużych aglomeracjach miejskich:

– w lipcu 2019 roku sfinalizowaliśmy sprzedaż dwóch centrów handlowych w naszym kraju – Atrium Koszalin przy Koszalinie i Atrium Felicity w Lublinie, o łącznej powierzchni wynajmu około 111 100 m2, za kwotę 298 mln euro, innymi slowy około 3% powyżej katalogów wartości księgowej;

– po czerwcu 2019 roku nabyliśmy centrum komercyjne King Cross za kwotę 43 mln euro. Ten dobrze skomunikowany obiekt, na temat ugruntowanej pozycji na rynku, na temat zróżnicowanym tenant-mix i potencjale do modyfikacji, stanowi piąty obiekt stajnie zlokalizowany w stolicy polski;

– przy styczniu 2019 roku spieniężyliśmy 13% naszego banku gleby poprzez zbycie gruntu przy Gdańsku zbyt kwotę 28 mln euro” – wymieniono także po materiale.

„Pierwsza połowa 2019 roku była dla nas kolejnym pomyślnym czasem, w którym podjęliśmy skuteczne działania obrotu kapitałem. Mogliśmy też zobaczyć realne korzyści z modernizacji naszych obiektów – po szczególności tych zlokalizowanych w stolicy polski. Nadal koncentrujemy się w wdrażaniu wlasnej strategii i osiąganiu dobrych wyników wraz z działalności operacyjnej” – podsumował dyrektor uniwersalny Liad Barzilai, cytowany w komunikacie.

Atrium to jeden z wiodących właścicieli, zarządców i deweloperów centrów handlowych w Europie Środkowej, koncentrujący się glównie na obiektach o dominującej pozycji w regionie, położonych w najznamienitszych lokalizacjach miejskich.