Dlaczego mój zwrot podatku jest opóźniony?

17 lutego 2021
Category: Swoje Konto

W ubiegłym roku przetworzono ponad 150 milionów zeznań podatkowych. Dla większości ludzi będzie to najważniejsza płatność w roku – i polegają na tym czeku.

IRS wie, że zwrot pieniędzy jest dla Ciebie ważny. Szczyci się tym, że zwraca większość zwrotów w ciągu 21 dni od zgłoszenia. Ale co, jeśli zwrot podatku jest opóźniony?

„Gdzie jest mój zwrot pieniędzy to częste pytanie, które otrzymujemy w H&R Block. W tym poście dowiesz się, dlaczego w tym roku możesz spodziewać się opóźnionego zwrotu podatku.

Szybka wypłata zwrotów budzi niepokój IRS i Kongresu USA. Gdy IRS szybko dokonuje zwrotu pieniędzy, nie zawsze ma wystarczająco dużo czasu na sprawdzenie poprawności zwrotów. Pośpiech w tym procesie stwarza możliwość wystąpienia błędów w zwrotach i niewłaściwych zwrotów.

Zwrot podatku EITC / ACTC opóźniony do końca lutego

Dlatego też, począwszy od sezonu podatkowego 2017, Kongres dał IRS więcej narzędzi do kwestionowania zwrotów. W szczególności Kongres:

 • Wydłużono termin przesłania przez pracodawców formularzy W-2, które przedstawiają wynagrodzenie podatników i zapłacony podatek dochodowy, a także formularze 1099 zgłaszania płatności dokonanych na rzecz niezależnych wykonawców. Termin upływa 31 stycznia.
 • Opóźnione zwroty zawierające ulgę podatkową na podatek dochodowy (EITC) i / lub dodatkową ulgę podatkową na dzieci (ACTC). IRS nie może zwolnić tych zwrotów przed 15 lutego, ale IRS mówi, że nie oczekuje Twojego zwrotu do tygodnia 27 lutego.Obie nowe zasady oznaczają, że po raz pierwszy IRS będzie miał informacje i czas, jaki będzie potrzebował na zakwestionowanie większej liczby zwrotów przed dokonaniem zwrotu. Jednak kwestionowanie i opóźnianie zwrotów nie jest nową koncepcją dla IRS. W rzeczywistości kilka programów zgodności IRS przyjmuje lub wstrzymuje zwroty milionów podatników każdego roku. Oto kilka powodów, dla których zwrot podatku może się opóźnić:

  Powód 1 – IRS biorąc Twój zwrot pieniędzyGdy IRS wydaje zwroty, bierze lub zmniejsza (kompensuje) zwroty głównie wtedy, gdy podatnicy mają długi do spłaty. Oto dwie najczęstsze sytuacje:

  Jesteś winien podatki federalne, a nie zapłaciłeś:Jeśli IRS odebrał Twój zwrot, aby zapłacić należne podatki federalne, dowiesz się o tym kilka tygodni po złożeniu zeznania. Otrzymasz zawiadomienie IRS CP49, Nadpłata wobec należnych podatków . Jeśli uważasz, że nie jesteś winien tego, co według IRS, jedyne, co możesz zrobić, to złożyć poprawione zeznanie, aby skorygować podatek lub zakwestionować dodatkowy podatek, który IRS naliczył (np. Rachunek podatkowy z audytu lub zaniżenia ogłoszenie).

  Masz inne długi, a nie zapłaciłeś:Program Treasury Offset (TOP) umożliwia IRS przyjmowanie lub zmniejszanie Twojego zwrotu, jeśli jesteś winien inne rodzaje długów, w tym zadłużenia niepodatkowe, takie jak:

  • Zaległe alimenty na dzieci
  • Inne płatności agencji federalnychPodatki stanoweZwrot zasiłków dla bezrobotnychIRS nie może odpowiadać na pytania ani rozstrzygać sporów związanych z długami TOP. Podatnicy powinni dzwonić do TOP pod numer (800) 304-3107 w celu uzyskania odpowiedzi.

   Małżonkowie, którzy nie są odpowiedzialni, mogą otrzymać swoją część zwrotu

   Jeśli złożyłeś wniosek wspólnie ze swoim współmałżonkiem, a IRS odebrał pełny zwrot za długi współmałżonka, możesz otrzymać swoją część zwrotu. Złóż wniosek o odszkodowanie za poszkodowanego współmałżonka za pomocą formularza 8379, Injured Spouse Allocation .

   Powód nr 2 – IRS wstrzymuje zwrot pieniędzyIRS może wstrzymać Twój zwrot i zażądać od Ciebie dodatkowych informacji w kilku sytuacjach. Nie oznacza to, że jesteś audytowany – ale może do niego doprowadzić, jeśli nie udzielisz wszystkich informacji w wyznaczonym terminie.

   Oto sześć najczęstszych sytuacji, w których IRS może wstrzymać Twój zwrot:

   Odesłałeś swój zwrot, a IRS oznaczył „błąd matematyczny:Kiedy podatnicy składają swoje zeznania drogą elektroniczną, proces e-pliku wychwytuje wiele błędów w zeznaniach i odrzuca zeznania w momencie ich składania. Jeśli wyślesz zwrot pocztą zamiast przesłać go pocztą elektroniczną, IRS z większym prawdopodobieństwem wykryje błąd po fakcie.

   IRS nazywa większość tych błędów „błędami matematycznymi, ale nie ograniczają się one do błędów arytmetycznych. Jeśli Twój numer ubezpieczenia społecznego (SSN) lub dane osób pozostających na Twoim utrzymaniu nie zgadzają się z danymi IRS, IRS może zmienić wszelkie powiązane potrącenia lub kredyty (takie jak potrącenie na osobę pozostającą na utrzymaniu, EITC lub kredyt na dziecko i opiekę na utrzymaniu). IRS może również zmienić Twój zwrot, jeśli zapomnisz dołączyć odpowiedni harmonogram lub formularz potwierdzający potrącenie lub kredyt.

   Jeśli IRS zmieni Twój zwrot, otrzymasz list (zwykle IRS zawiadomienie CP21) z prośbą o poprawienie błędu w ciągu 60 dni. Jeśli nie podasz wystarczających wyjaśnień i informacji, zmiana IRS jest ostateczna. W tym momencie będziesz musiał zmienić swój zwrot i skontaktować się z IRS w celu uzyskania zwrotu.

   IRS podejrzewa kradzież tożsamości:Filtry IRS dotyczące kradzieży tożsamości czasami opóźniają zwroty i zwroty podatku do czasu zweryfikowania przez podatników swojej tożsamości. Jeśli tak się stanie, zwykle otrzymasz list IRS 5071C z prośbą o zweryfikowanie swojej tożsamości. Dopóki IRS nie przywróci swojego internetowego procesu weryfikacji tożsamości, możesz zweryfikować swoją tożsamość, przekazując jednostce IRS Taxpayer Protection Program informacje z zeszłorocznego zeznania, zeznania z bieżącego roku oraz formularzy W-2 i 1099 z bieżącego roku.

   IRS kwestionuje ulgi podatkowe, o które się ubiegasz:Jeśli IRS uważa, że ​​nie jesteś uprawniony do ubiegania się o EITC, ACTC, zaliczki na poczet podatku od składek lub ulgę podatkową American Opportunity Tax Credit, na podstawie filtrów sprawdzających zwroty, IRS może opóźnić zwrot i poprosić o dodatkowe informacje .

   Technicznie jest to audyt IRS. Jeśli IRS zakwestionuje Twoje roszczenie EITC, zwykle otrzymasz pismo CP75, w którym zostaniesz poproszony o dowód, że kwalifikujesz się do EITC. Na przykład, zobacz Formularz 886-H-EIC, Dokumenty, które należy wysłać, aby ubiegać się o kredyt dochodowy na podstawie kwalifikującego się dziecka lub dzieci na rok podatkowy 2015 .

   IRS zidentyfikował potencjalne problemy związane z ubezpieczeniem zdrowotnym ACA:Minęło zaledwie kilka lat od wejścia w życie wymogu ustawy Affordable Care Act dla podatników, aby uzyskać ubezpieczenie zdrowotne oraz uruchomienia rynków ubezpieczeń zdrowotnych, na których podatnicy mogą wykupić ubezpieczenie i uzyskać ulgi podatkowe, aby pomóc im stać na składki.

   W 2017 roku do IRS zaczęły docierać miliony informacji dotyczących ubezpieczenia zdrowotnego podatników (formularze 1095-A, -B i -C), a także informacje o otrzymanych ulgach podatkowych.

   IRS może wykorzystać te informacje do zakwestionowania dokładności zeznań podatkowych i opóźnienia potencjalnego zwrotu podatku. Jeśli w Twoim zeznaniu są rozbieżności lub brak uzgodnienia zaliczek na ulgę podatkową na podatek, IRS może zażądać od Ciebie dodatkowych informacji w celu przetworzenia Twojego zeznania (litera 12C), a nawet rozpocząć audyt w celu naliczenia kar za brak wymaganego ubezpieczenia pokrycie. Po złożeniu zeznania IRS może zakwestionować zgłoszenie ubezpieczenia, jeśli jest ono sprzeczne z formularzem 1095, który IRS ma w aktach.

   Musisz złożyć stary zwrot:Gdy IRS będzie dochodzić zwrotu podatku, IRS może wstrzymać wszelkie zwroty, które mogą być Ci należne do czasu złożenia starego zeznania. Jedynym sposobem rozwiązania tego problemu i uzyskania zwrotu pieniędzy jest złożenie zaległego zwrotu. Jeśli jesteś winien podatki od starego zwrotu, IRS pobierze tę kwotę z Twojego zwrotu za bieżący rok.

   Jesteś pod kontrolą z poprzedniego roku:IRS może opóźnić zwrot podatku do czasu zakończenia kontroli. Dzieje się tak najczęściej, gdy IRS przeprowadza audyt poczty na Twoim zeznaniu EITC lub ACTC z poprzedniego roku. Zwykle otrzymasz list IRS CP88 wskazujący, że Twój zwrot zostanie zamrożony do czasu zakończenia audytu przez IRS. Jeśli odpowiesz, podając wymagane informacje w wyznaczonym terminie, IRS zwykle zakończy audyt w ciągu sześciu miesięcy i może zwolnić Twój zwrot.

   Obsługa opóźnienia w zwrocie kosztów – przeprowadź badanie i odpowiedz od razu

   Jeśli IRS opóźnia Twój zwrot, musisz zrozumieć, dlaczego tak się dzieje, i jak najszybciej przejść do IRS, aby dokonać zwrotu. Może to być trudne zadanie, ponieważ wstrzymanie zwrotu pieniędzy może przypominać audyt. Ale bądź cierpliwy i nie martw się. Jeśli Twoje zeznanie podatkowe jest poprawne, wystarczy wyjaśnić wszystko (i być może dostarczyć jakąś dokumentację) do IRS.

   Najlepszy sposób: jeśli otrzymasz powiadomienie z urzędu skarbowego o wstrzymaniu zwrotu, natychmiast zbadaj przyczynę. Oto od czego zacząć.

   Skontaktuj się z IRS i sprawdź swoje konto IRS.Po tym, jak dowiesz się więcej o tym, dlaczego IRS opóźnił zwrot podatku i jak odpowiedzieć do IRS, zrób to od razu, aby uniknąć dalszych problemów.

   Twój doradca podatkowy H&R Block może również pomóc Ci zbadać przyczynę opóźnienia zwrotu i skontaktować się z IRS. Dowiedz się więcej o usługach audytu podatkowego i powiadomień podatkowych H&R Block.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy