Czy nadszedł czas, aby rozpocząć własną działalność

Czy nadszedł czas, aby rozpocząć własną działalność
16 października 2020
Category: Jeśli Chcesz

Kathryn i Michael K. Redman, założyciele Half a Bubble Out

Kathryn i Michael K. Redman to ukochani, najlepsi przyjaciele i mąż i żona stojący za Half a Bubble Out (HaBO), firmą zajmującą się marketingiem i doradztwem biznesowym.

Kathryn i Michael oboje wykładali na poziomie uniwersyteckim i są częstymi gośćmi. Napisali swoją niedawno opublikowaną pierwszą książkę, Fulfilled: The Passion and Provision Strategy for Building a Business with Profit, Purpose, and Legacy.

Obecnie mieszkają w swoim rodzinnym mieście Chico w Kalifornii.

Niedawno miałem okazję przeprowadzić wywiad z Kathryn i Michaelem. Oto niektóre z najważniejszych punktów tego wywiadu:

IRS: odbierz czek na 1200 $ do 15 października

Jeśli chodzi o budowanie marki osobistej, po prostu bądź

Ruth Bader Ginsburg dostarczyła najlepszych rad dotyczących kariery, jakie kiedykolwiek usłyszysz, w jednym zdaniu

Jill Griffin: Pandemia skłoniła wielu ludzi do rozpoczęcia własnych firm, zamiast polować na „bezpieczniejszą”, bardziej tradycyjną pracę w stabilnej firmie. Czy możesz zająć się tym zjawiskiem z perspektywy wieloletniego przedsiębiorcy?

Kathryn i Michael Redman: To całkiem sensowne, że ludzie chcieliby wyjść na własną rękę i założyć firmę. W takich czasach widzieliśmy dwa specyficzne trendy. Jedna jest opowieścią ostrzegawczą, a druga bardzo zachęcająca.

Pierwsza to „przejęcie przedsiębiorczości”. Mówią na przykład, że jeśli pójdę i zrobię coś sam, ustalę wszystkie zasady i zatrzymam cały zysk, a to da mi więcej wolności i bezpieczeństwa. W obliczu COVID-19 i nieprzewidywalnego podskakiwania gospodarki, kto nie chce, aby życie było bardziej stabilne i przewidywalne? Ale założenie własnej firmy może nie być najlepszą odpowiedzią dla wszystkich. Należy pamiętać, że około 90% firm upada, więc bezpieczeństwo nie zawsze polega na byciu kapitanem własnego statku. Więc pomyśl dwa razy, zanim skoczysz.

To powiedziawszy, w czasach kryzysu otwierają się nowe rynki, a konkurenci wycofują się…. Obie tworzą możliwości. Innowacja również odgrywa ogromną rolę w sukcesie biznesowym, ponieważ pojawiają się nowe problemy, które ludzie muszą rozwiązać i są gotowi zapłacić za ich rozwiązanie. (Pomyśl o maskach na twarz.)

Griffin: Jakie są jedne lub dwa największe błędy popełniane przez nowych przedsiębiorców, które sprawiają, że podróż jest trudniejsza, niż powinna?

Redmans: Są dwa duże błędy, które widzieliśmy w ciągu ostatnich osiemnastu lat pracy z klientami. Po pierwsze, nie poświęcają czasu na stworzenie jasnej, kompletnej i przekonującej wizji, która prowadzi i inspiruje ich firmę w dobrych i złych czasach. Bez tego przeszkody i burze życia mogą spowodować, że zboczysz z toru i stracisz cenny czas.

Po drugie, nowi przedsiębiorcy rzadko mają holistyczny model biznesowy, aby upewnić się, że myślą o całej firmie. Istnieje co najmniej sześć specjalizacji związanych z prowadzeniem firmy, które mają kluczowe znaczenie dla budowania i rozwoju firmy. To rzadki start-up, który ma kompetencje w każdym z nich.

Griffin: Czy można założyć firmę, która jest częścią Twojej życiowej misji i nadal zarabiać dużo pieniędzy?

Redmans:

Odpowiedź brzmi tak.

Wierzymy, że na świecie są dwa rodzaje pracy: praca i trud.

Trud to paraliżująca umysł, wysysająca duszę praca, która powoduje, że nienawidzisz tego, co robisz dla życia, lub przynajmniej postrzegasz to jako zło konieczne. Według badań firmy Gallup 74% z nas wykonuje tego rodzaju pracę każdego dnia.

Praca to rodzaj pracy, która dokonuje czegoś ważnego i przyczynia się do czegoś większego niż my sami. (Biografia Waltera Isaacsona o Steve Jobs jest doskonałym przykładem „Pracy”).

Griffin: Gdybyś mógł wrócić do swojego 25-letniego ja i powiedzieć sobie jedną rzecz przed założeniem pierwszej firmy, co by to było?

Redmans: Powiedzielibyśmy sobie, że warto walczyć o swoje marzenie.

Griffin: Twoja nowa książka nazywa się Wypełniona. Skąd ten tytuł książki o zakładaniu i prowadzeniu własnej firmy?

Redmans: Wybraliśmy Spełnione jak nasz tytuł, ponieważ doskonale opisuje to, co doświadczyliśmy w naszych własnych przedsiębiorstw i jako jeden z naszych przyjaciół przedsiębiorczych powiedział: „W dzisiejszym świecie, którzy nie chcą lub nie potrzebują trochę więcej spełnienie?” Naszym celem jest opowiedzenie naszej historii światu, pokazanie im, że jest to możliwe i nauczenie każdego, kto chce się tego nauczyć.

Griffin: Coś jeszcze chciałbyś dodać?

Redmans: Waszych czytelników, którzy się trzymają, kibicujemy. Twoja rodzina, Twój zespół i Twoi klienci potrzebują Cię, więc walcz w dobrej walce.

Dla tych z Twoich czytelników, którzy widzą wszystko, na co pracowali, zburzone, bardzo nam przykro z powodu tego, co się dzieje. Jeśli chcesz odbudować swój biznes lub rozpocząć nowy, wierzymy, że istnieje sposób na odbudowanie jeszcze silniejszej i bardziej odpornej firmy. Życie jest zbyt krótkie, by nie kochać tego, co robisz, a jednocześnie uczynić świat lepszym.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy