Chińskie wnioski i pieniężne przetasowania

Category: waluty
27 lipca, 2020

Media podają również, że Trump zlecił swojej administracji przygotowanie szkicu ewentualnego porozumienia handlowego z Państwem Środka.

Informacje te są korzystne, choć trzeba pamiętać, że Trump – przynajmniej nominalnie – podkreślał w minionych tygodniach także i to, że nie zaakceptowac oczekuje kompromisu, ale po prostu spełnienia wlasnych żądań, bowiem asymetria po handlu zagranicznym między USA i Chinami jest wyraznie zbyt duża.

Tak czy inaczej, jeśli uznać, że odbiciem porzadnych nastrojów dzieki giełdach winien być postep wartości ó na głównej parze, to taki wzrost istotnie nastąpił. Przedwczoraj po minimach kreślono 1, trzynascie, wczoraj wieczorowa pora było 1, 14 – 1, 1420, dziś rankiem mamy ok. 1, 1435-40. Z drugiej strony, nalezy mieć na względzie także czynnik czysto techniczny: wykres dotknął przedwczoraj minimów sposród sierpnia, przyrodnicze było wiec wygenerowanie mocniejszej korekty.

Meldunek ADP zaprezentowany w środę, a mówiący o odmianie zatrudnienia w USA, był udany jak i równiez lepszy od czasu prognoz, jakie mozliwosci w koncepcji daje rzetelne rokowania po kontekście dzisiejszych rządowych payrollsów, które pojawią się o 13: trzydziestu. Ale po praktyce ADP i payrollsy często się rozbiegają.

Z innych wiadomości: Bank Wielkiej brytanii utrzymał obecne stopy procentowe, czyli główna to 0, 75 proc. Bank Czech podwyższył stopę główną sposród 1, piecdziesiat proc. az do 1, 70 proc. Co do par związanych z z funtem, to GBP/EUR wydaje sie na 1, 1390 a mianowicie 1, czternascie, co oznacza, że w ciągu dwóch dób nastąpił solidny wzrost wykresu, czyli spadek wartości euro kosztem funta. Było to odbicie od momentu 1, 12. Na GBP/USD mamy jednej, 3025, wizerunek jest pokrewny – slad od 1, 27, tj. od dołka z sierpnia.

Polski złoty

USD/PLN klaruje się w stopniu 3, 7730. Pisaliśmy przedwczoraj, że wykres, kreśląc maksima na (prawie) 3, 84, doszedł do oporu konsolidacyjnego i że to wlasciwy moment w wypracowanie adiustacji. Tak się faktycznie stało, oczywiście ponizej wpływem eurodolara.

Na EUR/PLN widzimy 4, 3155. Przedwczoraj wygenerowano maksima na 4, 3460 a mianowicie i można to podsumować podobnie jak w wypadku pary dolarowej. Na parze funt-złoty doswiadczamy 4, 9160, wczoraj wykres był jeszcze dwa male pieniadze wyżej. Złoty stracił sluzace do funta, poniewaz np. 31 października było 4, 84 – lecz dziś rankiem ta strata jest wstępnie naprawiana (tylko częściowo). Zanotujmy, że na temat 9: 00 poznamy zestawienie PMI dla polskiego przemysłu. O 9: 15 mamy analogiczny odczyt dla Portugalii, o 9: 45 dla Włoch, o 9: piecdziesiat dla Francji, pięć minut później gwoli Niemiec, o 10: 00 czeka nasza firme PMI na rzecz przemysłu Strefy Euro. W Stanach, pomijając payrollsy, posiadamy jeszcze (o 16: 00) dane o zamówieniach przy trzech ujęciach.