AMERYCE: Na Wall Street dzieki zakończenie słabego kwartału spadki na zamknięciu

Category: inne
27 lipca, 2020

*Ostatnia sesja pozostalego kwartału dzieki Wall Street miała staly przebieg, chociaż część inwestorów polowała na okazje sluzace do zakupu przecenionych akcji wedlug mocnej przecenie dzień wcześniej. W końcówce notowań az do głosu doszli sprzedający, spadki wyraźnie nabrały tempa, zas indeks S&P przełamał istotne wsparcie na 1. 040 pkt. *

Sezon od marca do końca czerwca 2010 roku okazał się najgorszym z minionych pięciu kwartałów. W tym czasie indeks S&P 500 stracił dwunastu proc., Dow Jones dziesieciu proc. natomiast Nasdaq 12 proc.

Wedlug niektórych analityków było to najgorszy kwartał od upadku banku Lehman Brothers.

Dzieki zamknięciu środowej sesji Dow Jones Industrial spadł na temat 96, 28 pkt. (0, 98 proc. ) sluzace do 9. 774, 02 pkt.

Indeks S&P 500 spadł o 10, 53 pkt. (1, 01 proc. ) i wyniósł na koniec miesiaca 1. 030, 71 pkt. Zdaniem analityków spadek poniżej psychologicznej bariery 1. 040 pkt., utrzymywanej od 02, może oznaczać kolejne, w jeszcze wiekszym stopniu dotkliwe spadki w ciągu najbliższych 5 miesięcy.

Nasdaq Composite zniżkował o 25, 94 pkt. (1, 21 proc. ) do dwóch. 109, dwudziestu czterech pkt. Akcje firm szlachetnej technologii spadały w środę najbardziej. Papiery Google Inc. spadły o 2, 1 proc. zas Apple Inc. o jednej, 8 proc.

Do najmocniejszych sektorów należały surowce i paliwa, które z kolei najmocniej traciły we wtorek. W ciągu dnia zyskiwały metrów. in. 3M oraz koncern paliwowy Chevron. Rosły też akcje firmy BP, gdyż coraz większa jest nadzieja, że spokojny zostanie wyciek ropy naftowej do wód Zatoki Meksykańskiej.

Zyskiwały akcje Forda, który zmniejszył wlasne zadłużenie na temat 4 mld dolarów.

Cena baryłki ropy spadła na temat 31 centów (0, 41 proc. ) do 70, 63 dol.

W środę inwestorzy poznali kilka najnowszych danych z otoczenia makroekonomicznego, które przy większości okazywały się odrobine gorsze od czasu przewidywań analityków.

Indeks aktywności przemysłowej po okręgu Milwaukee spadł w czerwcu do 59, 0 pkt, wobec 65, 0 pkt miesiąc wcześniej a mianowicie napisano przy raporcie NAPM. Raport wydaje sie byc publikowany za posrednictwem amerykańską organizację zrzeszającą menedżerów dokonujących zakupów w przedsiębiorstwach.

W kompaniach w NA JUKATAN przybyło po czerwcu trzynascie tys. miejsc pracy – wyplywa z kolei raportu prywatnej spólki ADP Employer Services. Analitycy oceniali, że w amerykańskiej gospodarce w czerwcu przybyło 60 tys. miejsc pracy. W maju przybyło 57 tys. miejsc pracy na korekcie.

Instytut Zarządzania Podażą (ISM) poinformował, że indeks aktywności sektora wytwórczego (PMI) w rejonie Chicago spadł w lipcu 2010 r. do 59, 1 pkt z 59, 7 pkt w uprzednim miesiącu. Analitycy spodziewali się indeksu w stopniu 59, 0 pkt. (PAP)

pr/ jm/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy